47 min
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje
1 ura
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice
2 uri
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
2 uri
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
2 uri
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
3 ure
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
3 ure
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
3 ure
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
3 ure
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
5 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
8 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
8 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
15 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
15 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
15 ur
Najbolj brani članki danes
16 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
17 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
17 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4
18 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
18 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ali morate znova doplačati dohodnino?

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2657407] 06.06.17 22:08
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-317028 06.06.2017 22:22
V čem je problem, če se mora doplačati dohodnina? Saj denar ni ukradel delodajalec, tudi država ne.
anon-411170 sporočil: 36
[#2657418] 06.06.17 23:19 · odgovor na: anon-317028 (#2657407)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 06.06.17 22:39
A ni bolj fino, če dobiš denar nazaj, namesto da ga moraš plačati?
anon-202165 sporočil: 970
[#2657450] 07.06.17 09:14 · odgovor na: anon-411170 (#2657418)
Odgovori   +    5
Če ga dobiš nazaj, pomeni da si celo leto kreditiral državo brez obresti. A ni bolje obratno?
murje sporočil: 5.120
[#2657475] 07.06.17 10:18
Odgovori   +    5
DISKRIMINATORNE OBDAVČITVE

Ob že vsemu povedanemu in med drugim tudi o temu, da zavarovanec po 10 letih oziroma pretečenih 120 mesecih varčevanja v prostovoljnem pokojninskem zavarovanju, zapusti pokojninsko družbo, zavarovalnico ali banko in zahteva, svoja na njegovem osebnem računu zbrana sredstva. Prav sedaj potekajo na vse strani medijsko pozitivistična sporočila finančnih institucij, kako je pametno in oh in sploh, skleniti in varčevati za dodatno pokojnino. Res pa je tudi, da so nam naše obstoječe pravice ponovno omejili, na dvig denarnih sredstev, ki so zbrana na osebnih pokojninskih računih do 31.12.2012.
Že tako ali tako smo imeli sredstva na osebnem pokojninskem računu ves čas nelikvidna vsaj 10 let. Kot že povedano so enkraten dvig sredstev obdavčili z 25 % akontacije dogodnine, 1% izstopne provizije in s tem, da gre preostalo izplačilo še v dohodnino, to izgleda takole:

PRVA OSEBNA ZAVAROVALNICA d.d.

Rok za izplačilo sredstev prične prvi dan v naslednjem mesecu, po katerem Prva osebna zavarovalnica prejme popolno dokumentacijo za izplačilo. Zaključi se zadnji dan trimesečnega izstopnega roka. Po zaključku izstopnega roka, se sredstva izplačajo v roku 1 meseca.

S podpisom te izjave izjavljam, da sem seznanjen z vsemi posledicami v primeri izplačila sredstev in sicer, da se od zneska odbijejo 1% izstopni stroški, 25% akontacija dohodnine in da lahko sledi še dodatno doplačilo dohodnine v višini 16%. Pogoj za izplačilo je 120 mesecev vključenosti v primeru kolektivnega dodatnega pokojninskega zavarovanja. V kolikor ta pogoj ob prejemu dokumentacije še ni izpolnjen, začne teči izstopni rok po izpolnitvi tega pogoja.

Enkratni dvig sredstev lahko vpliva tudi na socialne transferje v družini:
- višje plačilo vrtca (preskok enega razreda pomeni približno 450 € več plačila
- nižjo štipendijo ali izgubo štipendije otrok

* Vrednost premoženja na dan 31.12.2012: 6.275,03 €
* Izstopni stroški: 62,75 €
* Akontacija dohodnine 25%: 1.553,07 €
* Skupni odtegljaj ob nakazilu: 1.615,82 €
* Izplačilo na TRR: 4.659,21 €
* Možno doplačilo dohodnine zavezanca - dodatnih 16%: 993,96 €
* Možni končni neto prejemek: 3.665,25 €
* Možni skupni stroški: do 42 %

