Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

tstih sporočil: 5.199
Zadnja sprememba: tstih 09.02.2017 16:42
[1126DXSXU]
> [tstih]
> Ob vseh zlorabah naveze politika-gospodarstvo v Cimosu (od izcrpavanja pa do Jamnik-Strukljeve investicijske izpostavljenosti Modre) bodo na koncu pet minut pred dvanajsto postali Hrvatje krivi za vso zavozeno drzavno-sindikalno podjetnistvo v Cimosu preteklih 26 let.
Ce hočemo poznati pot naprej, je najprej potrebno dobro poznati dosedanjo pot...
S tega vidika je tu treba povedati:
- MZ je imela v Comosu "naložbo" v PPS (prvi pokojninski sklad), ki ga je država z dekretom spravila v MZ. Gre za del ti. cetifikatskih zgodb
Spomin mi ze nekoliko pesa, ampak jaz se spomnim drugacne zgodbe. Banka Koper je res drzala 20%, ampak paradrzava je v Cimosu drzala mnogo vec (Modra cca. 21%, DSU 7% in Triglav 6%...)

Ob tem je bilo izpostavljenih velik delez (mislim, da prek 30% portfelja, morda sem kiksnil za par %, dolgo je ze tega) vseh dod. pokojnin drzavnih usluzbencev in predsednik nadzorca izpostavljene Modre je bil v tistem casu Branimir Strukelj. Zato je bila zgodba tako politicno komplicirana in zato so Cimos ves cas tako tiscali drzavi. Ker predstavljajte si, da stvar pade tako kot je bila zastavljena, s 30% dodatnih pokojnin drzavnih usluzbencev.

Tako da ni slo ravno za neko klasicno privatizacijsko zgodbo.

UPDATE: Evo, iz revidiranega porocila. "Največjo naložbo PPS na dan 31. 12. 2011 v vrednosti 23.396.506 evrov s 44 odstotki predstavlja naložba v netržne delnice družbe Cimos, drugo največjo pa v vrednosti 6.559.178 evrov naložba v tržne
delnice družbe Telekom, ki predstavlja 12 odstotkov vseh naložb PPS." Pokojnine so bile 44% izpostavljene na Cimos.