Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-399896 sporočil: 11
čas vnosa: 20.03.17 10:56
Oprostite ga. Lana Dakić, ta članek "je k'r neki", občutek imam, da mašilo za tiskano izdajo in elektronsko verzijo.

Sem eden tistih, ki je pri 56 letih zaradi "prestrukturiranja podjetja" postal odveč in se znašel na "borzi dela". Tam podjetja danes iščejo zaposlence, ki bi imeli VII ali najmanj VI/2 stopnjo izobrazbe, ponujajo pa jim dela, ki so daleč pod intelektualnim nivojem ljudi s to stopnjo izobrazbe. Seveda pa bi bili plačani "minimalna plača + 1€".

Revoz je komaj našel 300 delavcev za tekočim trakom v proizvodnji vozil, povabljenih je bilo 12.000 brezposelnih od mase 100.000-čih, ki so na "borzi dela". To vemo vsi! Ali ste raziskali razlog, da je do tega prišlo? Niste in tudi odgovora niste podali, zgolj "copy paste" ugotovitve ste zapisali, ki jih poznamo že par mesecev. Manipulacija s številkami vam ni v čast! Zakaj torej ne zapišete tudi tega, kako prihaja do zmanjševanja iskalcev zaposlitve na "borzi"?! Dobijo službe, umrejo, jih zaplinijo ali preprosto zaradi svojih administrativnih pravil, izbrišejo?!

Sam sem celo življenje delal v finančni industriji, na aplikativnih razvojih in podporah, segmentacijah, personalizacijah, uvajanju CRM-ja in KYC. Kot kompetenten strokovnjak (pri 58 letih), ki pozna vse skrivnosti dejavnosti in mu računalniki in v galopu prihajajoča digitalizacija poslovanj pomenijo izziv, bi bil primeren za zaposlitev v vsakem podjetju, pa nič. Seveda, sem zgolj "gimnazijski maturant", ki pa vam o znanju "nasa znanstvenikov generacije s copy-paste diplomami v reslnem sektorju" ne bom govoril. Milenijci, X, Y, Z, ... generacije?!

Vloge za zaposlitev oddajaš kot po tekočem traku, vse že elektronsko, kakšen papir. Greš na "borzo dela" k svetovalcu (ki je starejši kot ti) po nasvet, na pogovor, prineseš s seboj svoje življenjepise (ali pa CV-je kakor se moderno reče)v digitalni obliki, digitalizirane certifikate znanj "na ključku" , ... pa?! Ugotoviš, da je tvoj "skrbnik na borzi dela" en revež, ki komaj čaka na penzion in se boji svojega računalnika (ki je itak iz leta 2 pa 3). Bolano!!!

O Pogačarju in Kopač Mrakovi pa sploh ne bom izgubljal besed. Povsem neživljenska razmišljanja obeh državnih uradnikov, ki zgolj kupčkata iz levega v desni žep, da izgleda, kakšno dobro politiko zaposlovanja imamo.

Ali se potem sploh čudite, da hočejo "vsi tastari takoj v penzijo"?! Jez hočem delat in ne, mi na kraj pameti ne pade, da bi šel delat v III. izmeno v Revoz. Ni moja branža, najenostavneje povedano!

LP

P.S.
Glede na to, da ste finančni cajtng, bi lahko vedeli, da zgolj nova delovna mesta predstavljajo gibalo ekonomije. Ne pa iz "levega v desni ...". Me zanima, koga bomo zaposlili v Hočah in Kočevju, če jih za Revoz niso našli ...