Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dan D za južno mejo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

drugmirko sporočil: 1.301
[Glavni forum] Tema: ABC arbitraže za južno mejo
[#2660756] 26.06.17 23:03 · odgovor na: FIN-379669 (#2660743)
Odgovori   +    5
[]
Odnose s Hrvati pa smo zapravili v začetku 90' z nategom Janša - Bavčar, ko sta v času največjih obrambnih potreb Hrvatov prodajala orožje za "pošteno" ceno in takoj zatem, ko smo po arharjevo izvedli pravni zasuk "legalne nevinosti u razmerju do hrvatskih štediša".

Če bi zgornji zadevi drugače zasukali, bi imeli danes 90% zaliva in notranji del Savudrije (vsaj do Kanegre) na naši strani ter 15% Cro gospodarstva bi bilo v naših rokah.
e, vidiš... točno to ob podobnih "predvolilno/obmejno-incidentnih" ali "prodajno-prevzemnih" prigodah trobentam že vsaj deset, če ne tudi debelo čez deset let! oziroma, najmanj od epzod propadlega prevzemanja Sunčanega Hvara in Splitske banke...
sicer brez direktnega etiketiranja krivcev in bolj v smislu "zamujene priložnosti" in v opis "kratkovidne in v bistvu opravilno nesposobne samopomembnosti", ki nas je konsekventno tudi pripeljala v situacijo v kateri smo... razmejitveno, ekonomsko in politično! žal!

pa sem vedno veljal za vse od bedaka do komunajzerja :)... zato mi je neko (jalovo) tolažbo, da tu in tam še kdo razume velikost zgodovinske napake in mi daje rahlo upanje, da se bo kdo vendarle kaj naučil iz tega... pa magari čez "70 let" te nove "podlage"!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2660756

Strani: 1

kzupanc sporočil: 10.517
[Glavni forum] Tema: ABC arbitraže za južno mejo
[#2660833] 27.06.17 12:41 · odgovor na: drugmirko (#2660756)
Odgovori   +    5
[drugmirko]
> []
> Odnose s Hrvati pa smo zapravili v začetku 90' z nategom Janša - Bavčar, ko sta v času največjih obrambnih potreb Hrvatov prodajala orožje za "pošteno" ceno in takoj zatem, ko smo po arharjevo izvedli pravni zasuk "legalne nevinosti u razmerju do hrvatskih štediša".
>
> Če bi zgornji zadevi drugače zasukali, bi imeli danes 90% zaliva in notranji del Savudrije (vsaj do Kanegre) na naši strani ter 15% Cro gospodarstva bi bilo v naših rokah.

e, vidiš... točno to ob podobnih "predvolilno/obmejno-incidentnih" ali "prodajno-prevzemnih" prigodah trobentam že vsaj deset, če ne tudi debelo čez deset let! oziroma, najmanj od epzod propadlega prevzemanja Sunčanega Hvara in Splitske banke...
sicer brez direktnega etiketiranja krivcev in bolj v smislu "zamujene priložnosti" in v opis "kratkovidne in v bistvu opravilno nesposobne samopomembnosti", ki nas je konsekventno tudi pripeljala v situacijo v kateri smo... razmejitveno, ekonomsko in politično! žal!

pa sem vedno veljal za vse od bedaka do komunajzerja :)... zato mi je neko (jalovo) tolažbo, da tu in tam še kdo razume velikost zgodovinske napake in mi daje rahlo upanje, da se bo kdo vendarle kaj naučil iz tega... pa magari čez "70 let" te nove "podlage"!
Napake so bile. Velike tudi. Ampak Hrvati glede meje in Sunčanega Hvara ne bi ravnali čisto nič drugače, pa če bi jim zlezli v r** ali kamortkoli že. Bavčar recimo je bil pa ves čas rahlo preoblečen komunajzar. Podobnik pa bebav glumač, ki se je valil po tleh. Tako da....ne mi s poceni idejami.

Strani: 1