Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: vrednost slovenskih delnic

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

tilenrexi sporočil: 6.775
[Borza] Tema: vrednost slovenskih delnic
[#2640297] 10.02.17 21:14 · odgovor na: Nikec3 (#2640276)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: tilenrexi 10.02.2017 21:28
[Nikec3]
KRKG - Kdor bo pri Krki zadel točko odboja bi lahko vredu investiral. Pričakujem slabo zadnje četrtletje 2016, in pa prvo četrtletje 2017, računam da bo nekje sredi leta Krka dosegla dno, potem pa se lahko spet začne počasna rast.
Tako, kot vedno. Če zadaneš dno, je investicija seveda dobra, vendar nihče ne ve, kje je dno. Krka je trenutno toast, dokler se ne pokažejo spremembe na bolje. Zaradi Krke same in zaradi tega, ker okoli Krke vsi ostali precej bolje poslujejo, med tem, ko gre Krki vedno slabše. Tukaj je ogromno kapitala, ki želi pobegniti in tudi meni se trenutno zdi Krka ena izmed najbolj, če ne najbolj tveganih naložb na LJSE. Dobiček se bo skoraj prepolovil, dividende ne bodo zmanjšali in payout ratio bo za njihove razmere šel v nebo. Prihaja neka nova era za Krko in tako bodo mogli priti tudi novi investitorji, katerim je to še vedno sprejemljivo in kateri bodo obstoječim omogočili, da se iz te investicije umaknejo. Teh pogojev trenutno ni in tečaj Krke ne more napredovati.

Za vse ostale velja, da bodo rasli skupaj z rastjo BDP. Delnice niso drage.

Dolgoročno sem najbolj optimističen še vedno pri PETG (liberalizacija), ZVTG (dvig obrestnih mer FED, ECB), TLSG (izboljšanje poslovanja in obrat kritične mase v pozitivno stran) in IEKG (drastično izboljšanje poslovanja in uspešno razdolževanje). Vse omenjene imam tudi v portfelju in trenutno ne načrtujem novih nakupov, ker sem v času KDD razprodaje postal fully invested.