Strani: 1

anon-218201 sporočil: 1.447
[#2615316] 07.09.16 23:00
Odgovori   +    2
Kje je že pisal, da je Italija od Uberja pobrala vsega 46k eur davka.
anon-338219 sporočil: 220
[#2615327] 08.09.16 06:46 · odgovor na: anon-218201 (#2615316)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 07.09.16 23:51
pravilno davke je treba pobirat pa ljudem jemat !
anon-338219 sporočil: 220
[#2615328] 08.09.16 06:46
Odgovori   +    3
čas vnosa: 07.09.16 23:49
povem vam da imam raje klasični taksi kot pa uber in vse to naj ga uporablja tisti ki ga želi jaz ga ne bom !
tanackovic sporočil: 1
[#2615332] 08.09.16 07:19 · odgovor na: anon-218201 (#2615316)
Odgovori   +    2
v Dnevniku
Gustl sporočil: 13.628
[#2615342] 08.09.16 08:12 · odgovor na: anon-338219 (#2615328)
Odgovori   +    4
[LukaaAabb]
povem vam da imam raje klasični taksi kot pa uber in vse to naj ga uporablja tisti ki ga želi jaz ga ne bom !
Zakaj imas raje klasicni taksi kot uber? Zakaj nista recimo vsaj ekvivalenta, pac nacin premikanja?
novica sporočil: 5.397
[#2615345] 08.09.16 08:20 · odgovor na: anon-338219 (#2615328)
Odgovori   +    5
[LukaaAabb]
povem vam da imam raje klasični taksi kot pa uber in vse to naj ga uporablja tisti ki ga želi jaz ga ne bom !
meni je v vseeno, kako pokličem taksi. sam sem s svojim uberjem (geslo taxi v tlf imeniku) zelo zadovoljen. cena 15 evrov za 20 km do doma pa se mi zdi sprejemljiva. če bo uber cenejši, ga bom z veseljem uporabljal...koliko bo cenejši, ali bo ob taki ceni ostalo še komu kaj za kruh, bencin in podobne malenkosti, to pa je drugo vprašanje. in težko rečem, da ni moj problem, ker nižanje cen v nedogled je en tak bumerang, ki zna prej al slej tudi mene usekat po buči.
novica
Gustl sporočil: 13.628
[#2615353] 08.09.16 09:00 · odgovor na: novica (#2615345)
Odgovori   +    3
Uber je obicajno pac boljsi service. Tudi ce je cena ista, je storitev boljsa.

Natancno ves, kje je avto, kdaj pride, kdo ga vozi, ne rabis skrbet za placilo (imas gotovino, kartico...).

Kar se mene tice, je to bistvena prednost v kraju, kot je recimo Ljubljana, kjer so taxiji ze sedaj precej ugodni.
novica sporočil: 5.397
[#2615354] 08.09.16 09:08 · odgovor na: Gustl (#2615353)
Odgovori   +    6
[Gustl]
Uber je obicajno pac boljsi service. Tudi ce je cena ista, je storitev boljsa.

Natancno ves, kje je avto, kdaj pride, kdo ga vozi, ne rabis skrbet za placilo (imas gotovino, kartico...).

