Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-365340 sporočil: 6
čas vnosa: 19.04.17 11:26
Elon Musk / Tesla je pred kratkim v živo predstavil nov program SolarCity in njegove produkte. Predstavitev je potekala sredi offgrid naselja in kot sem uspel razumeti v neposrednem prenosu, ima vsaka hiša sposobnost z baterijami shraniti/zagotoviti 200 kWh dnevno (moja poraba toplotne črpalke je bila to zimo nekajkrat max 100 kWh). Vse strehe so opremljene s fotovoltaičnimi strešniki. Nekaj slednjih modelov je že v redni proizvodnji. Nemške fv strešnike poznamo že nekaj let, kakšna je izboljšava mi ni znano. Glede tega ima Merc prav. Istočasno so v laboratoriju že izdelali nestrupeno fotovoltaiko, ki pobere cel svetlobni spekter. Dosedanje tehnologije s 50% izkoristkom so bile hudo strupene in zato jih ni bilo v proizvodnji (kitajski paneli imajo max 16% izkoristek).
Košorok bo imel pri Akrotu težko delo. Obdobje eksplozijskih motorjev se približuje koncu in kmalu bodo lahko nehali razvijati izpušne sisteme. Ostane jim edino 100% vlaganje dobička v nove tehnologije.
Največji problem je trenutno topla greda in s tem povezano izginjanje ledenikov v Alpah. Drava se večinoma napaja iz tega vira in čez nekaj deset let bo samo še reka velikosti Savinje, to pa pomeni adijo elektrika iz Dravskih elektrarn.