42%

Z vsemi odbitki nam tako država legalno pobere vsaj 25% akontacije dohodnine ter doplačilo dohodnine v skupnem znesku 2.547,03 €, kar pomeni po današnjih cenah, 50g zlata palica + 2g zlata palica in 1 unčni zlati kovanec Zlatih dunajskih filharmonikov.
www.moro.si/si-cenik/

V tem smislu je takšna obdavčitev vlagateljev, ki varčujejo za svojo pokojnino, diskriminatorna, necivilizacijska, neetična in nehumana, posebej pa je jasno, kaj je mislil zakonodajalec, ko je v besedilo Splošnih pogojev za prostovoljno dodatno starostno pokojninsko zavarovanje v 18.členu pod točko 3. zapisal tudi, da mora Zavarovanec oziroma upravičenec poleg davka navedenega v prvem ostavku tega člena plačati vse prispevke in davke, ki jih je ali bo zakonodajalec morebiti predpisal v času trajanja pogodbe. Posebej pa je to vprašljivo tudi v primerjavi z ostalimi naložbenimi možnostmi, ki jih ima vlagatelj, saj so med drugim življenjska naložbena zavarovanja po 10 letih vlaganj docela neobdavčena in na takšen način v priviligiranem položaju. Zato bi se bilo potrebno vprašati o morali in etiki zakonodajalcev in vse tistih sodelujočih, ki so sprejelo za vlagatelje takšne diskriminatorne odredbe in obdavčitve, ki samo še polnijo že tako prazne državne blagajne, žal še vedno na rovaš ubogega varčevalca.
Prav gotovo pa bi morali takšne naložbene produkte uvrstiti tudi med Najbolj nevarne naložbene produkte v Evropi, ki so jih zbirali v letu 2013, saj dosegajo in celo presegajo izvedene finančne instrumente, saj je pri teh meja obdavčenja in njihovi prodaji v 1 letu, še vedno previsokih 40%.
www.dangerous-finance.eu/

PANIKA

Na pokojninskih družbah in zavarovalnicah je panika, ker pri njih ne varčuje dovolj zavarovancev. Na bankah je panika, ker imajo nizke obrestne mere in svojih komitentov ne morejo odvrniti od zamenjave banke. Na zavarovalnicah je panika, ker bodo ukinili dodatno zdravstveno zavarovanje, zato se že usmerjajo na Hrvaško, kjer imajo še vedno to zavarovanje. Med zavarovanci je panika, ker bodo zaradi ukinitve dodatnih zdravstvenih zavarovanj, druga njihova zavarovanja avtomobilov, zavarovanja stanovanj, hiš in podjetniške odgovornosti, precej dražja, saj bodo zaradi manjšega števila paketnih zavarovanj izgubili precejšen del ugodnosti. Na zavarovalnicah je panika, kar se ne ve, kdo bo naslednji v prihodnji verigi prevzemov, saj bo potem mnogim odneslo stolčke. Na zavarovalnicah je panika, ker ne vedo, koliko zaposlenih bo zaradi ukinjanja dodatnih zdravstvenih zavarovanj izgubilo zaposlitev in koliko jih bo izgubilo zaradi neučinkovitosti in osebnih zamer. V bančnozavarovalniških in finančnih institucijah je panika, ker ne vedo, na kakšen način bi se dokopali do 16mlrd€, ki tičijo v gospodinjstvih. Med potrošniki je panika, ker pokojninske družbe in zavarovalnice ne ponujajo višjih realnih donosov. Med zavarovanci pokojninskih zavarovanj je panika, ker so ob izplačilih prekomerno obdavčeni. Med pokojninskimi družbami in zavarovalnicami je panika, ker njihovih pokojninskih polic ne morejo zastaviti za kakšen prepotrebni kredit. Med zaposlenimi je panika, ker si ne morejo privoščiti varčevanja tistih maksimalnih 5,844% svoje bruto plače. Med javnimi uslužbenci je panika, ker so jim zaradi ZUJFa drastično zmanjšali mesečne premije delodajalcev in s tem tudi zmanjšali pokojnine. Med upokojenci je panika, ker še vedno dobijo prenizke pokojnine. Med mladimi je panika, kako bodo preživeli, saj še do dela niso prišli. Med učenci in študenti je panika, ker se bojijo, da ne bodo mogli plačati svojega študija. Med študenti je panika, ker nimajo podatkov, koliko delovne dobe že imajo priznane za delo preko servisa. Med učitelji je panika, da bodo izgubili službe, ker ne bo več dijakov in študentov. Med starejšimi zaščitenimi zaposlenimi je panika, da jih bodo pod pritiski in zaradi obnašanja odpustili, kjer jim zakon to omogoča. Dobro se ve, kdaj nastopi panika!

