Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zakaj Slovenija ni kot Avstrija

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.920
[Glavni forum] Tema: Zakaj Slovenija ni kot Avstrija
[#2653654] 18.05.17 10:09 · odgovor na: (#2653624)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 18.05.2017 10:11
[abohte]
> [najobj]

> ... evo, ker o Halleinu nimam pojma, ne bom trdil, da je Hallein za Avstrijo nekaj podobnega, kot je Bled za Slovenijo, pa da bi bila zato oba kraja primerljiva glede višine najemnin ... no, ker pa Halleina še nisem registriral v nobenem promocijskem materialu Avstrije, se mi le zdi, da je primerjava avstrijske vukojebine Halleina s slovensko vukojebino Horjulom bližje tistemu, kar je s svojim postom tukaj zgoraj Zlatko2013 hotel povedat ... khmm, čeprav bi bilo pravzaprav najbolje, da bi Zlatko2013 sam povedal, kaj je hotel povedat ...
Še vedno ne razumeš. Sploh ni point v spraševanju, ali je Hallein kot Bled ali kot Horjul (tudi jaz nimam pojma, kakšen kraj je Hallein). Trzin je tudi dlje od središča Ljubljane, kot je Rakova Jelša, pa ni nujno, da so cene nepremičnin v Trzinu nižje. Point je v tem, da ti le podatek, da je nek kraj 20km od nekega večjega središča (npr. Ljubljane) ne pove prav dosti o tem, kakšne so cene nepremičnin v tem kraju (npr. v Horjulu). Oddaljenost od Ljubljane še zdaleč ni edini dejavnik, ki določa višino cen nepremičnin v Horjulu. Zato Zlatkov stopnjevanje: "In to ne Salzburg ampak Hallein (20 km ven), ne pove prav dosti - tudi če je Hallein res kot Horjul, zgolj ta podatek nima teže. To je ves moj point.

> P.S.: prebivalcem Horjula se opravičujem za tole vukojebino, ampak če jih malo potolažim, je roko na srce za Evropo tudi Maribor navadna vukojebina, tako da naj mi tudi moji someščani ne zamerijo preveč ...

Ni ga mulca čez Horjulca.
... eh, pa kaj tega nisi takoj povedal ? ...

P.S.: zavedlo me je dejstvo, da se cene najemnin po celem svetu močno razlikujejo glede na oddaljenost od centra, kjer center niti ne pomeni samo center neke države, ampak celo center istega mesta in kjer so v velikih mestih (London, Pariz, Berlin) razlike v najemninah za nas prebivalce slovenske vukojebine skoraj nepredstavljive ... no, vsekakor pa tisti del o plačah, najemninah in lastniških stanovanjih v Avstriji in Sloveniji v moji razlagi (= neto izplen) še vedno drži ...