Kar se mene tice, je to bistvena prednost v kraju, kot je recimo Ljubljana, kjer so taxiji ze sedaj precej ugodni.
kdo vozi taksi, je po moje bolje ne vedet...če bi vedel kaj o nekaterih taksistih, najbrž nikoli ne bi sedel k njim v avto :)
novica
najobj sporočil: 31.905
[#2615359] 08.09.16 09:14 · odgovor na: novica (#2615345)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 08.09.2016 09:14
[novica]
> [LukaaAabb]
> povem vam da imam raje klasični taksi kot pa uber in vse to naj ga uporablja tisti ki ga želi jaz ga ne bom !
meni je v vseeno, kako pokličem taksi. sam sem s svojim uberjem (geslo taxi v tlf imeniku) zelo zadovoljen. cena 15 evrov za 20 km do doma pa se mi zdi sprejemljiva. če bo uber cenejši, ga bom z veseljem uporabljal...koliko bo cenejši, ali bo ob taki ceni ostalo še komu kaj za kruh, bencin in podobne malenkosti, to pa je drugo vprašanje. in težko rečem, da ni moj problem, ker nižanje cen v nedogled je en tak bumerang, ki zna prej al slej tudi mene usekat po buči.
novica
.. čuj, Novica ... evo, mene pa bolj od nižje cene prevoza zanima, kdo mi garantira, da bo Uberjev voznik partner mene vozil naokoli z 0,0 promila alkohola v riti ... OK, sicer mi tega tudi za taksista noben ne garantira, ampak taksistu vseeno malo bolj zaupam, ker se taksist tudi brez morebitne nesreče poslovi od svoje službe, če ga dobijo s samo enim pirom v riti, toti Uberjev voznik partner - če prav razumem - pa s lahko še naprej preživlja s svojim osnovnim poklicom, tudi če nesrečo povzroči ...

P.S.: hecna se mi zdi naivnost - ja, butaste - raje, ki bi za en evro riskirala svoje življenje, ne da bi se prej pozanimala, kaj vse se dejansko skriva "zadaj" ...
Gustl sporočil: 13.628
[#2615360] 08.09.16 09:20 · odgovor na: novica (#2615354)
Odgovori   +    4
[novica]
> [Gustl]
> Uber je obicajno pac boljsi service. Tudi ce je cena ista, je storitev boljsa.
>
> Natancno ves, kje je avto, kdaj pride, kdo ga vozi, ne rabis skrbet za placilo (imas gotovino, kartico...).
>
> Kar se mene tice, je to bistvena prednost v kraju, kot je recimo Ljubljana, kjer so taxiji ze sedaj precej ugodni.

kdo vozi taksi, je po moje bolje ne vedet...če bi vedel kaj o nekaterih taksistih, najbrž nikoli ne bi sedel k njim v avto :)
novica
Po voznji voznika ocenis, zelo jim je v interesu nuditi dobro storitev.

Gre tudi kontra, voznik oceni stranko, don’t be an asshole :)



www.pocket-lint.com/...ng-on-uber
novica sporočil: 5.397
[#2615365] 08.09.16 09:33 · odgovor na: Gustl (#2615360)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [novica]
> > [Gustl]
> > Uber je obicajno pac boljsi service. Tudi ce je cena ista, je storitev boljsa.
> >
> > Natancno ves, kje je avto, kdaj pride, kdo ga vozi, ne rabis skrbet za placilo (imas gotovino, kartico...).
> >
> > Kar se mene tice, je to bistvena prednost v kraju, kot je recimo Ljubljana, kjer so taxiji ze sedaj precej ugodni.
>
> kdo vozi taksi, je po moje bolje ne vedet...če bi vedel kaj o nekaterih taksistih, najbrž nikoli ne bi sedel k njim v avto :)
> novica

Po voznji voznika ocenis, zelo jim je v interesu nuditi dobro storitev.

Gre tudi kontra, voznik oceni stranko, don’t be an asshole :)



www.pocket-lint.com/...ng-on-uber
zase sem prepričan, da sem super stranka, mogoče me je kdaj na cilju malo težko zbudit, to je pa to :)
novica
novica sporočil: 5.397
[#2615367] 08.09.16 09:35 · odgovor na: najobj (#2615359)
Odgovori   +    3
[najobj]
> [novica]
> > [LukaaAabb]
> > povem vam da imam raje klasični taksi kot pa uber in vse to naj ga uporablja tisti ki ga želi jaz ga ne bom !