ODLOŽNI DAVKI

Vsi tisti, ki so dvignili roke v parlamentu za obdavčitev pokojninskega zavarovanja, jih je lahko sram, saj so pod pretvezo davčnih olajšav, doživljenjsko obdavčili vse varčevalce;
Vsi tisti, ki delajo propagando, da je pokojninsko varčevanje donosno, potem naj povedo, kdaj so bili donosi višji, kot je bila stopnja inflacije tistega leta;
Vsi tisti, ki imajo sklenjeno pokojninsko polico, potem se srečujejo z vedno večjimi omejitvami pri dvigu privarčevanih sredstev s strani delodajalca, kar znaša trenutno 5.000 €;
Vsi tisti, ki imajo vloženi denar pri pokojninskih družbah, potem bodo polovično obdavčeni, kot če bi vzeli celotni pripadajoči znesek, po 10 letih varčevanja, do konca dobe izplačevanja;
Vsi tisti, ki so že dvignili denar v enkratnem znesku, potem so bili obdavčeni z 25% akontacijo dohodnine, izplačan znesek pa je šel še v dohodnino naslednje leto, najmanj še 16% ter 1% še iztopnih stroškov = 42%;
Vsi tisti, ki imajo polico pokojninskega varčevanja, potem so vso dobo varčevanja 10 let močno nelikvidni, poleg tega pa police, kjub vloženim sredstvom, ni mogoče zastaviti;
Vsi tisti, ki smo bili oškodovani, bi morali iti v skupinsko tožbo in zahtevati denar nazaj, pa še z obrestmi povrhu!
anon-96546 sporočil: 1.682
[#2657481] 07.06.17 10:51
Odgovori   +    3
Ma ja, dolgoročno naj varčujemo v pokojninskem skladu, ki bo šel pred penzijo v stečaj, mi pa ostali z dolgimi nosovi. Dovolj reklam za taka butasta varčevanje so že bile z nakupi obveznic in delnic bank. Pa za to nihče ni v arestu.
philips sporočil: 6.715
[#2657482] 07.06.17 10:53 · odgovor na: anon-96546 (#2657481)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: philips 07.06.2017 11:11
[helena45]
Ma ja, dolgoročno naj varčujemo v pokojninskem skladu, ki bo šel pred penzijo v stečaj, mi pa ostali z dolgimi nosovi. Dovolj reklam za taka butasta varčevanje so že bile z nakupi obveznic in delnic bank. Pa za to nihče ni v arestu.
Ja, najbolje da se vse takoj zapravi. Vsaj veš kdo je porabil in kdo dobil
anon-96546 sporočil: 1.682
[#2657488] 07.06.17 11:22 · odgovor na: philips (#2657482)
Odgovori   +    2
[philips]
> [helena45]
> Ma ja, dolgoročno naj varčujemo v pokojninskem skladu, ki bo šel pred penzijo v stečaj, mi pa ostali z dolgimi nosovi. Dovolj reklam za taka butasta varčevanje so že bile z nakupi obveznic in delnic bank. Pa za to nihče ni v arestu.

