Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: vrednost slovenskih delnic

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Nikec3 sporočil: 1.203
[Borza] Tema: vrednost slovenskih delnic
[#2640276] 10.02.17 18:59 · odgovor na: tommek (#2640275)
Odgovori   +    0
Meni se zdijo tvoje napovedi kar realne. V vsakem primeru je slovenska borza ena izmed najbolj podcenjenih. Dividendna donosnost je ena izmed najvišjih v Evropi, to je v času nizkke inflacije in obrestnih mer še toliko bolj vzpodbudno. Po drugi strani se pri nobenem od naših blue chipov ne pričakuje neko poslabšanje, z izjemo Krke.

KRKG - Kdor bo pri Krki zadel točko odboja bi lahko vredu investiral. Pričakujem slabo zadnje četrtletje 2016, in pa prvo četrtletje 2017, računam da bo nekje sredi leta Krka dosegla dno, potem pa se lahko spet začne počasna rast.

Jaz imam za slovenske delnice sicer bolj kratkotrajne napovedi.

LKPG - Letos pričakujem ceno vsaj 30 € na delnico, morda celo 35 €. Pozitivno bo vplivalo preseganje načrta (kot ponavadi), pričakujem tudi pozitivne novice glede II. tira.

GRVG - V primeru da Gorenje izpolni pričakovanja pričakujem enkrat do konca leta ceno vsaj 7,5 €, morda celo sredi leta (po objavi rezultatov za 2. četrtletje). V tem obdobju vidim stabilno rast Rusije in Rublja, ter krepitev prodaje premijskih izdelkov. Gorenje se tudi kratkoročno ceneje zadolžuje kot lani. Še en dejavnik je, da pričakujem Altino zvišanje ciljne cene. V primeru da bi se Panasonic umaknil pričakujem predvsem kratkotrajni šok, na dolgi rok pa ne neke razlike.

PETG - Lani sem rekel, da bo letos zagotovo 350 €, mogoče celo 400 €. Druga cifra se mi zdi morda vseeno malo previsoka, vseeno pa pričakujem počasno rast PETG še vsaj letos in naslednje leto.

TSLG - pričakujem srednjeročno stabilizacijo med 85 € in 95 €.