Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

purinoli sporočil: 8.690
Zadnja sprememba: purinoli 17.06.2008 11:26

gregor666 je napisal(a):

zakaj pa ravno 80? zakaj ne 50, 90, 100, 110, 113.6675, 150?

Mojih 80% je samo medklic in poskus zadeti neko realno cifro, ki bi pomenila, da ne bodo v Babilonu zmešane jabolke, hruške.....Profesionalci lahko daste seveda boljši predlog.

Ko se pogovarjam s prijatelji v Hamburgu ali pa v Londonu, mi vsakdo reče npr. : kaj imam jaz skupnega z revno BG, RO.....? Odgovor je nič, ker so prerevni. EU je bila skoraj brez tenzij, dokler so bili v njej približno enaki ( če izvzamemo francosko izsiljevanje s kravami....).

Kje je tista meja, ne vem. Jaz mislim, da je odstopanje 20% OK. Navzgor pa itak ne škodi, če kdo hoče biti donator he he. Problem je, da je vseh 12 komadov od EU15 navzgor samo breme. Naj se lepo organizirajo in v miru napredujejo, potem pa eden po eden lepo v EU, ko bo čas za to. Eden od kriterijev bi lahko bil prevzem EVRA.

Lep pozdrav, Purinoli

Neposredni odgovori na sporočilo št. 266303

Strani: 1

anon-76887 sporočil: 18.121

purinoli je napisal(a):


Mojih 80% je samo medklic in poskus zadeti neko realno cifro, ki bi pomenila, da ne bodo v Babilonu zmešane jabolke, hruške.....Profesionalci lahko daste seveda boljši predlog.

Ko se pogovarjam s prijatelji v Hamburgu ali pa v Londonu, mi vsakdo reče npr. : kaj imam jaz skupnega z revno BG, RO.....? Odgovor je nič, ker so prerevni. EU je bila skoraj brez tenzij, dokler so bili v njej približno enaki ( če izvzamemo francosko izsiljevanje s kravami....).

Kje je tista meja, ne vem. Jaz mislim, da je odstopanje 20% OK. Navzgor pa itak ne škodi, če kdo hoče biti donator he he. Problem je, da je vseh 12 komadov od EU15 navzgor samo breme. Naj se lepo organizirajo in v miru napredujejo, potem pa eden po eden lepo v EU, ko bo čas za to. Eden od kriterijev bi lahko bil prevzem EVRA.

Lep pozdrav, Purinoli

Pa veš, da Slovenija dosega 90% evropskega BDP?
(Ampak strukturnih deležev pa ne poznam, zato ne vem, kakšen % bi dosegli brez vzhodnega bloka.)
anon-11907 sporočil: 4.590

purinoli je napisal(a):

Ko se pogovarjam s prijatelji v Hamburgu ali pa v Londonu, mi vsakdo reče npr. : kaj imam jaz skupnega z revno BG, RO.....? Odgovor je nič, ker so prerevni.

Oni osebno morda res nič, lahko pa imajo kaj skupnega podjetja, v katerih so zaposleni.
EU se ne širi zato, ker bi imele države kaj skupnega, ampak zaradi širitve trga. Če bi bilo možno, bi se EU širila tudi v Indijo, gre namreč za "prost pretok blaga in storitev", kar enostavno pomeni prevzemanje trgov zaradi slabše konkurenčnosti domačih gospodarstev.
Menda ja ne misliš, da je EU vključila Slovenijo zato, ker bi imeli Londončani kaj skupnega z Ljubljančani? Najbrž ti tega niso povedali le zaradi olike.

Strani: 1