Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zakaj Slovenija ni kot Avstrija

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2652741] 12.05.17 08:33
Odgovori   +    9
Zakaj v Sloveniji ni več tujih naložb? Zato, ker je veliko bolj razdelan koncept za odganjanje tujih naložb kot koncept za privabljanje tujih naložb.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2652744] 12.05.17 08:47
Odgovori   +    5
Zakaj nismo Avstrija? Spomnimo se, na lestvici Business Insider, ki je podrobno preučil podatke Svetovnega gospodarskega foruma in je na njihovi podlagi ustvaril lestvico najbolj skorumpiranih držav razvitega sveta, t. j. članic OECD je Slovenija na visokem 11. mestu.

Za Slovenijo navaja, da sta najbolj problematična politična korupcija in zloraba javnih sredstev.

Takšna je lestvica:

11. Slovenija (3,7 točke)

10. Poljska (3,7 točke)

9. Južna Koreja (3,5 točke)

8. Latvija (3,5 točke)

7. Španija (3,3 točke)

6. Češka (3,3 točke)

5. Grčija (3,2 točke)

4. Madžarska (3,1 točke)

3. Italija (3,1 točke)

2. Slovaška (2,7 točke)

1. Mehika (2,5 točke)

Pri "korupcijskem indeksu" so se osredotočali na odgovore na tri glavna vprašanja:

1. Kako običajna je v vaši državi nezakonita zloraba javnih sredstev v prid podjetjem, osebam ali skupinam?

2. Kako bi ocenili etične standarde politikov v vaši državi?

3. Kako običajno je v vaši državi, da podjetja sprejemajo nedokumentirana plačila ali podkupnine?
Zlatko2020 sporočil: 626
[#2652745] 12.05.17 08:51 · odgovor na: anon-317028 (#2652744)
Odgovori   +    2
Mogoče je pa tako boljše. V Avstriji živi veliko ljudi s 1500 EUR neto plače, najemnina je pa 900 EUR. In to ne Salzburg ampak Hallein (20 km ven). Pri nas je standard visok zaradi velikega dela lastniških stanovanj.
najobj sporočil: 31.867
[#2652758] 12.05.17 09:32 · odgovor na: (#2652747)
Odgovori   +    1
[abohte]
In kaj ti podatek, da je kraj 20 km iz Salzburga pove? Nič.
Kot da bi rekel, da cene stanovanj v SLO ne dosežejo 2.000€/m2 v LJ, ampak na Bledu, ki je 50 km stran.
... alzo, če je pri 1500 evrov neto plače najemnina za stanovanje 900 EUR, toti podatek ne pove nič, ampak pove ogromno, ker je Hallein (20 km od Salzburga) za Avstrijo podobna vukojebina kot Horjul (20 km od Ljubljane) za Slovenijo ... evo, in če to povežeš z deležem lastniških stanovanj v naslednjem stavku je 1500 evrov neto plače v Avstriji približno toliko kot 600 evrov neto plače v Sloveniji ...

P.S.: ne me lovit na drugo decimalko ...
anon-202165 sporočil: 970
[#2652761] 12.05.17 09:43 · odgovor na: najobj (#2652758)
Odgovori   +    1
To drži. Pa ni problem samo najemnina, tudi kvalitetna hrana je v Avstriji dražja kot pri nas. Podoben nivo cen je samo v diskontih.

Po drugi strani pa zelo radi kupujejo domače izdelke in naročajo storitve lokalnih mojstrov, tako da imajo kljub visokim cenam vsi nekaj od tega.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2652778] 12.05.17 10:57 · odgovor na: najobj (#2652758)
Odgovori   +    8
[najobj]
> [abohte]
> In kaj ti podatek, da je kraj 20 km iz Salzburga pove? Nič.
> Kot da bi rekel, da cene stanovanj v SLO ne dosežejo 2.000€/m2 v LJ, ampak na Bledu, ki je 50 km stran.

... alzo, če je pri 1500 evrov neto plače najemnina za stanovanje 900 EUR, toti podatek ne pove nič, ampak pove ogromno, ker je Hallein (20 km od Salzburga) za Avstrijo podobna vukojebina kot Horjul (20 km od Ljubljane) za Slovenijo ... evo, in če to povežeš z deležem lastniških stanovanj v naslednjem stavku je 1500 evrov neto plače v Avstriji približno toliko kot 600 evrov neto plače v Sloveniji ...