Ja, najbolje da se vse takoj zapravi. Vsaj veš kdo je porabil in kdo dobil
Lahko tudi bolj pametno varčuješ, brez posrednikov. Naprimer, si kupiš parcelo, na njej prideluješ zelenjavo, imaš zastonj rekreacijo,piknike... v penziji jo prodaš in imaš rento. Donos bo ziher večji, kot v pokojninskem skladu....
philips sporočil: 6.715
[#2657489] 07.06.17 11:23 · odgovor na: anon-96546 (#2657488)
Odgovori   +    1
[helena45]
> [philips]
> > [helena45]
> > Ma ja, dolgoročno naj varčujemo v pokojninskem skladu, ki bo šel pred penzijo v stečaj, mi pa ostali z dolgimi nosovi. Dovolj reklam za taka butasta varčevanje so že bile z nakupi obveznic in delnic bank. Pa za to nihče ni v arestu.
>
> Ja, najbolje da se vse takoj zapravi. Vsaj veš kdo je porabil in kdo dobil

Lahko tudi bolj pametno varčuješ, brez posrednikov. Naprimer, si kupiš parcelo, na njej prideluješ zelenjavo, imaš zastonj rekreacijo,piknike... v penziji jo prodaš in imaš rento. Donos bo ziher večji, kot v pokojninskem skladu....
ja, če ti je en "Kemis" ne zaserje...
anon-96546 sporočil: 1.682
[#2657493] 07.06.17 11:47 · odgovor na: philips (#2657489)
Odgovori   +    2
>
> Lahko tudi bolj pametno varčuješ, brez posrednikov. Naprimer, si kupiš parcelo, na njej prideluješ zelenjavo, imaš zastonj rekreacijo,piknike... v penziji jo prodaš in imaš rento. Donos bo ziher večji, kot v pokojninskem skladu....

ja, če ti je en "Kemis" ne zaserje...
Tveganje je povsod. Če bodo savdijci z ameriškim orožjem razstrelili planet, ne bo haska niti od parcele niti od pokojninskega sklada....
BOY008 sporočil: 596
[#2657521] 07.06.17 13:21
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: BOY008 07.06.2017 13:22
Jaz jo vedno dobim nazaj. Prejsnja leta skoraj se enkrat vec kot letos. Se vedno prevec kreditiram drzavo. Za lansko sem sicer uveljavljal olajsavo za investicije vendar ocitno se vedno premal.
anon-93129 sporočil: 2.117
[#2657572] 07.06.17 16:22 · odgovor na: murje (#2657475)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-93129 07.06.2017 16:29
Vsi tisti, ki smo bili oškodovani, bi morali iti v skupinsko tožbo in zahtevati denar nazaj, pa še z obrestmi povrhu!
Bo več koristi, če za pomiritev pojem recimo sladoled. Tem našim zombijem take stvari ne naredijo nič. Saj vem, včasih pa paše nižanje pritiska okoli srca in želodca.
Kanzon sporočil: 2.392
[#2658087] 10.06.17 14:56
Odgovori   +    0
Izvajalci se tudi trudimo, da omogočamo posameznikom čim lažjo sklenitev samega varčevanja za pokojnino, ki ga lahko pri nas od lani sklene posameznik v celoti prek spleta,« je še povedala Dietnerjeva.

Čestitke


Za nagrado te bodo varčevalci i u ritko i u pitko,hehe.
anon-128631 sporočil: 2.624
[#2662907] 10.07.17 09:27
Odgovori   +    2
VArčevanje za pokojnino je pogorelo že v začetku, kjer se je z stroški v štartu naredilo toliko minusa, da je zadeva pod vprašajem. Prav tako je glavna napaka tudi ta, da se manipulira z temi sredstvi do onemoglosti. Preveč je vprašajev in preveč dvomov v pošteno varčevanje, da boš na koncu dobil ven. predvsem je problem v tem, ker so v štartu napačno predstavili kako je z razpolaganjem teh sredstev. Sem videl prier, ko so pošiljali položnice za dodatna vplačila in potem ko se je preverjalo ta sredstva pa se je ugotovilo po več kot 4 letih vplačil, da je šlo za navadno prevaro. Žal vsaka takšna zgodba povzroči slab glas.
premza sporočil: 4.276
[#2663054] 10.07.17 22:03
Odgovori   +    2
Mi lahko v Pokojninski družbi A odgovorijo na naslednja tri vprašanja:

1. Kdaj bom začel dobivati dodatno pokojnino (danes sem star 40 let)

2. Kolikšna bo takrat moja dodatna pokojnina, če bo na mojem pokojninskem računu 50.000€?

3. Koliko davkov in prispevkov bom plačeval od dodatne pokojnina?
anon-128631 sporočil: 2.624
[#2663075] 11.07.17 07:26 · odgovor na: murje (#2657475)
Odgovori   +    5
Točno to, kar praviš je glavni problem. Tukaj namesto, da bi šli v smer zaupanja v pokojninske zavarovalnice ali zaupanje v pokojnisnke stebre so z svojim načinom dela šli v razbijanje in legalno krajo. Zato ti skladi so samo za napajanje ljudi, kateri so tam zaposleni in so popolnoma brez efekta. Edina rešitev je, da se ukinejo vse zavarovalnice in se vsa sredstva prenesejo na osebne varčevalne račune ljudi, kateri bodo varčevali. Sedaj pa razni bleferji v bistvu delajo samo za svoj žep in potem dobivamo primere, katere si obširno navedel.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2663095] 11.07.17 08:28 · odgovor na: premza (#2663054)
Odgovori   +    1
[premza]
Mi lahko v Pokojninski družbi A odgovorijo na naslednja tri vprašanja:

1. Kdaj bom začel dobivati dodatno pokojnino (danes sem star 40 let)

2. Kolikšna bo takrat moja dodatna pokojnina, če bo na mojem pokojninskem računu 50.000€?

3. Koliko davkov in prispevkov bom plačeval od dodatne pokojnina?
Načeloma se izplačila začnejo takrat ko greš v penzijo (npr 65 letu).
Višina je odvisna od načrta; npr. če je obdobje izplačila fiksno, potem se v tem obdobju vsa sredstva izplačajo (npr. če bi bilo na 30 let, bi to pomenilo cca 140 EUR bruto dodatne pokojnine*). Davki in prispevki se bodo obračunali po tvoji takratni dohodnindki letvici.

* V to niso všteti morebitni donosi, npr 1-2% letno. Za izračun lahko donose zanemariš, ker bi potem moral upoštevati tudi inflacijo.
premza sporočil: 4.276
[#2663110] 11.07.17 09:22 · odgovor na: anon-204390 (#2663095)
Odgovori   +    3
[vickibedi]
> [premza]
> Mi lahko v Pokojninski družbi A odgovorijo na naslednja tri vprašanja:
>
> 1. Kdaj bom začel dobivati dodatno pokojnino (danes sem star 40 let)
>
> 2. Kolikšna bo takrat moja dodatna pokojnina, če bo na mojem pokojninskem računu 50.000€?
>
> 3. Koliko davkov in prispevkov bom plačeval od dodatne pokojnina?

Načeloma se izplačila začnejo takrat ko greš v penzijo (npr 65 letu).
Višina je odvisna od načrta; npr. če je obdobje izplačila fiksno, potem se v tem obdobju vsa sredstva izplačajo (npr. če bi bilo na 30 let, bi to pomenilo cca 140 EUR bruto dodatne pokojnine*). Davki in prispevki se bodo obračunali po tvoji takratni dohodnindki letvici.

* V to niso všteti morebitni donosi, npr 1-2% letno. Za izračun lahko donose zanemariš, ker bi potem moral upoštevati tudi inflacijo.
Se lahko dogovorim za točen datum začetka prejemanja pokojnine že ob sklenitvi zavarovanja? Da se izognem nepredvidljivemu faktorju "država in njeni vsak mesec drugačni zakoni".