> meni je v vseeno, kako pokličem taksi. sam sem s svojim uberjem (geslo taxi v tlf imeniku) zelo zadovoljen. cena 15 evrov za 20 km do doma pa se mi zdi sprejemljiva. če bo uber cenejši, ga bom z veseljem uporabljal...koliko bo cenejši, ali bo ob taki ceni ostalo še komu kaj za kruh, bencin in podobne malenkosti, to pa je drugo vprašanje. in težko rečem, da ni moj problem, ker nižanje cen v nedogled je en tak bumerang, ki zna prej al slej tudi mene usekat po buči.
> novica

.. čuj, Novica ... evo, mene pa bolj od nižje cene prevoza zanima, kdo mi garantira, da bo Uberjev voznik partner mene vozil naokoli z 0,0 promila alkohola v riti ... OK, sicer mi tega tudi za taksista noben ne garantira, ampak taksistu vseeno malo bolj zaupam, ker se taksist tudi brez morebitne nesreče poslovi od svoje službe, če ga dobijo s samo enim pirom v riti, toti Uberjev voznik partner - če prav razumem - pa s lahko še naprej preživlja s svojim osnovnim poklicom, tudi če nesrečo povzroči ...

P.S.: hecna se mi zdi naivnost - ja, butaste - raje, ki bi za en evro riskirala svoje življenje, ne da bi se prej pozanimala, kaj vse se dejansko skriva "zadaj" ...
osebno močno dvomim, da je taksi v ljubljani lahko še cenejši kot je. in po moje niti ne rabi bit cenejši...
Gustl sporočil: 13.628
[#2615369] 08.09.16 09:36 · odgovor na: novica (#2615365)
Odgovori   +    7
[novica]
> [Gustl]
> Po voznji voznika ocenis, zelo jim je v interesu nuditi dobro storitev.
>
> Gre tudi kontra, voznik oceni stranko, don’t be an asshole :)
>
>
>
> www.pocket-lint.com/...ng-on-uber

zase sem prepričan, da sem super stranka, mogoče me je kdaj na cilju malo težko zbudit, to je pa to :)
novica
Aha, tisti problem, ko kličeš Uber, rabil bi pa Airbnb :)
najobj sporočil: 31.905
[#2615373] 08.09.16 09:41 · odgovor na: novica (#2615367)
Odgovori   +    0
[novica]
> [najobj]
> > [novica]
> > > [LukaaAabb]
> > > povem vam da imam raje klasični taksi kot pa uber in vse to naj ga uporablja tisti ki ga želi jaz ga ne bom !
>
> > meni je v vseeno, kako pokličem taksi. sam sem s svojim uberjem (geslo taxi v tlf imeniku) zelo zadovoljen. cena 15 evrov za 20 km do doma pa se mi zdi sprejemljiva. če bo uber cenejši, ga bom z veseljem uporabljal...koliko bo cenejši, ali bo ob taki ceni ostalo še komu kaj za kruh, bencin in podobne malenkosti, to pa je drugo vprašanje. in težko rečem, da ni moj problem, ker nižanje cen v nedogled je en tak bumerang, ki zna prej al slej tudi mene usekat po buči.
> > novica
> .. čuj, Novica ... evo, mene pa bolj od nižje cene prevoza zanima, kdo mi garantira, da bo Uberjev voznik partner mene vozil naokoli z 0,0 promila alkohola v riti ... OK, sicer mi tega tudi za taksista noben ne garantira, ampak taksistu vseeno malo bolj zaupam, ker se taksist tudi brez morebitne nesreče poslovi od svoje službe, če ga dobijo s samo enim pirom v riti, toti Uberjev voznik partner - če prav razumem - pa se lahko še naprej preživlja s svojim osnovnim poklicom, tudi če nesrečo povzroči ...
>
> P.S.: hecna se mi zdi naivnost - ja, butaste - raje, ki bi za en evro riskirala svoje življenje, ne da bi se prej pozanimala, kaj vse se dejansko skriva "zadaj" ...
osebno močno dvomim, da je taksi v ljubljani lahko še cenejši kot je. in po moje niti ne rabi bit cenejši...
... OK, če boš še enkrat prebral moj post, boš videl, da mene ne zanima cena, ampak me zanima varnost ...
novica sporočil: 5.397
[#2615375] 08.09.16 09:50 · odgovor na: najobj (#2615373)
Odgovori   +    2
[najobj]
> [novica]
> > [najobj]
> > > [novica]
> > > > [LukaaAabb]
> > > > povem vam da imam raje klasični taksi kot pa uber in vse to naj ga uporablja tisti ki ga želi jaz ga ne bom !
> >
> > > meni je v vseeno, kako pokličem taksi. sam sem s svojim uberjem (geslo taxi v tlf imeniku) zelo zadovoljen. cena 15 evrov za 20 km do doma pa se mi zdi sprejemljiva. če bo uber cenejši, ga bom z veseljem uporabljal...koliko bo cenejši, ali bo ob taki ceni ostalo še komu kaj za kruh, bencin in podobne malenkosti, to pa je drugo vprašanje. in težko rečem, da ni moj problem, ker nižanje cen v nedogled je en tak bumerang, ki zna prej al slej tudi mene usekat po buči.
> > > novica

