Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Komunisti, neoliberalisti, isti

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.252
[Glavni forum] Tema: Komunisti, neoliberalisti, isti
[#2607061] 11.07.16 16:24 · odgovor na: anon-294977 (#2606793)
Odgovori   +    4
Če je v tem boljša računica kot v hotelirstvu? Zakaj pa ne?

Pa tudi če bi imeli hotele to moje osnovne premise, ki jo morda rename ne želi ali ne zmore razumeti. Bo tudi rekel da od kreditiranja hotelov nimamo nič? Ja če so prazni res ne. A se splača denimo vleči 4pasovnico mimo kopra? Za koga kurca pa? Se bodo pač vozili 3 ure namesto 15 minut....

Sama po sebi se infrastruktura nikjer nikoli ne izplača. Polagaš jo tam kjer je smiselno. In v primeru Luke je smiselno. 3-os je že vprašljiva. Tudi TEŠ 6 kot tak ni bil nikol vprašljiv. Tam je narobe le to da smo to preplačali tujcu (Alstom) zato da je nekaj Judežev pobralo neke groše. Naredili pa smo faktorski odhodek iz države. Podjetja za izgradnjo in modernizacijo železniških prog pa še imamo. Tudi če jo preplačamo narodnogospodarsko ni škode. Ker denar ne oddide čez mejo. V primeru TEŠ je pa šel. A vseeno. Tam v Velenju mamo nek premog pod zemljo. Ja pa kurimo ga. S tem je naša skupnost sposobna sama sebi zagotoviti 1/3 potreb po elektriki. Ki ne bo vedno tako poceni kot je sedaj. A če imaš na voljo svojo televizijo boš raje plačeval sosedu za gledanje ker je amortizacija tvoje mal velika? Vesoljčki bi se čohali po glavi...

Zdajle sem na morju pa sm danes zavil v Konzum. Samo brand izdelki. Samo todoričeva roba. Kako bo lastnik mercatorja v zameno da se Mercator umakne iz HRV na police porinil anything slovenskega je ena velika buča... A tu ravnajo narodno ekonomsko pragmatično. Mi pa sami sebi odsečemo in kurac in jajca pa še maternico si ven potegnemo, samo če pride tuji človek s cekini. Ja s tega stališča so hrvati gospodje. Mi pa srotki. In tole napucavanje okoli luke in 2. Tira to samo potrjuje. Mi bi meli sam dali ne bi nič. Naj raje tujci dajo pa kasirajo. Pol pa jok in stok. Zakaj nič nimamo.