Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-202165 sporočil: 970
[matjazfinance]
> [bacco979]
> > [L70]
> > > Dobra:-))). Res pa je, da Je še slabše, če ti avto servisira nepooblaščen serviser, ki ti ne nalije predpisanega olja, potem pa imaš še večje probleme in še več stroškov kot če preplačaš "pooblaščeno" olje.
> >
> > Lahko pa ti pooblaščen serviser nalije pooblaščeno olje, ki ga sam kupiš za 8€/liter in prineseš s seboj :)
>
> Problem je samo v tem, da tisti Castrol iz Interspara ni ravno enak onemu iz soda na servisu, pa čeprav ima isto oznako.

Kako da ni. Prvič slišim, ali imaš kak konkreten dokaz za to, vsaj kak link? Tudi ne vem, zakaj bi se pri proizvajalcu ukvarjali z različnim oljem za eno ali drugo pakungo, saj bi imeli s tem samo več dela in stroškov...
Dokažem ti težko, mi je pa že več mehanikov povedalo isto. Nekaj o oljih piše recimo tukaj... www.amzs.si/motorevi...torno-olje

Kar se tiče proizvodnje, je pa precej simpl delat posebne "akcijske" sarže za maloprodajo. Proizvajalci vozil lahko tudi vmes spremenijo specifikacijo olja, zato dobijo servisi "posebno" serijo olja samo za nek tip motorja.

> Je pa zanimivo, kako ni problem izgubit 3/4 vrednosti avta v 5 letih, pomembno pa je pršparat 50 eur na servisu.

Hehe, to je v bistvu res (glede izgube vrednosti). Ja vidiš, vsaj nekje se prišpara.

Sedaj pa malo manj heca: glej, 50 EUR tukaj, 50 EUR tam, pa se kar nabere...
In lahko da je pri nepooblaščencu celo bolj kvalitetno opravljeno; odvisno, h komu voziš na servis. Jaz se s svojim mehanikom poznam in mu neprimerno bolj zaupam šarjenje po svojem avtu kot nekemu random vajencu na uradnem pooblaščenem servisu...
Ja, razumem da takole šparaš pri Cliu za 10 jurjev, ker pač nimaš veliko denarja. Ampak folk to počne pri avtomobilih za 30+ jurjev...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2621130

Strani: 1

P46000 sporočil: 299
Dokažem ti težko, mi je pa že več mehanikov povedalo isto. Nekaj o oljih piše recimo tukaj... www.amzs.si/motorevi...torno-olje
Sorry, ma si ti sploh prebral članek...
anon-154083 sporočil: 6.570
[bacco979]
Dokažem ti težko, mi je pa že več mehanikov povedalo isto.
To. Kar ti povedo mehaniki, je sveta resnica.

Strani: 1