> > .. čuj, Novica ... evo, mene pa bolj od nižje cene prevoza zanima, kdo mi garantira, da bo Uberjev voznik partner mene vozil naokoli z 0,0 promila alkohola v riti ... OK, sicer mi tega tudi za taksista noben ne garantira, ampak taksistu vseeno malo bolj zaupam, ker se taksist tudi brez morebitne nesreče poslovi od svoje službe, če ga dobijo s samo enim pirom v riti, toti Uberjev voznik partner - če prav razumem - pa se lahko še naprej preživlja s svojim osnovnim poklicom, tudi če nesrečo povzroči ...
> >
> > P.S.: hecna se mi zdi naivnost - ja, butaste - raje, ki bi za en evro riskirala svoje življenje, ne da bi se prej pozanimala, kaj vse se dejansko skriva "zadaj" ...

> osebno močno dvomim, da je taksi v ljubljani lahko še cenejši kot je. in po moje niti ne rabi bit cenejši...

... OK, če boš še enkrat prebral moj post, boš videl, da mene ne zanima cena, ampak me zanima varnost ...
prebral sem tvoj post in ne da se mi kregat. razumem, kaj te zanima. tudi jaz raje pridem domov v enem kosu, kot da me režejo iz avta...ampak ne vem, kdo oziroma kaj ti lahko v prometu garantira varnost.
lahko, da sem butast, ampak dvomim, da mi lahko kdo garantira, da oldskul taksist ob treh zjutraj ni neprespan, da ni pred tem šihtom osem ur delal v mehanični delavnici (to pišem zato, ker točno enega takega taksista poznam)...enako dvomim, da spletne platforme zaspani ali pijani taksist ne bo mogel nategnit. je pa dobro to, da boš lahko potem, ko te izrežejo iz zmečkanega uberja, vsaj review napisal, da je tip pijandura in se z njim ne bi več peljal.
novica
najobj sporočil: 31.905
[#2615379] 08.09.16 09:59 · odgovor na: novica (#2615375)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 08.09.2016 09:59
[novica]
> [najobj]
> > [novica]
> > > [najobj]
> > > > [novica]
> > > > > [LukaaAabb]
> > > > > povem vam da imam raje klasični taksi kot pa uber in vse to naj ga uporablja tisti ki ga želi jaz ga ne bom !
> > > > meni je v vseeno, kako pokličem taksi. sam sem s svojim uberjem (geslo taxi v tlf imeniku) zelo zadovoljen. cena 15 evrov za 20 km do doma pa se mi zdi sprejemljiva. če bo uber cenejši, ga bom z veseljem uporabljal...koliko bo cenejši, ali bo ob taki ceni ostalo še komu kaj za kruh, bencin in podobne malenkosti, to pa je drugo vprašanje. in težko rečem, da ni moj problem, ker nižanje cen v nedogled je en tak bumerang, ki zna prej al slej tudi mene usekat po buči.
> > > > novica
> > > .. čuj, Novica ... evo, mene pa bolj od nižje cene prevoza zanima, kdo mi garantira, da bo Uberjev voznik partner mene vozil naokoli z 0,0 promila alkohola v riti ... OK, sicer mi tega tudi za taksista noben ne garantira, ampak taksistu vseeno malo bolj zaupam, ker se taksist tudi brez morebitne nesreče poslovi od svoje službe, če ga dobijo s samo enim pirom v riti, toti Uberjev voznik partner - če prav razumem - pa se lahko še naprej preživlja s svojim osnovnim poklicom, tudi če nesrečo povzroči ...
