Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

tstih sporočil: 5.199
Ko sem zadnjic gledal te stevilke mi je v oko padlo se nekaj (morda ni vec tako...je za preverit?). Imeli smo izrazito brutalno obdavcena -prvo ali drugo mesto?- samska gospodinjstva, ki so hkrati najbolj izpostavljena revscini. Sindikati so takrat mahali z obdavcenjem gospodinjstva z NN clani kot "znotraj povprecja ali rahlo podpovprecno", hkrati pa skrivali kako brutalno so bili brez olajsav in dodatkov obremenjeni samski. To je ZELO pomembno za kvaliteto zivljenja, se posebej mladih, ki so danes samski v trideseta in dlje.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2648564

Strani: 1

anon-178149 sporočil: 4.311
[tstih]
Ko sem zadnjic gledal te stevilke mi je v oko padlo se nekaj (morda ni vec tako...je za preverit?). Imeli smo izrazito brutalno obdavcena -prvo ali drugo mesto?- samska gospodinjstva, ki so hkrati najbolj izpostavljena revscini. Sindikati so takrat mahali z obdavcenjem gospodinjstva z NN clani kot "znotraj povprecja ali rahlo podpovprecno", hkrati pa skrivali kako brutalno so bili brez olajsav in dodatkov obremenjeni samski. To je ZELO pomembno za kvaliteto zivljenja, se posebej mladih, ki so danes samski v trideseta in dlje.
Ta brutalna obdavčitev samskih pripelje Slovenijo na 10. mesto, kar je bistveno drugače kot 1. ali. drugo. Podatke (Handelsblatt) je nekoč posredoval v diskusiji v sorodnem članki pobalin. Se mi ne da ne vem katerič citirat. Dejstvo je, da davčna in prispevna bremena v RS niso brutalna, kakor koli se gleda. In če en "podjetnik" pravi, da bo preselil dejavnost v Avstrijo, naj najprej pomisli, da je po dostopnih podathi delovna ura zaposlenega več kot 2x dražja kot v Sloveniji.

In še to, samo skrajno pokvarjena trojica novinarjev piše, kakšne davke bi plačali, če bi bili na.... Nič se pa ne vprašajo, zakaj je dodana vrednost na zaposlenega v RS več kot 2x manjša. Davki se pač progresivno večajo v skladu z lokalnimi razmerami.

Strani: 1