Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako drago je življenje v Sloveniji?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[Glavni forum] Tema: Kako drago je življenje v Sloveniji?
[#2643210] 05.03.17 08:46 · odgovor na: anon-5355 (#2643198)
Odgovori   +    0
[XRESP]

Glede cen avtomobilov naj si komentator prebere še enkrat tangirani članek. Imamo pač DMV, ki ga drugi nimajo.
Imamo davek DMV, to je dejstvo, toda indeks cen opreme za individualni transport (avtomobilov, 83%) je enak kot indeks BDP na osnovi PPP, 82,7%, kar pomeni, da niso relativno ne dragi ne poceni. Če pa o tem dvomiš izvoli kupi avto na Danskem (index 144%). In kolikor sem jaz videl cene avtomobilov po Evropi, kakšnih ekstremnih razlik pri povprečno kupovanih avtomobilih NI. Luksus in posebej BMW drvarnice me pa itak ne zanimajo, kljub dokaj ugodnemu finančnemu stanju znotraj vrhnjih 5%. Škoda denarja za rjaveči pleh!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2643210

Strani: 1

anon-5355 sporočil: 3.129
[Glavni forum] Tema: Kako drago je življenje v Sloveniji?
[#2643214] 05.03.17 09:37 · odgovor na: anon-178149 (#2643210)
Odgovori   +    9
S podatki ravnaš tako kot svinja z mehom, kjer ti paše si za, kjer ne, si proti. DMV imamo in imamo tudi eno od najvišjih stopenj DDV v EU. DDV plačujemo na osnovo v katero je vključen DMV. O dragih avtih pa govoriš kot lisica, ki pravi, da je grozdje kislo, ko ga ne doseže.
Moje komentiranje osnovnega članka je sicer šlo v smeri dokazovanja da "politično korekten" članek v marsičem greši in, da je potreben pogled od spodaj.

Strani: 1