Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
Še raje kot pred dvema letoma pa študiramo družboslovne vede – kar 41 odstotkov študentov v Sloveniji se namreč odloči za študij družboslovja, čeprav je stopnja zaposlenosti za te smeri študija druga najnižja (81 odstotkov, takoj za izobraževanjem). Pred dvema letoma je delež slovenskih študentov na družboslovnih vedah znašal 32 odstotkov, zdaj pa smo z 41-odstotnim deležem v samem vrhu držav OECD.
Naravoslovni in tehnicni faksi se pa na trepalnice mecejo da zapolnijo vpisna mesta..

Drzava pa nic. Bodoci volilci zdruzene levice (in potencialno desno-socialisticnih populisticnih gibanj) ji ocitno ustrezajo?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2617271

Strani: 1

najobj sporočil: 31.869
[bc123a]
>Še raje kot pred dvema letoma pa študiramo družboslovne vede – kar 41 odstotkov študentov v Sloveniji se namreč odloči za študij družboslovja, čeprav je stopnja zaposlenosti za te smeri študija druga najnižja (81 odstotkov, takoj za izobraževanjem). Pred dvema letoma je delež slovenskih študentov na družboslovnih vedah znašal 32 odstotkov, zdaj pa smo z 41-odstotnim deležem v samem vrhu držav OECD.

Naravoslovni in tehnicni faksi se pa na trepalnice mecejo da zapolnijo vpisna mesta..

Drzava pa nic. Bodoci volilci zdruzene levice (in potencialno desno-socialisticnih populisticnih gibanj) ji ocitno ustrezajo?
... eh, saj razporeditev študentov je bolj ali manj v skladu z Gaussom, le da smo mi že nekaj cajta "družba znanja", kjer mora vsak pismen študirat ... khmm, in kot je pred mnogimi leti rekla moja gimnazijska prfoksa za fiziko, da je na pravu samo fluorografiranje obvezno, to očitno velja še danes ...

P.S.: "država" lahko zapre vse družboslovne fakse v vsaki slovenski vasi in drastično omeji vpis na družboslovje v Ljubljani in Mariboru, ampak potem mi ne bomo več "družba znanja" in se ne bomo mogli meriti z "razvitimi", kaj šele da bi bili celo boljši od njih, kot smo sedaj ...
tstih sporočil: 5.199
[bc123a]
Naravoslovni in tehnicni faksi se pa na trepalnice mecejo da zapolnijo vpisna mesta..
Drzava pa nic.
Kako mislis drzava nic? Drzava trdo dela, da je tako. Kdo bo sel pa studirat jedrsko fiziko, da mu bo potem FDV-jevec v javni upravi razlagal eticno znanost navzdol, iz 52. v 32. placni razred?

Spodbude v druzbi so zastavljene nezdravo. Papirji pretirano avtomaticno in brez kaksnih dosezkov vodijo do boljsih pozicij, se posebej ocitno v javni upravi, ki je hkrati tudi najboljsi placnik kadrov v drzavi. Giddens bi rekel, da smo kot druzba ob prehodu iz fevdalizma v socializem ohranili mocne formalne razlike in sibke neformalne; s kapitalizmom v katerem je ravno obratno pa se spogledujemo zelo sramezljivo.

Ce smo torej rahlo Indijci in ne zaupamo spontanim interakcijam med ljudmi potem seveda potrebujemo nekoga, ki bo razsodil kdo je katera kasta. Oziroma na teh prostorih bolj kdo je "boljsevik" in kdo "manjsevik". To vlogo je imela nekoc partija oz. politkomisarji; danes pa je arbiter akademija, gospodarstvo v drzavni lasti in javni sektor. In to pocne po svoji podobi s ciljem repliciranja sebe.

[...nalasc napisano uporabljajoc izrazoslovje in koncepte, ki jih tudi marksisti razumejo...]

Strani: 1