Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

gobim sporočil: 583
Čar komentarjev na forumu je tudi nekoliko bolj barvit jezik. Nič narobe. Nekoč mi je neka zelo pametna gospa rekla tale stavek:

"Ni vsa modrost v tvoji šoli".

Namen mojega pojavljanja na forumu ni branjenje kogarkoli ampak razbijanje tako očitne ideloške monolitnosti in poslovne ozkosti v Financah. Ne morem pomagati, ampak ob prebiranju Financ vedno dobim asociacijo na leminge. Življenje je precej bolj zapleteno, da bi ga lahko razumeli samo s pogledom iz ene strani.

Škoda tudi Financ. Hočeš nočeš so edini poslovni dnevnik, ki ga imamo in za to mi ni vseeno kakšen je. Ta zdrs v intenzivno rumeno in padanje profesionalnega ter kulturnega nivoja me res žalosti. Ne samo, da vpliva na stalno padajočo naklado in relevantnost časopisa siromaši predvsem slovenski medijski prostor. Pa me nič ne moti desna usmeritev, moti me ozkost in padanje profesionalnih standardov. Pa jim želim v resnici vse najboljše.

Glej samo primer tega članka. LTH castings je leta 2014 dobil Global supplier award Daimler- ja kot najboljše podjetje v svoji branži (Finance so dobile Daimler Supplier Magazine kjer je to na dolgo in široko obdelano). Zaradi vrhinske kvalitete, inovativnega razvojnega partnerstva in razvojnih dosežkov na področju avtomatizacije in robotizacije prozvodnje. Za sabo je pustil vso svetovno konkurenco. Tako tehnološko kot po finančni uspešnosti. LTH castings je dobil priznanje kot eden najboljših dobaviteljev v svoji branži v ključnih svetovnih sistemskih dobaviteljih avtomobilske industrije od Bosch-a, Continental-a, JTEKT (Toyota), Wabco,...Zadnjih nekaj let VSAKO leto postavi tovarno z najmanj 5000 m2 in ustvarja kvalitetna delovna mesta.

Je bila to novica? Ne, novica je, da si nekdo po parih letih težkega garanja, ki dvigne firmo, ki zaposluje več kot tisoč ljudi in državi letno plača več kot 35 milijov evrov davkov in prispevkov, izplača nekaj čez 100 tisoč evrov dividend? Na več kot 20 milijonov dobička in ob razdolževanju, ki v 7 letih pade iz Net Debt/EBITDA na nivoju 7 na pod 0,7. Ne to ni novica! Čudno, človek bi pričakoval, da bi kaj takega prišlo iz leve, ampak tam so očitno vsi zadovoljni z dobrimi plačami in trdnimi delavnimi mesti. Izplačilo dividend, ki je mimogrede relativno bistveno manjše od slovenskih borznih in državnih podjetij, pa moti desni ultraliberalni pro-kapitalistični časnik? Mala pritlehna podtikanja, so mainstream tega časopisa. Pa se potem še čudijo, da jim naklada pada?

Lepo Te ozdravljam in lep dan

Gobim