Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

BlazVo sporočil: 2.599
[TadejK]
...
Sem načeloma razmišljal tudi o takšni razlagi, ampak 5% BDP evrskega območja, za kolikor se je povečal obseg gotovine v obtoku, je 5.5 tisoč milijard evrov. Nisem prepričan, da je realno, da bi se večji del tega fizično nahajal koncentriran v bančnih trezorjih ...
...
Iz tvojih ust v božja ušesa, ampak tole si moraš še enkrat preračunat :-)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2662121

Strani: 1

anon-15342 sporočil: 8.014
Zadnja sprememba: anon-15342 05.07.2017 09:37
[BlazVo]
>Evropski odločevalci priznavajo, da tega ne razumejo

Ker si sam na koncu napisal popolnoma racionalno razlago, nekako ne verjamem, da so EU odločevalci res tako zabiti.
Tako piše v tisti študiji "monetarnega dialoga" z ECB. Ključno poglavje so naslovili "The mystery of increasing cash holdings", v zaključkih pa zapisali ""The reasons for this surprising development are not clear."

[BlazVo]
> [TadejK]
> ...
> Sem načeloma razmišljal tudi o takšni razlagi, ampak 5% BDP evrskega območja, za kolikor se je povečal obseg gotovine v obtoku, je 5.5 tisoč milijard evrov. Nisem prepričan, da je realno, da bi se večji del tega fizično nahajal koncentriran v bančnih trezorjih ...
> ...

Iz tvojih ust v božja ušesa, ampak tole si moraš še enkrat preračunat :-)
My bad, se zahvaljujem in popravljam: 550 milijard evrov :-)

EDIT: Da ne bo preveč ljudi bralo krive vere, sem tisto zmotno navedbo zgoraj (05.07.2017 ob 08.52) izbrisal in nadomestil z novo, popravljeno (05.07.2017 ob 09:29). Vabilo bančnikom pa ostaja.

Strani: 1