Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[#2631602] 09.12.16 11:13
Odgovori   +    28
Zadnja sprememba: bc123a 09.12.2016 11:13
Medtem ko boste vi danes teden tuhtali, kje se pogreti, bo 136 evropskih uradnikov letel v vročo Kenijo
Ofak.
Evropski poslanci bodo s kenijskimi kolegi med drugim imeli "spravna srečanja", udeležili se bodo kosila z mladimi, delavnice na temo kenijskega hortikulturnega sektorja, obiskali bodo zdravstveni zavod na obrobju prestolnice in se na delovnem kosilu posvetili naložbam v nutricionistiko kot temelju razvoja. Seveda pa bodo glasovali tudi o nekaj nezavezujočih resolucijah.
Na kratko moje sporocilo tem dripcem: jebite se. Je pa to popolnoma enak koncept kot v slovenskem javnem sektorju. Nekomu se dvigne, da je nekaj "pomembno" in od takrat naprej mora kup ljudi delati nekaj, po cemer ni nobenega povprasevanja ali potrebe, pac zato ker nas k temu "nekaj zavezuje".

Skratka, se enkrat. Fuck off.
crt sporočil: 27.081
[#2631604] 09.12.16 11:15
Odgovori   +    23
pol pa pejd nasprotovat evroskeptikom :)
crt sporočil: 27.081
[#2631605] 09.12.16 11:16
Odgovori   +    18
Vendar temu ne moremo ubežati, ker nas zavezuje mednarodni sporazum
ubogi ljudje, kurc pa tak zivleje :)))
novica sporočil: 5.397
[#2631612] 09.12.16 12:11 · odgovor na: crt (#2631605)
Odgovori   +    7
[crt]
> Vendar temu ne moremo ubežati, ker nas zavezuje mednarodni sporazum

ubogi ljudje, kurc pa tak zivleje :)))
"šta se mora nije teško," bi rekli moji od dol
novica
pobalin sporočil: 14.456
[#2631626] 09.12.16 13:29
Odgovori   +    3
Odgovora preostalih dveh poslancev iz Slovenije še čakamo in ju bomo dodali naknadno.
Saj lahko napišete, da sta to Ivo Vajgl (Desus) in Milan Zver (SDS).

Kabinet Iva Vajgla:
akreditirani pomočnik
Antonino ARLACCHI
Damjan STANONIK
lokalni pomočnik
Jelena ALEKSIC
Tadeja KUHAR

Kabinet Milana Zvera:
Asistenti:
Petra Škrinjar
Peter Šuhel
Jernej Pavlin
Marta Osojnik, svetovalka za medije - Medijska pisarna ELS
pobalin sporočil: 14.456
[#2631628] 09.12.16 13:43 · odgovor na: crt (#2631604)
Odgovori   +    5
[crt]
pol pa pejd nasprotovat evroskeptikom :)
Meni je vse skupaj malo smešno. Tole najbrž ni prva turistična eskapada EU-kracije. Članek je prepisan od evropske podružnice ameriškega liberalnega Politica. Tema je pljunuta za božanje evroskeptikov. Zato je tudi ultra pljunuta za evropsko izpostavo ameriškega Breitbarta. Ta se po trumpiranju ameriških volitev in solidnemu začetku v VB menda namerava razširiti še v Francijo in Nemčijo. Zdaj pa jim Politico ugrabi paradno temo za evroskeptične Evropejce. Manjka mi samo še razkritje, da je med afriškimi potniki tudi Nigel Farage. :-)
anon-1445 sporočil: 3.218
[#2631664] 09.12.16 15:10
Odgovori   +    1
Tole se pa bere podobno, kot če bi naši farmacevti ali prodajalci zdravil organizirali za zdravnike kakšen podoben izlet. Še dobro, da se pri nas kaj takega ne more zgoditi. Japajade press.
novica sporočil: 5.397
[#2631667] 09.12.16 15:21 · odgovor na: pobalin (#2631628)
Odgovori   +    4
[pobalin]
> [crt]
> pol pa pejd nasprotovat evroskeptikom :)