P.S.: ne me lovit na drugo decimalko ...
Ja, 900 EUR, če potrebuješ kaj večjega, drugače si lahko najdeš tudi kaj cenejšega:
www.immobilienscout2...oCgY_w_wcB

Tudi hrani so v Avstriji pribl. enake cene kot pri nas, tako da je pri takšnih debatah potrebno upoštevati vse okoliščine, ker so razlike v živ. standardu, (tudi pri enakih plačah), lahko ogromne ...
Skoraj gotovo pa se s 1.500 EUR v Avstriji živi bolje kot s 600 v SLoveniji.
anon-202165 sporočil: 970
[#2652785] 12.05.17 11:31 · odgovor na: anon-204390 (#2652778)
Odgovori   +    0
Skoraj gotovo pa se s 1.500 EUR v Avstriji živi bolje kot s 600 v SLoveniji.
Vsekakor, če primerjaš Slovenca s 600 euri in rešenim stanovanjskim problemom in Avstrijca s 1500 in rešenim stanovanjskim problemom. Ni pa nujno bolje za Slovenca, ki bi šel delat v Avstrijo za 1500 in moral tam še najeti stanovanje.
najobj sporočil: 31.867
[#2652797] 12.05.17 12:25 · odgovor na: anon-204390 (#2652778)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 12.05.2017 12:27
[vickibedi]
> [najobj]
> > [abohte]
> > In kaj ti podatek, da je kraj 20 km iz Salzburga pove? Nič.
> > Kot da bi rekel, da cene stanovanj v SLO ne dosežejo 2.000€/m2 v LJ, ampak na Bledu, ki je 50 km stran.
> ... alzo, če je pri 1500 evrov neto plače najemnina za stanovanje 900 EUR, toti podatek ne pove nič, ampak pove ogromno, ker je Hallein (20 km od Salzburga) za Avstrijo podobna vukojebina kot Horjul (20 km od Ljubljane) za Slovenijo ... evo, in če to povežeš z deležem lastniških stanovanj v naslednjem stavku je 1500 evrov neto plače v Avstriji približno toliko kot 600 evrov neto plače v Sloveniji ...
>
> P.S.: ne me lovit na drugo decimalko ...
Ja, 900 EUR, če potrebuješ kaj večjega, drugače si lahko najdeš tudi kaj cenejšega:
www.immobilienscout2...oCgY_w_wcB

Tudi hrani so v Avstriji pribl. enake cene kot pri nas, tako da je pri takšnih debatah potrebno upoštevati vse okoliščine, ker so razlike v živ. standardu, (tudi pri enakih plačah), lahko ogromne ...
Skoraj gotovo pa se s 1.500 EUR v Avstriji živi bolje kot s 600 v SLoveniji.
... eh, saj jaz nisem hotel doktorirat iz primerjave standarda Slovencev in Avstrijcev, ampak ker je abohte bolj slabo razumel tisti post tam zgoraj, sem mu razložil, kaj je oni hotel povedat ...

P.S.: če komunisti pred osvoboditvijo slovenskega naroda leta 1991 ne bi tako lepo skrbeli za stanovanja tlačenih in preganjanih, svobodni Slovenci danes sploh ne bi nič, ker še živet ne bi imeli kje ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2652806] 12.05.17 13:04 · odgovor na: najobj (#2652797)
Odgovori   +    2
[najobj]
> [vickibedi]
> > [najobj]
> > > [abohte]
> > > In kaj ti podatek, da je kraj 20 km iz Salzburga pove? Nič.
> > > Kot da bi rekel, da cene stanovanj v SLO ne dosežejo 2.000€/m2 v LJ, ampak na Bledu, ki je 50 km stran.

> > ... alzo, če je pri 1500 evrov neto plače najemnina za stanovanje 900 EUR, toti podatek ne pove nič, ampak pove ogromno, ker je Hallein (20 km od Salzburga) za Avstrijo podobna vukojebina kot Horjul (20 km od Ljubljane) za Slovenijo ... evo, in če to povežeš z deležem lastniških stanovanj v naslednjem stavku je 1500 evrov neto plače v Avstriji približno toliko kot 600 evrov neto plače v Sloveniji ...
> >
> > P.S.: ne me lovit na drugo decimalko ...

> Ja, 900 EUR, če potrebuješ kaj večjega, drugače si lahko najdeš tudi kaj cenejšega:
> www.immobilienscout2...oCgY_w_wcB
>
> Tudi hrani so v Avstriji pribl. enake cene kot pri nas, tako da je pri takšnih debatah potrebno upoštevati vse okoliščine, ker so razlike v živ. standardu, (tudi pri enakih plačah), lahko ogromne ...
> Skoraj gotovo pa se s 1.500 EUR v Avstriji živi bolje kot s 600 v SLoveniji.

... eh, saj jaz nisem hotel doktorirat iz primerjave standarda Slovencev in Avstrijcev, ampak ker je abohte bolj slabo razumel tisti post tam zgoraj, sem mu razložil, kaj je oni hotel povedat ...

