Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-133022 sporočil: 57
A to govorimo o Sloveniji, saj nič takega ni predlaganega?

Berem površno. Oni bi, samo se ne upajo. To je tako, kot volilni program...si bomo prizadevali...po volitvah pa o tem nič. Podobno je ta članek spisek želja. Vsake dve leti imamo mini reformo, ki prinese več slabega kot dobrega. Teh 20% nadomestila ob zaposlitvi je že ena taka, ki jo bomo čez dve leti gledali v Tedniku. Si kar predstavljam bogega delavca, ki bo jokal: "Vsi moji sodelavci dobijo dohodnino vrnjeno, jaz pa moram čez 600 eur doplačati, ker sem vsak mesec prejemal 20% denarnega nadomestila, zato mi posebna olajšava ne pripada". Takrat pa bodo nasledniki Pogačarja ali pa kar celo on s posebnim zakonom odpravljati krivice, saj je, po njegovo, nedopustno da ta oseba, ki se je zaposlila, plačuje take davke kot ostali. Zdaj si tega ne upa predlagati, saj bi bi to pomenilo, da bi mnogi dobili višje plače, a Ministrstvo za finance tega ne dopusti zaradi izpada dohodkov proračuna. Takrat pa bodo reševali situacijo in ne bo nihče želel izpasti grd, zato bo šel zakon brez težav skozi. Verjetno bo veljal še za nazaj. A se ne da sedaj napisati kvalitetnega zakona, ki ga ne bo potrebno vsake pol leta popravljati oz. bo vplival še na 5 drugih predpisov, ki jih bo potrebno popravljati.

Ljudje se upokojujejo preko zavoda, ker imajo tam take pravice. Če bi pravice ukinili, tega ne bi bilo več, skrajšanje pravice do nadomestila za nekaj mesecev je tako, kot da ne bi naredili nič. Naj dajo v zakon, da tisti, ki ima manj kot tri leta do upokojitve ni upravičen do nadomestila in tega ne bo več. Če želijo več zaposlovanja starejših, naj ukinejo dodatek na delovno dobo. Tujci težko razumejo zakaj je starejši delavec vsaj 10% dražji od mlajšega.

Kaj pomaga več denarja za APZ, če je potem več kot ena tretina denarja namenjena za zaposlovanje v javnem sektorju (preko javnih del in pripravništev), ki bi jih itak mogli plačati iz proračuna?

A šolskega sistem pa ne bi prilagodili?

Fakultete še vedno producirajo nezaposljive kadre, mnogi profesorji živijo v oblakih in že 30 let predavajo isto. Akrapovič pa ne najde varilcev. Orodjarji pa lahko kar izbirajo kje bodo delali.

Jaz bi zadel na lotu, Pogačar bi tudi, a če ne bova kaj naredila za to, ne bo nič, tako je tudi z ukrepi predlaganimi v članku.