Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: vrednost slovenskih delnic

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-337677 sporočil: 6
[Borza] Tema: vrednost slovenskih delnic
[#2640578] 13.02.17 18:48 · odgovor na: anon-337677 (#2640556)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 13.02.17 18:05
Sori Nikec, ne morem ti poslati zasebnega sporočila. Ne vem, a sem blesav ali je samo vmesnik tega foruma tako butast, da mi ne dovoli poslati. Ti odgovorim kar tukaj:

Poslujem preko Interactive Brokers, ki ga pri nas trži Optimtrader (upam, da se to ne kvalificira za reklamo?). Precej ugodni pogoji, čeprav bi bili še ugodnejši, če bi sklenil pogodbo direktno z IB, ampak se mi za par evrov ne da hecati z Ameriko. Na japonski borzi je provizija malo manj kot 10 € na nakup/prodajo (ne glede na znesek), v Evropi tam med 5-10 €, v ZDA pa 5 USD. Stroškov odprtja nisem imel, prav tako ni stroškov vzdrževanja računa, če narediš vsaj 30 € provizije v enem letu. Ok zadeva, vsaj jaz imam doslej dobre izkušnje. Pa ti? Katero uporabljaš ti? Z izbiro posrednika sem se kar precej ukvarjal, ker me je bilo strah, da ne bi denarja zaupal kar neki xy platformi, ker so ljudje že imeli slabe izkušnje. IB je dobro stoječa firma, mislim da celo največji spletni broker, ki kotira tudi na ameriški borzi.

Kar se tiče podatkov, jih pa dobim na screener.co. Sicer je plačljiv (mislim da 25 usd na mesec), ampak imajo 1 mesec free trial in če se vsak mesec prijaviš z drugim email naslovom, si lahko stalno na free trial, samo vsak mesec se moraš pač na novo prijaviti. Screener črpa podatke iz Reutersa, tako da so precej zanesljivi, imaš pa praktično vse delnice na voljo, tudi slovenske. Ko pridejo ven novi podatki za četrtletja, so gor običajno objavljeni v 2-7 dneh. Je pa na momente malo neroden, iskalnik je sploh katastrofa, ampak se ga sčasoma navadiš. V povprečju skratka dobra zadeva, ko se ga navadiš.

Upam, da sem ti pomagal :)