P.S.: če komunisti pred osvoboditvijo slovenskega naroda leta 1991 ne bi tako lepo skrbeli za stanovanja tlačenih in preganjanih, svobodni Slovenci danes sploh ne bi nič, ker še živet ne bi imeli kje ...
Ja, svoboda je že takrat bila očitno v ceglih. In je tam tudi ostala.
www.youtube.com/watc...Sy529JLpAI
najobj sporočil: 31.867
[#2652834] 12.05.17 15:20 · odgovor na: anon-204390 (#2652806)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 12.05.2017 15:21
[vickibedi]
> [najobj]
> > [vickibedi]
> > > [najobj]
> > > > [abohte]
> > > > In kaj ti podatek, da je kraj 20 km iz Salzburga pove? Nič.
> > > > Kot da bi rekel, da cene stanovanj v SLO ne dosežejo 2.000€/m2 v LJ, ampak na Bledu, ki je 50 km stran.
> > > ... alzo, če je pri 1500 evrov neto plače najemnina za stanovanje 900 EUR, toti podatek ne pove nič, ampak pove ogromno, ker je Hallein (20 km od Salzburga) za Avstrijo podobna vukojebina kot Horjul (20 km od Ljubljane) za Slovenijo ... evo, in če to povežeš z deležem lastniških stanovanj v naslednjem stavku je 1500 evrov neto plače v Avstriji približno toliko kot 600 evrov neto plače v Sloveniji ...
> > >
> > > P.S.: ne me lovit na drugo decimalko ...
> > Ja, 900 EUR, če potrebuješ kaj večjega, drugače si lahko najdeš tudi kaj cenejšega:
> > www.immobilienscout2...oCgY_w_wcB
> >
> > Tudi hrani so v Avstriji pribl. enake cene kot pri nas, tako da je pri takšnih debatah potrebno upoštevati vse okoliščine, ker so razlike v živ. standardu, (tudi pri enakih plačah), lahko ogromne ...
> > Skoraj gotovo pa se s 1.500 EUR v Avstriji živi bolje kot s 600 v SLoveniji.
> ... eh, saj jaz nisem hotel doktorirat iz primerjave standarda Slovencev in Avstrijcev, ampak ker je abohte bolj slabo razumel tisti post tam zgoraj, sem mu razložil, kaj je oni hotel povedat ...
>
> P.S.: če komunisti pred osvoboditvijo slovenskega naroda leta 1991 ne bi tako lepo skrbeli za stanovanja tlačenih in preganjanih, svobodni Slovenci danes sploh ne bi nič, ker še živet ne bi imeli kje ...
Ja, svoboda je že takrat bila očitno v ceglih. In je tam tudi ostala.
www.youtube.com/watc...Sy529JLpAI
... ja, takrat so bil vsaj cegli, zdaj pa še tega ni ... khmm, oziroma si lahko svobodno izbereš, česa si ne moreš kupit ...
bigl sporočil: 18.363
[#2653005] 14.05.17 17:13
Odgovori   +    1
"Verjeli ali ne, Slovenija je del razvitega sveta. " ??? Kaj je hotel s tem povedat.

Razpolagajo z gaziljon podatki in informacij, pa takšen stavek. Mi smo del razvitega sveta. Naj pove raje točno kateri del po njihovi rang lestvici smo. Ziher jo imajo. Lep dan.

