Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kdo je v resnici uničil Cimos?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-200699 sporočil: 2.054
[Glavni forum] Tema: Kdo je v resnici uničil Cimos?
[#2641598] 21.02.17 15:47 · odgovor na: supernova (#2641579)
Odgovori   +    5
Glede na to da sem ona trapasta generacija, ki si je morala svoje stanovanje, avto... kupiti s tistim denarjem, ki ga je zaslužil, edina možnost plačila na obroke so bili čeki, seveda če so v trgovini kaj dali na zamik, ne govorim o obdobju ko čeki niso prihajali. Ker sem bil iz družine, kjer sta si moja starša zgradilalastno hišo(drugače pa nebi dobila stanovanja) sem na istem pristal jaz, stanovanja in krediti so bili takrat rezervirani za lumpenproletarjat. Po osamosvojitvi kot podjetnik nisem imel pravih poznanstev, tudi nisem prišel do kakega kredita, pozneje ko nisem več potreboval kapitala, so mi sicer te ponujali, na vprašanje kako se to vrača pa so mi razložili, da se tako ali tako naredi, nov kredit... ali vas to na kaj spominja, seveda bi v ta norem obdobju lahko prišel do kredita, saj sem imal nekaj kapitala v "štunfu", pa tudi denarni tok sem imel velik. Torej mi ne prodajaj bučk, vse s čimer se preživljam ne izvira iz kreditov in mi je malo trapasto, da naj bi sedaj za kazen, ker pač nisem jemal kreditov, plačeval tuje kredite.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2641598

Strani: 1

supernova sporočil: 88
[Glavni forum] Tema: Kdo je v resnici uničil Cimos?
[#2641645] 21.02.17 19:08 · odgovor na: anon-200699 (#2641598)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 21.02.17 17:25
[firbec3]
Glede na to da sem ona trapasta generacija, ki si je morala svoje stanovanje, avto... kupiti s tistim denarjem, ki ga je zaslužil, edina možnost plačila na obroke so bili čeki, seveda če so v trgovini kaj dali na zamik, ne govorim o obdobju ko čeki niso prihajali. Ker sem bil iz družine, kjer sta si moja starša zgradilalastno hišo(drugače pa nebi dobila stanovanja) sem na istem pristal jaz, stanovanja in krediti so bili takrat rezervirani za lumpenproletarjat. Po osamosvojitvi kot podjetnik nisem imel pravih poznanstev, tudi nisem prišel do kakega kredita, pozneje ko nisem več potreboval kapitala, so mi sicer te ponujali, na vprašanje kako se to vrača pa so mi razložili, da se tako ali tako naredi, nov kredit... ali vas to na kaj spominja, seveda bi v ta norem obdobju lahko prišel do kredita, saj sem imal nekaj kapitala v "štunfu", pa tudi denarni tok sem imel velik. Torej mi ne prodajaj bučk, vse s čimer se preživljam ne izvira iz kreditov in mi je malo trapasto, da naj bi sedaj za kazen, ker pač nisem jemal kreditov, plačeval tuje kredite.
Očitno se ne razumeva. Nič nimam proti tvojemu stanovanju in hiši staršev in avtu in bazenu...Vem, da si vse zaslužil s trdim delom, ustvarjal prihranke in nato s svojim kapitalom ustvaril vse kar imaš in si lahko privoščiš tudi bučke.

Govorim o velikem industrijskem sistemu, ki potrebuje ogromna sredstva, da lahko konkurenčno nastopa na avtomobilskem trgu. Ta sredstva je potrebno seveda financirati z lastnim kapitalom ali pa s sposojenimi sredstvi. Če lastniki kapitala ne zagotovijo (tako kot ti), si pač moraš denar sposoditi. (Nagradno vprašanje: koliko virov sredstev potrebuješ, če imaš 500 milijonov prihodkov, kupci pa ti plačajo v 90. dnevih!). Poleg tega je bil Cimos razvojni dobavitelj ( če ne veš, kaj je to, mi napiši) za sisteme, ki avto ustavijo in tudi tvoj BMW ima pedalni sklop in ročno zavoro iz Cimosa, ki jo je Cimos razvil in jo tudi edini na svetu proizvaja. Verjetno veš, da razvoj novega avtomobila traja najmanj tri leta in v tem obdobju vsak razvojni dobavitelj proizvaja samo stroške. Prihodki pridejo v naslednjih desetih letih. Seveda pa mora razvojni dobavitelj imeti razvito infrastrukturo ( sto vrst laboratorijev, prizkuševališč, prototipnih delavnic, močno informacijsko podporo..), kar seveda je moral Cimos finacirati. S čim? Kdor ima močan razvoj že ve, kaj govorim.

Cimos je do konca leta 2012 redno poravnaval obveznosti do sposojenih sredstev in v 12.letih plačal več skoraj 300 (tristo) milijonov obresti!! Skoraj toliko kot so znašale dolgoročne in kratkoročne obveznosti do bank. In tudi naprej bi lahko poravnaval vse obveznosti, če bi banke reprogramirale kredite na deset let. Tako kot imajo konkurenčna podjetja na avtomobilskem trgu. Poleg tega Cimos kreditov ni dobival po vezah ali na lepe oči, ampak je moral vse kredite zavarovati s hipotekami. Pa dober tek in ne primerjaj Cimosa z delavnico, ki ji je sicer Cimos dal delo in načrte in know how.
supernova sporočil: 88
[Glavni forum] Tema: Kdo je v resnici uničil Cimos?
[#2641646] 21.02.17 19:08 · odgovor na: anon-200699 (#2641598)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 21.02.17 17:25
To sporočilo je izbrisal avtor (21.02.2017 19:25)

Strani: 1