Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Pozor, fiksna obrestna mera ni nujno fiksna

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-398834 sporočil: 33
Zadnja sprememba: anon-398834 02.08.2016 09:03
Taka določila so v pogodbah večine bank že ves čas - na to sem že večkrat opozarjal na več forumih. Tveganje fiksne obrestne mere je za banke preprosto preveliko tveganje na dolgi rok - namreč v trenutku, ko bi fiksna obrestna mera bila nižja od variabline, banka dela s takim kreditom izgubo in zato fiksna obrestna mera še nikoli ni bila ugodnejša od variabline in gre spet za skupinski "nateg" strank. Fiksna obrestna mera se trenutno forsira le zaradi negativnega EURIBORja, saj se banke same na ta način zaščitijo pred nizkim Euriborjem in na ta način ustvarjajo višje obrestne prihodke.

In tale stavek "Pri takšnih vrednostih EURIBOR, ko je negativen, so banke začele ponujati fiksno obrestno mero. Fiksna obrestna mera za 30 let, brez posebne klavzule, je ta hip lahko najboljša naložba." zato nima nobene veze z realnostjo. Resnica je obratna. Vedno najemajte kredite z variablino obrestno mero - pribitki so vse nižji in prepričan sem da se bodo na trgu v roku enega leta pričeli pojavljati pribtiki 1% ali še nižje. Nikoli tudi ne sprejmite prve ponujene obrestne mere, ampak obiščite več bank in se pogajajte - lahko tudi blefirate. Tudi če bi plačevali skozi celotno dobo odplačevanja enak obrok, bodo skupno plačane obresti ob koncu kredita po vsej verjetnosti višje.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2610598

Strani: 1

anon-32466 sporočil: 2
čas vnosa: 02.08.16 10:11
Moraš biti nor, da vzameš varijabilno obrestno mero za 30 let. Če gledaš statistiko so vedno padci in rast. Tkoj ko bo gospodarstvo okrevalo bodo šle obresti gor. Ja sem bil primoran vzeti kredit za stanovanje. Izrecno sem povedal, da me ne bodo nategnili s spreminjanem fiksnih obrestnih mer. Drugače je praksa spreminjanja obrestnih mer, če si nekomitent banke. Ponavadi ti to ne povedo.

Strani: 1