Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako drago je življenje v Sloveniji?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[Glavni forum] Tema: Kako drago je življenje v Sloveniji?
[#2643260] 05.03.17 15:53 · odgovor na: (#2643217)
Odgovori   +    0
[republican]
> [MarijanMacek]
> Luksus in posebej BMW drvarnice me pa itak ne zanimajo,

Koliko BMW-jev (recimo mlajših od 5 let) si pa že vozil? Jaz sem jih že kar precej... pa tudi Mercedesov in Audijev in ti lahko iz prve roke povem, da se BMW dosti bolje pelje od obeh.

Kot je že XRESP omenil... tvoj komentar smrdi po kislem grozdju ;)
Samo enkrat sem se peljal v enem ”nobel” BMW-ju. Me je peljal mož od sestrične. Glede na udobnost Francozov, katerim sem zvest že preko 40 let, se mi je zdel lojterski voz glede trdote sedežev in vzmetenja. Seveda mi je mož od sestrične (bivši župan ene Notranbjske občine, dolgoletni direktor...) primerjavo z lojtrskim vozom zameril, toda kaj hočemo, nekaterim takšna vozila niso všeč.

Časi, ko so me pa navduševali pospeški in končno dosegljive (sicer nedovoljena) hitrost so pa že 50 let mimo. Glede na finančno stanje pa lahko grem jutri kupiti ene 3 boljše, pa kot pravim, za pleh ki bolj ali manj (zadnje čase manj rjavi je škoda več kot 20k€ denarcev.

Sicer pa kot pravim, avtomobili srednjega razreda cenovno v Sloveniji ne odstopajo bistveno od cen v okolici. In da ni tako mi še ni nihče dokazal. Luksuz pa naj bo kar obdacčen, kakor alkohol, nikotin in podobno.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2643260

Strani: 1

vrac sporočil: 11.068
[Glavni forum] Tema: Kako drago je življenje v Sloveniji?
[#2649418] 17.04.17 19:35 · odgovor na: anon-178149 (#2643260)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: vrac 17.04.2017 19:36
Samo enkrat sem se peljal v enem ”nobel” BMW-ju. Me je peljal mož od sestrične. Glede na udobnost Francozov, katerim sem zvest že preko 40 let, se mi je zdel lojterski voz glede trdote sedežev in vzmetenja.
Jaz se s to oceno sicer ne strinjam, je pa res, da je avto z nizkopresečnimi gumami dokaj trd, tako BMW kot Citroen. Dejansko je mehkoba vožnje med Francozi in Nemci čedalje bolj neopazna. Imajo pa seveda dražji modeli več asistenčnih sistemov, bolje oblikovano notranjost in so vgrajeni boljši materiali. Seveda je pa razlika v ceni v veliki meri v imenu znamke. Premijske znamke so povprečju dražje od plebejskih za enak nivo avtomobila cca 20%.

Strani: 1