Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Reciklaža: Moshe Vardi

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.909
[Glavni forum] Tema: Reciklaža: Moshe Vardi
[#2635499] 10.01.17 15:10 · odgovor na: (#2635490)
Odgovori   +    0
[kajulci]
> [republican]
> > [Inside]
> > Globalizacija je pospešila predvsem rast na zahodu
>
> Motiš se. Globalizacija je najbolj pospešila rast na vzhodu... konkretno na Kitajskem. Na zahodu je pa povzročila krčenje delovnih mest in vse, kar to za sabo potegne.
Kot jaz opažam, je globalizacija predvsem pospešila rast tam, kjer so bili razviti že prej, predno jih je diktatura sjebala, konkretno na Kitajskem. Nikakršnega ali samo malenkosten učinek pa ima tam, kjer so bili nerazviti že prej - kar je celoten nerazvit svet. Kontra situacijo imaš pa v Arabiji in blizu, tam so se pod diktaturamo razvijali, potem so pa napredne diktatorje vse po spisku zrušili, in je šlo vse spet v maloro. Tako da jaz ostajam pri svojem, zmanjkalo je potrošnikov - to seveda ne pomeni, da je to čist črno belo in da je nominalno in defacto zmanjkalo potrošnikov, da ne boš spet skočil, relativno jim j zmanjkalo, so še tu in tam po malem kaki obeti tu in tam, ampak relativno je pa to to. Potrošnikov je zmanjkalo, naleteli smo na zid.
... čuj, saj ne da bi se hvalil z daljnovidnostjo, ampak to forum.finance.si/?ra...&m=1881223 sem jaz videl že pred mnogimi leti ...