> > >
> > > P.S.: hecna se mi zdi naivnost - ja, butaste - raje, ki bi za en evro riskirala svoje življenje, ne da bi se prej pozanimala, kaj vse se dejansko skriva "zadaj" ...
> > osebno močno dvomim, da je taksi v ljubljani lahko še cenejši kot je. in po moje niti ne rabi bit cenejši...
> ... OK, če boš še enkrat prebral moj post, boš videl, da mene ne zanima cena, ampak me zanima varnost ...
prebral sem tvoj post in ne da se mi kregat. razumem, kaj te zanima. tudi jaz raje pridem domov v enem kosu, kot da me režejo iz avta...ampak ne vem, kdo oziroma kaj ti lahko v prometu garantira varnost.
lahko, da sem butast, ampak dvomim, da mi lahko kdo garantira, da oldskul taksist ob treh zjutraj ni neprespan, da ni pred tem šihtom osem ur delal v mehanični delavnici (to pišem zato, ker točno enega takega taksista poznam)...enako dvomim, da spletne platforme zaspani ali pijani taksist ne bo mogel nategnit. je pa dobro to, da boš lahko potem, ko te izrežejo iz zmečkanega uberja, vsaj review napisal, da je tip pijandura in se z njim ne bi več peljal.
novica
... čuj, ne se zdaj jezit brezveze, ampak raje priznaj, da si šele drugič res prebral, kaj sem vključno s P.S.-om napisal prvič ...

P.S.: v prometu nič ni ziher, ampak je vse v sferi večje ali manjše verjetnosti, vsekakor pa je vsaj za mene boljša manjša verjetnost za nesrečo in 0,0 promila alkohola za profesionalne voznike prispeva k manjši verjetnosti, da bodo oni povzročili nesrečo ...
alina sporočil: 150
[#2615536] 08.09.16 17:49 · odgovor na: novica (#2615354)
Odgovori   +    4
Mene pa zanima, zakaj bi se komu zdelo nujno vedet, kje trenutno taksi je, ker mi je osebno to popolnoma vseeno. Zanima me samo, kdaj bo prispel k meni. Kadar pokličem taksi, to vprašam dispečerko, in vedno dobim resnicoljuben odgovor. Tistih par minut je ravno dovolj, da npr. preverim, ali imam vse s sabo, po potrebi še kam skočim, opravim kak klic. Da bi med tem časom buljila v zaslon in spremljala potek vožnje taksista na poti k meni? Saj nisem tahograf ;)
bc123a sporočil: 48.253
[#2615553] 08.09.16 20:24 · odgovor na: najobj (#2615373)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: bc123a 08.09.2016 20:27
[najobj]
... OK, če boš še enkrat prebral moj post, boš videl, da mene ne zanima cena, ampak me zanima varnost ...
Spet zamenjujes UberX in UberPOP.

UberPOP bodo regulatorji kmalu pokoncali, UberX pa je bolj high-tech dispecerska sluzba za taksiste, ki ze itak imajo licence in vozijo.