Dodatno pokojnino bi želel dobivati do smrti (saj to je edini smisel takšnega zavarovanja). Recimo, da sem danes star 65 let, in grem v pokoj, na računu pa imam 50.000 EUR. Kakšna bo moja pokojnina, če jo želim dobivati do smrti.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2663153] 11.07.17 11:24 · odgovor na: premza (#2663110)
Odgovori   +    0
[premza]
> [vickibedi]
> > [premza]
> > Mi lahko v Pokojninski družbi A odgovorijo na naslednja tri vprašanja:
> >
> > 1. Kdaj bom začel dobivati dodatno pokojnino (danes sem star 40 let)
> >
> > 2. Kolikšna bo takrat moja dodatna pokojnina, če bo na mojem pokojninskem računu 50.000€?
> >
> > 3. Koliko davkov in prispevkov bom plačeval od dodatne pokojnina?
>
> Načeloma se izplačila začnejo takrat ko greš v penzijo (npr 65 letu).
> Višina je odvisna od načrta; npr. če je obdobje izplačila fiksno, potem se v tem obdobju vsa sredstva izplačajo (npr. če bi bilo na 30 let, bi to pomenilo cca 140 EUR bruto dodatne pokojnine*). Davki in prispevki se bodo obračunali po tvoji takratni dohodnindki letvici.
>
> * V to niso všteti morebitni donosi, npr 1-2% letno. Za izračun lahko donose zanemariš, ker bi potem moral upoštevati tudi inflacijo.

Se lahko dogovorim za točen datum začetka prejemanja pokojnine že ob sklenitvi zavarovanja? Da se izognem nepredvidljivemu faktorju "država in njeni vsak mesec drugačni zakoni".
Lej podrobnosti ne poznam, kolikor vem začneš prejemati šele takrat ko greš v pokoj in nič prej.
Dodatno pokojnino bi želel dobivati do smrti (saj to je edini smisel takšnega zavarovanja). Recimo, da sem danes star 65 let, in grem v pokoj, na računu pa imam 50.000 EUR. Kakšna bo moja pokojnina, če jo želim dobivati do smrti.
Če je renta doživljenska je seveda nekoliko manjša. Za več moraš vprašat ponudnike.
premza sporočil: 4.276
[#2663242] 11.07.17 17:24 · odgovor na: anon-204390 (#2663153)
Odgovori   +    6
[vickibedi]
Če je renta doživljenska je seveda nekoliko manjša. Za več moraš vprašat ponudnike.
Saj v tem je problem, da nihče ne ve.

Vi nam danes denar, mi pa vam vrnemo "ne vemo kdaj" in "ne vemo koliko".
Klinc pa taka pogodba.
anon-43949 sporočil: 4.362
[#2663383] 12.07.17 13:26 · odgovor na: premza (#2663110)
Odgovori   +    0
Dodatno pokojnino bi želel dobivati do smrti (saj to je edini smisel takšnega zavarovanja). Recimo, da sem danes star 65 let, in grem v pokoj, na računu pa imam 50.000 EUR. Kakšna bo moja pokojnina, če jo želim dobivati do smrti.

Kdaj pa misliš umreti? Navedi datum.

Ker potem je to dokaj enostavno izračunati.
premza sporočil: 4.276
[#2663402] 12.07.17 14:57 · odgovor na: (#2663386)
Odgovori   +    0
[rename]
Saj bi lahko naredili hipotetične izračune.
Če znajo risati grafe, ki gredo vedno samo navzgor in če upajo napovedovati donose... bi lahko naredili en enostaven Excel, kamor bi vpisal:
1- stanje na računu (zgoraj omenjenih 50.000€)
2- svojo starost ob upokojitvi (recimo danes 65 let)
3- željeno število let izplačevanja (recimo 20) in
4- kaj se zgodi, če umreš prej.

Tako pa vsi samo trabunjajo, da je treba varčevati za pokojnino.
Ne 10, 20 ali 30let, ampak do smrti.
Jaz hočem pokojnino dobivati do smrti, ker moram od nečesa živet do smrti.

Če ni do smrti, ni pokojninsko zavarovanje. PIKA!
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2663404] 12.07.17 15:14 · odgovor na: premza (#2663242)
Odgovori   +    2
[premza]
> [vickibedi]
> Če je renta doživljenska je seveda nekoliko manjša. Za več moraš vprašat ponudnike.

Saj v tem je problem, da nihče ne ve.