Meni je vse skupaj malo smešno. Tole najbrž ni prva turistična eskapada EU-kracije. Članek je prepisan od evropske podružnice ameriškega liberalnega Politica. Tema je pljunuta za božanje evroskeptikov. Zato je tudi ultra pljunuta za evropsko izpostavo ameriškega Breitbarta. Ta se po trumpiranju ameriških volitev in solidnemu začetku v VB menda namerava razširiti še v Francijo in Nemčijo. Zdaj pa jim Politico ugrabi paradno temo za evroskeptične Evropejce. Manjka mi samo še razkritje, da je med afriškimi potniki tudi Nigel Farage. :-)
evo, meni gre breitbart tudi na živce. ampak zdaj molčat in se delat, da teh izletov ni samo zato, da ne bomo jezili evroskeptikov, bi bilo malo blentavo. kot otrok, ki se skrije za štil od metle in misli, če on tebe ne vidi, da ti njega ne vidiš.
to je približno tako kot, če jaz napišem ne prav afirmativen članek o zokiju in potem vsi zokiljubci skočijo, da sem janšev jurišnik...in obratno, seveda.
novica
pobalin sporočil: 14.456
[#2631678] 09.12.16 16:52 · odgovor na: novica (#2631667)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: pobalin 09.12.2016 17:08
[novica]
evo, meni gre breitbart tudi na živce. ampak zdaj molčat in se delat, da teh izletov ni samo zato, da ne bomo jezili evroskeptikov, bi bilo malo blentavo.
Saj tole evroskeptikov po mojem sploh ne jezi. Kvečjemu jih navduši, ker jim da povod, da rečejo: saj to vam že ves čas govorimo. Poleg tega je kar v redu, če se novinarji zavedate, zakaj se nek slaven cehovski klub imenuje Gridiron Club.
to je približno tako kot, če jaz napišem ne prav afirmativen članek o zokiju in potem vsi zokiljubci skočijo, da sem janšev jurišnik...in obratno, seveda.
Misliš tako, kot je Mitja Rotovnik v Sobotni prilogi Dela skočil na dva arhitekta, ki sta si drznila nergati nad tem, da je pot skozi ožji center najlepše in najbolj zelene Ljubljane nekakšno prerivanje med štanti in gostilniškimi mizami. :-)

P.S.: Je kal za podobno zgodbico mogoče skrita tudi na Šubičevi?
www.dz-rs.si/wps/por...ateljstva/

P.P.S.: Mislim, da se v tem stavku skriva ena pomembna zgodba, večja od cene kosila in spoznavanja s hortikulturo.
Čeprav je članica delegacije za odnose s pan-afriškim parlamentom, Tanja Fajon ni vključena v delegacijo in zagotavlja, da o njej ni seznanjena.
crt sporočil: 27.081
[#2631680] 09.12.16 17:01 · odgovor na: pobalin (#2631628)
Odgovori   +    1
[pobalin]
> [crt]
> pol pa pejd nasprotovat evroskeptikom :)

Meni je vse skupaj malo smešno. Tole najbrž ni prva turistična eskapada EU-kracije.
tolko slabse...
kojot01 sporočil: 817
[#2631697] 09.12.16 18:11
Odgovori   +    2
čas vnosa: 09.12.16 13:01
Sicer se strinjam s kolegom, ki jim sporoča, da naj se jebejo, ste pa s fotografijo poleg članka zadeli v nulo in vsaj pri meni poskrbeli za še kako potrebno dnevno dozo smeha :)
pobalin sporočil: 14.456
[#2642988] 03.03.17 10:24 · odgovor na: novica (#2631667)
Odgovori   +    1
Novica, živjo. Kar tukaj ti čestitam za enega boljših člankov v današnjem Svetu kapitala, Delovem klonu Financ (očitno s kadri vred).

V mislih imam seveda zanimiv članek o delavski zasedbi in gverilskem marketingu tovarne DITA, ne pa piarovsko dirigiran intervju s Franjem Bobincem. Ta je po utečeni navadi deželnih klik in klientov objavljen PRED uradno objavo letnih poslovnih rezultatov. Saj razumem: "a man's gotta do what a man's gotta do".

O vrednosti člankom malo presojam tudi po tem, kako in kdaj so objavljeni na spletni strani. Bobinac je že gor v vsem razkošju in totalno odklenjen, "huliganov" iz Tuzle pa (še) nisem našel. :-)
novica sporočil: 5.397
[#2644302] 12.03.17 17:33 · odgovor na: pobalin (#2642988)
Odgovori   +    0
[pobalin]
Novica, živjo. Kar tukaj ti čestitam za enega boljših člankov v današnjem Svetu kapitala, Delovem klonu Financ (očitno s kadri vred).

V mislih imam seveda zanimiv članek o delavski zasedbi in gverilskem marketingu tovarne DITA, ne pa piarovsko dirigiran intervju s Franjem Bobincem. Ta je po utečeni navadi deželnih klik in klientov objavljen PRED uradno objavo letnih poslovnih rezultatov. Saj razumem: "a man's gotta do what a man's gotta do".