Vecja zabava je v tem, da je ta miljencek investitorjev, v privatni lasti (tako kot theranos, hehe) in da dela velikansko izgubo s tem, da taksiste subvencionira.

Kar mi da misliti, da ima samo dve varianti za poslovni model

1) Zurka dokler je, ko pa zmanjka pa zapremo
2) Uniciti konkurenco z dumpingom, in potem z dvigom cen nazaj prinesti not vse tisto, kar si pokuril z dumpingiranjem.

Seriously, Uber in Airbnb lepo kazeta kaj je narobe s startup kulturo, tudi v ZDA.

Mimogrede, AirBnb so nasadili da se kar kadi zaradi prikritega rasizma najemodajalcev. Me zelo zanima, kako dobro bo ta model spilal, ko bo recimo AirBnb grozil enemu klenemu slovencu, da mora oddati stanovanje arabskemu migrantu iz sirije z v ninja ovito zeno. Da primerov, na katere bo naletel v ZDA, niti ne omenjamo.

Hoteli in taksiji so dragi zaradi regulacije, compliance z regulacijo pa stane, ali pa povzroca velike probleme.
najobj sporočil: 31.905
[#2615618] 09.09.16 09:26 · odgovor na: bc123a (#2615553)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 09.09.2016 09:27
[bc123a]
> [najobj]
> ... OK, če boš še enkrat prebral moj post, boš videl, da mene ne zanima cena, ampak me zanima varnost ...
Spet zamenjujes UberX in UberPOP.

UberPOP bodo regulatorji kmalu pokoncali, UberX pa je bolj high-tech dispecerska sluzba za taksiste, ki ze itak imajo licence in vozijo.

Vecja zabava je v tem, da je ta miljencek investitorjev, v privatni lasti (tako kot theranos, hehe) in da dela velikansko izgubo s tem, da taksiste subvencionira.

Kar mi da misliti, da ima samo dve varianti za poslovni model

1) Zurka dokler je, ko pa zmanjka pa zapremo
2) Uniciti konkurenco z dumpingom, in potem z dvigom cen nazaj prinesti not vse tisto, kar si pokuril z dumpingiranjem.

Seriously, Uber in Airbnb lepo kazeta kaj je narobe s startup kulturo, tudi v ZDA.

Mimogrede, AirBnb so nasadili da se kar kadi zaradi prikritega rasizma najemodajalcev. Me zelo zanima, kako dobro bo ta model spilal, ko bo recimo AirBnb grozil enemu klenemu slovencu, da mora oddati stanovanje arabskemu migrantu iz sirije z v ninja ovito zeno. Da primerov, na katere bo naletel v ZDA, niti ne omenjamo.

Hoteli in taksiji so dragi zaradi regulacije, compliance z regulacijo pa stane, ali pa povzroca velike probleme.
... eh, pri vseh silnih überuspešnih Uberih sem jaz pravzaprav zelo zadovoljen, ker ločim Uber in Airbnb ...

P.S.: ker nisem uporabnik taksijev oziroma jih uporabljam zelo redko, se me ta problematika ne tiče preveč in zato dejansko ne poznam detajlov ... no, kljub temu pa me zanima, če se bo vsaki kurac v gostilni lahko spomnil in bo po treh pirih v riti še koga preko Uberja kam zapeljal, da si bo zaslužil še za četrtega in petega ... jebiga, ker vidika varnosti potnikov v člankih na Financah noben ne omenja, se mi to pač zdi neodgovorno, da o tem, kar si ravnokar napisal in o otročji navdušenosti novinarjev Financ nad vsakim novim "svobodnim" podjetništvom niti ne govorim ... aja, zdaj sem malo poguglal in če prav razumem, je toti "tvoj" Uber v bistvu taksi, ki ga ne pokličeš po telefonu, ampak ga poklikaš na telefonu ...

Strani: 1