Vi nam danes denar, mi pa vam vrnemo "ne vemo kdaj" in "ne vemo koliko".
Klinc pa taka pogodba.
Verjemi, da aktuarji zelo dobro vedo.
Tole je ena fina igračka:
www.stat.si/PopPiram...amida2.asp

Evo generacija 79-80 se bo upokojevala recimo 2042.
Če je verjeti temu kalkulatorju, jih bo 92 leto starosti dočakala skoraj tretjina !
Dolgoživost postaja resen problem :)
anon-118739 sporočil: 633
[#2664993] 26.07.17 09:37 · odgovor na: premza (#2663242)
Odgovori   +    0
[premza]
> [vickibedi]
> Če je renta doživljenska je seveda nekoliko manjša. Za več moraš vprašat ponudnike.

Saj v tem je problem, da nihče ne ve.

Vi nam danes denar, mi pa vam vrnemo "ne vemo kdaj" in "ne vemo koliko".
Klinc pa taka pogodba.
+++

Podoben nateg je z naložbenimi življenskimi zavarovanji - sem imel 2 različni pri 2 različnih zavarovalnicah in obe predčasno prekinil. V zadnji petini odplačilne dobe sem bil še vedno krepko pod stanjem štumfa (t.j. če bi denar shranjeval tja). Izbran portfolio: konzervativni. Že res da sem bil zraven še življenjsko zavarovan, vendar če primerjam zadevo s čistim življenjskim tavarovanjem, ki ga je banka zahtevala zaradi kredita, hitro postane jasno, da gre za velik nateg... So pa oboji precej cvilili, ko sem prekinil... Kakopak so se sekirali zame in ne zase - vsaj tako so govorili :)...
anon-128631 sporočil: 2.624
[#2665042] 26.07.17 13:45 · odgovor na: anon-118739 (#2664993)
Odgovori   +    0
[stjurc]
> [premza]
> > [vickibedi]
> > Če je renta doživljenska je seveda nekoliko manjša. Za več moraš vprašat ponudnike.
>
> Saj v tem je problem, da nihče ne ve.
>
> Vi nam danes denar, mi pa vam vrnemo "ne vemo kdaj" in "ne vemo koliko".
> Klinc pa taka pogodba.

+++

Podoben nateg je z naložbenimi življenskimi zavarovanji - sem imel 2 različni pri 2 različnih zavarovalnicah in obe predčasno prekinil. V zadnji petini odplačilne dobe sem bil še vedno krepko pod stanjem štumfa (t.j. če bi denar shranjeval tja). Izbran portfolio: konzervativni. Že res da sem bil zraven še življenjsko zavarovan, vendar če primerjam zadevo s čistim življenjskim tavarovanjem, ki ga je banka zahtevala zaradi kredita, hitro postane jasno, da gre za velik nateg... So pa oboji precej cvilili, ko sem prekinil... Kakopak so se sekirali zame in ne zase - vsaj tako so govorili :)...

Jaz sem od vsega začetka res podpiral to varčevanje, vendar sem videl, da je ena sama prevara. Vplačuješ denar v te zavarovalnice in potem ugotoviš, da so vsa vplačila pod vprašajem in ni suigurno, da boš dobil izplačan obljubljen znesek. Prav tko je sporno tudi to kdaj in kako boš dobil izplačano. Še večji problem je v prierih, kjer pride do varčevanja in recimo človek umre v manj kot pol leta izplačila po upokojitvi. Tukaj tvoja sredstva pokradejo z raznimi intrigami in prevarami. Jaz pravim, da je to zavarovanje narejeno za poštene ljudi in poštene upravljalce. Nemore pa biti poštenjak, kateri kroji ekonomijo na prevarah in lžeh ter manipulacijah v škodo vseh zavarovancev.

ZAdnjič smo se pogovarjali z enim članom, kateri koristi zavarovalniške storitva. Rekel mu je, da nebo njegovega problema reševal, ker z tem se zavarovalnici ne izplača. Ali drugače povedano: Ta zavarovanja so namnjena samo za vplačilo in niso namenjena za izplačila. Žal se to dogaja na vsakem koraku.

Strani: 1