Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

grgl1976 sporočil: 271
[tstih]
> [grgl1976]
> > [tstih]
> > Vprašanje za živeče v Sloveniji -- ta vikend sem nekje zasledil, da zaradi nekih neurejenih pravnih obdobij banke ne dajejo posojil za stanovanja na dražbah. Sliši se *zelo* nerodno, saj to pomeni da imajo velike diskonte na stanovanja po nepotrebnem le tisti, ki imajo dovolj denarja. Oz. da so dražbe sistemsko rigged (s temi obdobji, ki izključijo večino). Je to res in ali velja za vse banke v državi; ali le za eno?
> Načeloma banke res ne dajejo kreditov za nepremičnine na dražbah, saj vpis hipoteke, dokler postopek ni zaključen, ni možen in kredit ne bi bil zavarovan - pa to ni stvar "neurejenih pravnih obdobij banke", karkoli naj bi to že pomenilo, ampak posledica tega kar sem napisal.

Najbrz je bilo misljeno to. Da je obdobje predolgo in je banka izpostavljena tveganju. Ker ce ni to potem se mi instrument, kjer bi se settlement izvedel ob zakljucku postopka ne zdi ravno raketna znanost, pod pogojem da le ti tecejo v razumnem casu.
To je tako enostavno reči. Če bi ti imel denar, a bi nekomu posodil recimo 100tsd EUR za en mesec na lepe oči...? Kdo na banki pa bo prevzel odgovornost, če bi šlo kaj narobe...?

> Sem pa že slišal, da kakšna banka naredi tudi izjemo - je pa seveda možno to elegantno rešiti na način, da se hipoteka najprej vpiše na eno drugo nepremičnino in se kasneje prenese.

To ni isto. Za to potrebujes ze imeti jamstveno nepremicnino.

> Sicer pa je najemanje kredita za nakup nepremičnine na dražbi itak problematično, saj mora potencialni kupec imeti odobren kredit, še preden ve koliko bo sploh plačal.

Kmecka pamet bi narekovala, da klijent banko seznani z namero in se banka seznani z nepremicnino na drazbi ter potem da gabarite nakupa znotraj katerega je mozno kreditiranje. Ter pogoje zanje.
Mislim, da ne razumeš kako potekajo zadeve na bankah. Ne moreš določat gabarite, ampak moraš določiti točno vrednost. Sicer pa ima kupec nepremičnine na dražbi en mesec časa za plačilo. In v kolikor se z banko nekako sporazume, da bo kredit določen čas nezavarovan, potem je tveganje na takem kupcu, da si uredi financiranje v roku, če ne ostane brez kavcije.

> Sicer pa je je zelo malo možnosti, da boš na dražbi kupil koristno stanovanje bistveno cenejše kot na trgu. Če se pojavijo kakšne zanimive nepremičnine, se itak ponavadi draži skoraj do tržne cene, včasih celo čez.

Khm, khh...
Kozarec vode...?

T.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2643076

Strani: 1

tstih sporočil: 5.199
Zadnja sprememba: tstih 03.03.2017 20:44
[grgl1976]
> [tstih]
> > [grgl1976]
> > > [tstih]
> > > Vprašanje za živeče v Sloveniji -- ta vikend sem nekje zasledil, da zaradi nekih neurejenih pravnih obdobij banke ne dajejo posojil za stanovanja na dražbah. Sliši se *zelo* nerodno, saj to pomeni da imajo velike diskonte na stanovanja po nepotrebnem le tisti, ki imajo dovolj denarja. Oz. da so dražbe sistemsko rigged (s temi obdobji, ki izključijo večino). Je to res in ali velja za vse banke v državi; ali le za eno?
> > Načeloma banke res ne dajejo kreditov za nepremičnine na dražbah, saj vpis hipoteke, dokler postopek ni zaključen, ni možen in kredit ne bi bil zavarovan - pa to ni stvar "neurejenih pravnih obdobij banke", karkoli naj bi to že pomenilo, ampak posledica tega kar sem napisal.
> Najbrz je bilo misljeno to. Da je obdobje predolgo in je banka izpostavljena tveganju. Ker ce ni to potem se mi instrument, kjer bi se settlement izvedel ob zakljucku postopka ne zdi ravno raketna znanost, pod pogojem da le ti tecejo v razumnem casu.
To je tako enostavno reči. Če bi ti imel denar, a bi nekomu posodil recimo 100tsd EUR za en mesec na lepe oči...? Kdo na banki pa bo prevzel odgovornost, če bi šlo kaj narobe...?
Ne, jaz govorim o nečem drugem. Da mora biti dražbeni postopek (in karkoli je pravno vezanega in povzroča tveganje) končan v 2 tednih in se potem denar prenakaže istočasno s pravnomočnostjo zadeve. Tako da nihče ni izpostavljen. Ne da se banka izpostavlja več kot je potrebno. Ampak da se omogoči trg.
> Kmecka pamet bi narekovala, da klijent banko seznani z namero in se banka seznani z nepremicnino na drazbi ter potem da gabarite nakupa znotraj katerega je mozno kreditiranje. Ter pogoje zanje.
Mislim, da ne razumeš kako potekajo zadeve na bankah. Ne moreš določat gabarite, ampak moraš določiti točno vrednost. Sicer pa ima kupec nepremičnine na dražbi en mesec časa za plačilo. In v kolikor se z banko nekako sporazume, da bo kredit določen čas nezavarovan, potem je tveganje na takem kupcu, da si uredi financiranje v roku, če ne ostane brez kavcije.
Zelo preprosto je določiti gabarite. Banka oceni nepremičnino glede na splošno stanje na trgu in reče za takšno ceno obrestna mera A, za takšno ceno B, izven tega ne kreditiramo. To so vse le poslovni procesi in te se da vedno razgibati, ne?

Jaz govorim o temu, da je treba postopke pohitriti na 1-2 tedna in potem urediti tripartitni settlement z bankoo, prodajalcem in kupcem. Tako, da nihče ne tvega. Zakaj se to ne bi dalo?

Na ta način je na dražbi več strank, navadni ljudje imajo več priložnosti in banka več posla. Za to se pa po moje že splača potruditi.

T.

Strani: 1