P.S. Avstrija je od Habsburžanov nižjih plemičev iz Švice pridobila veliko na račun ostalih dežel tudi od spodnje štajerske, kranjske, skratka današnje Slovenije in južno od nas. Že v štartu je bila velikanska razlika. V bistvu oni nazadujejo.
najobj sporočil: 31.867
[#2653590] 17.05.17 19:59 · odgovor na: (#2653532)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 17.05.2017 20:04
[abohte]
> [najobj]
> > [vickibedi]
> > > [najobj]
> > > > [abohte]
> > > > In kaj ti podatek, da je kraj 20 km iz Salzburga pove? Nič.
> > > > Kot da bi rekel, da cene stanovanj v SLO ne dosežejo 2.000€/m2 v LJ, ampak na Bledu, ki je 50 km stran.
> > > ... alzo, če je pri 1500 evrov neto plače najemnina za stanovanje 900 EUR, toti podatek ne pove nič, ampak pove ogromno, ker je Hallein (20 km od Salzburga) za Avstrijo podobna vukojebina kot Horjul (20 km od Ljubljane) za Slovenijo ... evo, in če to povežeš z deležem lastniških stanovanj v naslednjem stavku je 1500 evrov neto plače v Avstriji približno toliko kot 600 evrov neto plače v Sloveniji ...
> > >
> > > P.S.: ne me lovit na drugo decimalko ...
> ... eh, saj jaz nisem hotel doktorirat iz primerjave standarda Slovencev in Avstrijcev, ampak ker je abohte bolj slabo razumel tisti post tam zgoraj, sem mu razložil, kaj je oni hotel povedat ...
Jaz sem prav dobro razumel tisti post, očitno si pa ti zelo slabo razumel mene. Jaz sem se obregnil zgolj na zapisano glede višine najemnin v Halleinu in namigovanje na to, da so cene najemnin v Halleinu nižje od tistih v Salzburgu (ker je Hallein pač 20 km oddaljen od glavnega mesta Dežele). Podatek o tem, da je manjši kraj oddaljen 20 km od nekega večjega mesta, ne pove prav dosti o ceni nepremičnin v tistem kraju. Nek manjši kraj (npr. Bled) je oddaljen 50km od nekega večjega kraja, npr. Ljubljane, pa zato nima nižjih cen nepremičnin.
... evo, ker o Halleinu nimam pojma, ne bom trdil, da je Hallein za Avstrijo nekaj podobnega, kot je Bled za Slovenijo, pa da bi bila zato oba kraja primerljiva glede višine najemnin ... no, ker pa Halleina še nisem registriral v nobenem promocijskem materialu Avstrije, se mi le zdi, da je primerjava avstrijske vukojebine Halleina s slovensko vukojebino Horjulom bližje tistemu, kar je s svojim postom tukaj zgoraj Zlatko2013 hotel povedat ... khmm, čeprav bi bilo pravzaprav najbolje, da bi Zlatko2013 sam povedal, kaj je hotel povedat ...

P.S.: prebivalcem Horjula se opravičujem za tole vukojebino, ampak če jih malo potolažim, je roko na srce za Evropo tudi Maribor navadna vukojebina, tako da naj mi tudi moji someščani ne zamerijo preveč ...
najobj sporočil: 31.867
[#2653654] 18.05.17 10:09 · odgovor na: (#2653624)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 18.05.2017 10:11
[abohte]
> [najobj]

> ... evo, ker o Halleinu nimam pojma, ne bom trdil, da je Hallein za Avstrijo nekaj podobnega, kot je Bled za Slovenijo, pa da bi bila zato oba kraja primerljiva glede višine najemnin ... no, ker pa Halleina še nisem registriral v nobenem promocijskem materialu Avstrije, se mi le zdi, da je primerjava avstrijske vukojebine Halleina s slovensko vukojebino Horjulom bližje tistemu, kar je s svojim postom tukaj zgoraj Zlatko2013 hotel povedat ... khmm, čeprav bi bilo pravzaprav najbolje, da bi Zlatko2013 sam povedal, kaj je hotel povedat ...
Še vedno ne razumeš. Sploh ni point v spraševanju, ali je Hallein kot Bled ali kot Horjul (tudi jaz nimam pojma, kakšen kraj je Hallein). Trzin je tudi dlje od središča Ljubljane, kot je Rakova Jelša, pa ni nujno, da so cene nepremičnin v Trzinu nižje. Point je v tem, da ti le podatek, da je nek kraj 20km od nekega večjega središča (npr. Ljubljane) ne pove prav dosti o tem, kakšne so cene nepremičnin v tem kraju (npr. v Horjulu). Oddaljenost od Ljubljane še zdaleč ni edini dejavnik, ki določa višino cen nepremičnin v Horjulu. Zato Zlatkov stopnjevanje: "In to ne Salzburg ampak Hallein (20 km ven), ne pove prav dosti - tudi če je Hallein res kot Horjul, zgolj ta podatek nima teže. To je ves moj point.

> P.S.: prebivalcem Horjula se opravičujem za tole vukojebino, ampak če jih malo potolažim, je roko na srce za Evropo tudi Maribor navadna vukojebina, tako da naj mi tudi moji someščani ne zamerijo preveč ...

Ni ga mulca čez Horjulca.
... eh, pa kaj tega nisi takoj povedal ? ...

P.S.: zavedlo me je dejstvo, da se cene najemnin po celem svetu močno razlikujejo glede na oddaljenost od centra, kjer center niti ne pomeni samo center neke države, ampak celo center istega mesta in kjer so v velikih mestih (London, Pariz, Berlin) razlike v najemninah za nas prebivalce slovenske vukojebine skoraj nepredstavljive ... no, vsekakor pa tisti del o plačah, najemninah in lastniških stanovanjih v Avstriji in Sloveniji v moji razlagi (= neto izplen) še vedno drži ...

Strani: 1