O vrednosti člankom malo presojam tudi po tem, kako in kdaj so objavljeni na spletni strani. Bobinac je že gor v vsem razkošju in totalno odklenjen, "huliganov" iz Tuzle pa (še) nisem našel. :-)
Hvala ti. Huligani so odklenjeni. Ni bil ravno dirigiran intervju, čeprav bi po timingu sodil drugače. Če bi ga prebral, bi videl, da niso ravno prijazna vprašanja. Zakaj je kdaj kaj odklenjeno, ne vem, dvomim pa, da se s tem določa teža kakemu tekstu.
Sicer pa Svet kapitala ni konkurenca Financam, ne more bit.
Novica
pobalin sporočil: 14.456
[#2644323] 12.03.17 19:03 · odgovor na: novica (#2644302)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: pobalin 12.03.2017 19:06
[novica]
Hvala ti. Huligani so odklenjeni.
Z veseljem še kdaj. Nekaj dni kasneje sem jih opazil. Vsebine očitno nalagajo postopoma, ampak Bobinac je tak kaliber, da je moral bit takoj gor, seveda unlocked, ker je iz kaste nedotakljivih.
Ni bil ravno dirigiran intervju, čeprav bi po timingu sodil drugače. Če bi ga prebral, bi videl, da niso ravno prijazna vprašanja. Zakaj je kdaj kaj odklenjeno, ne vem, dvomim pa, da se s tem določa teža kakemu tekstu.
Po tajmingu in starih deželnih razvadah se pri Bobincu (in še kom) komunikacije manežira, sicer silno prozorno, ampak raja je itak napol slepa, deželni optiki pa zanič. Sicer sem ga pa prebral, takoj in v enem šusu. Da vidim, če je kaj drugače, če si avtor ti, objavljeno pa je v Svetu kapitala. Tvoja "ne ravno prijazna" vprašanja sem jaz videl tako, kot bi pod bombažnimi ali volnenimi rokavicami izpraševalca zaslutil malo krempeljčkov. Običajno se za tega gospoda uporablja rokavičke iz čiste svile. :-)
Sicer pa Svet kapitala ni konkurenca Financam, ne more bit.
LOL, Finance so res brez konkurence! :-)

P.S.: Če je tudi Čaks šel za/s teboj iz Delavskega doma v dom Dela, dobi naslov njegovega zadnjega članka, ki sem ga našel tu, zelo zanimiv naslov.
pobalin sporočil: 14.456
[#2645049] 17.03.17 20:36 · odgovor na: novica (#2644302)
Odgovori   +    0
[novica]
Ni bil ravno dirigiran intervju, čeprav bi po timingu sodil drugače.
Zakaj je kdaj kaj odklenjeno, ne vem, dvomim pa, da se s tem določa teža kakemu tekstu.
Z zamudo in po čudnem ovinku sem prejle priletel na Demokracijo, ki je pred skoraj dvema tednoma povzela razgrajanje Požarja o Gorenju. Naj citiram zame najbolj zanimiv del.
Odmevno insajdersko zgodbo iz Gorenja je Požar na blogu objavil sicer že prejšnji teden, predsednik Gorenjeve uprave Franjo Bobinac pa je na to potem odgovoril »z velikim intervjujem« v Delovi prilogi Svet kapitala. Tajkun je torej tajkunu omogočil intervju – Delo je namreč v lasti Stojana Petriča (tudi Forum 21), naslov tega pa je bil »skrajno populističen«, kot pravi Požar, in sicer »Bobinca: Vrnimo pivo na stadione«. Naslov z Gorenjem res nima prav nič skupnega. Toliko mimogrede o tem.
www.demokracija.si/f...ehike.html
pobalin sporočil: 14.456
[#2651453] 03.05.17 16:32 · odgovor na: novica (#2644302)
Odgovori   +    0
Novica, spet si ušpičil eno dobro. Intervju z Dariom Juričanom, avtorjem filma Gazda o Todoriću je res vreden branja. Kdor klikne zdaj, lahko prebere džabe. :-)
svetkapitala.delo.si...ohlep-1948

Ob enem stavku sem si zaželel, da bi nekje prebral intervju s slovenskim juričanom (če je kje), ki bi povedal, kaj so mu o deželnih tabu temah za medije povedali kolegi novinarji.
Ko sem kolege s tednika vprašal, katere so tabu teme, so mi povedali, da so v medijih nedotakljive le banke in Agrokor.

Strani: 1