Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 08.09.2016 20:27
[najobj]
... OK, če boš še enkrat prebral moj post, boš videl, da mene ne zanima cena, ampak me zanima varnost ...
Spet zamenjujes UberX in UberPOP.

UberPOP bodo regulatorji kmalu pokoncali, UberX pa je bolj high-tech dispecerska sluzba za taksiste, ki ze itak imajo licence in vozijo.

Vecja zabava je v tem, da je ta miljencek investitorjev, v privatni lasti (tako kot theranos, hehe) in da dela velikansko izgubo s tem, da taksiste subvencionira.

Kar mi da misliti, da ima samo dve varianti za poslovni model

1) Zurka dokler je, ko pa zmanjka pa zapremo
2) Uniciti konkurenco z dumpingom, in potem z dvigom cen nazaj prinesti not vse tisto, kar si pokuril z dumpingiranjem.

Seriously, Uber in Airbnb lepo kazeta kaj je narobe s startup kulturo, tudi v ZDA.

Mimogrede, AirBnb so nasadili da se kar kadi zaradi prikritega rasizma najemodajalcev. Me zelo zanima, kako dobro bo ta model spilal, ko bo recimo AirBnb grozil enemu klenemu slovencu, da mora oddati stanovanje arabskemu migrantu iz sirije z v ninja ovito zeno. Da primerov, na katere bo naletel v ZDA, niti ne omenjamo.

Hoteli in taksiji so dragi zaradi regulacije, compliance z regulacijo pa stane, ali pa povzroca velike probleme.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2615553

Strani: 1

najobj sporočil: 31.870
Zadnja sprememba: najobj 09.09.2016 09:27
[bc123a]
> [najobj]
> ... OK, če boš še enkrat prebral moj post, boš videl, da mene ne zanima cena, ampak me zanima varnost ...
Spet zamenjujes UberX in UberPOP.

UberPOP bodo regulatorji kmalu pokoncali, UberX pa je bolj high-tech dispecerska sluzba za taksiste, ki ze itak imajo licence in vozijo.

Vecja zabava je v tem, da je ta miljencek investitorjev, v privatni lasti (tako kot theranos, hehe) in da dela velikansko izgubo s tem, da taksiste subvencionira.

Kar mi da misliti, da ima samo dve varianti za poslovni model

1) Zurka dokler je, ko pa zmanjka pa zapremo
2) Uniciti konkurenco z dumpingom, in potem z dvigom cen nazaj prinesti not vse tisto, kar si pokuril z dumpingiranjem.

Seriously, Uber in Airbnb lepo kazeta kaj je narobe s startup kulturo, tudi v ZDA.

Mimogrede, AirBnb so nasadili da se kar kadi zaradi prikritega rasizma najemodajalcev. Me zelo zanima, kako dobro bo ta model spilal, ko bo recimo AirBnb grozil enemu klenemu slovencu, da mora oddati stanovanje arabskemu migrantu iz sirije z v ninja ovito zeno. Da primerov, na katere bo naletel v ZDA, niti ne omenjamo.

Hoteli in taksiji so dragi zaradi regulacije, compliance z regulacijo pa stane, ali pa povzroca velike probleme.
... eh, pri vseh silnih überuspešnih Uberih sem jaz pravzaprav zelo zadovoljen, ker ločim Uber in Airbnb ...

P.S.: ker nisem uporabnik taksijev oziroma jih uporabljam zelo redko, se me ta problematika ne tiče preveč in zato dejansko ne poznam detajlov ... no, kljub temu pa me zanima, če se bo vsaki kurac v gostilni lahko spomnil in bo po treh pirih v riti še koga preko Uberja kam zapeljal, da si bo zaslužil še za četrtega in petega ... jebiga, ker vidika varnosti potnikov v člankih na Financah noben ne omenja, se mi to pač zdi neodgovorno, da o tem, kar si ravnokar napisal in o otročji navdušenosti novinarjev Financ nad vsakim novim "svobodnim" podjetništvom niti ne govorim ... aja, zdaj sem malo poguglal in če prav razumem, je toti "tvoj" Uber v bistvu taksi, ki ga ne pokličeš po telefonu, ampak ga poklikaš na telefonu ...

Strani: 1