Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

MrRooky sporočil: 351
[MarijanMacek]
> [MrRooky]
> > [blink]
> > Dodajte v izračun še to, da se v SLO dela zgolj 7,5 ur in dobi še plačilo za malico in potne stroške.
>
> In kaj dobiš? Da smo še vedno reveži! Če pa bi ukinili še to (malico in prevoz) pa bi od plače ostalo NIČ!!!!
>
> Če bi lahko izbiral med normalno EU plačo in SLO plačo (ki ni normalna-je krepko prenizka, ampak mora pokrivati še vse "paljevine in uhljebljene") z dodatkom za malico in prevoz, bi izbral EU plačo in bi mi ostalo krepko več! Za povprečno švicarsko plačo, ki jo dobi neprešvicani švicar za 160 ur dela, bi naš janez švical preko 720 ur (brez malice-isto delovno mesto!!!!!)....kar pomeni, da bi tako crknil, ker bi zmanjkalo časa za počitek!
>
> Toliko o plačah in SLO švici po letu 1991 ;)

Ampak čudo čudno, revež v Švici je ravno tako revež v primerjavi z bogataši kot pri nas. Oba sta reveža in nič drugega. In ko že delaš takšne primerjave, primerjaj še življenske stroške. Je že res, da se v Švici bolje živi, tako drastične razlike pa le ni, da bi eni krepali, drugi pa uživali.
Delno imaš seveda prav. Tudi švicar z minimalcem je v švici revež.... Ampak ima plačane račune, ima lahko manjši nov avto, ima za hrano,... Pri nas na minimalcu...si pa "ober" revež. Razlika je kar precejšnja med njima. V švici hrana v štacuni ni ravno 3x dražja kot pri nas, so artikli, ki so cenejši,... Res so najemnine mnogo višje, storitve dražje...ampak z njihovim minimalcem nisi berač. Kaj pa je pri nas z minimalcem + malica + prevoz? JEBA! In kar je najslabše, da je pri nas minimalc že kar začetna ponudba za večino mladih, ki se zaposlijo prvič! Pa še to, tam je na minimalcu žičničar, ki podaja sidra pod rit (2.200 CHF), ki dela zimsko sezono na smučišču, poleti pa kosi travo v vasi pod smučiščem, "naš čovek". Tako mi je razložil, žena, trgovka, ki dela v mali trgovinici...no, ona pa ni na minimalcu! Kako pa je pri nas? Koliko trgovk ima keaj več od minimalca?

Pod črto, seveda si z minimalcem povsod revež, seveda pa si pri nas na minimalcu VELIK revež! In to je bil moj point! Pa seveda bi lahko bilo tudi pri nas drugače...če ne bi levosučni delali tako kot delajo....

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2648426

Strani: 1

anon-202165 sporočil: 970

Pod črto, seveda si z minimalcem povsod revež, seveda pa si pri nas na minimalcu VELIK revež! In to je bil moj point! Pa seveda bi lahko bilo tudi pri nas drugače...če ne bi levosučni delali tako kot delajo....
Pojma nimaš... preberi si tole mojstrovino Financ od prejšnjega tedna... www.finance.si/88557...o-v-minusu

Z jurjem neto namreč lahko tretjino vsak mesec prihraniš, ostane ti dober minimalc, mogoče spustiš kako jadranje, ampak avtomobil pa brez problema kupiš...

Strani: 1