Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[Glavni forum] Tema: (video) Kako do dobro plačane službe v IT panogi?
[#2606764] 09.07.16 18:31 · odgovor na: (#2606732)
Odgovori   +    1
[alek14]
>Kako do dobro plačane službe v IT panogi?

Težko. IT je panoga v zatonu.
Mene presenečajo Romuni, Bolgari in podobni ex vzhodno-evropski bratje. Oni se kar dobro borijo, pri nas se nič ne splača. Najbrž je državna socialna pomoč pri nas višja kot pri njih, to pa ne vem.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2606764

Strani: 1

ogo sporočil: 3.087
[vickibedi]
> [alek14]
> >Kako do dobro plačane službe v IT panogi?
>
> Težko. IT je panoga v zatonu.

Mene presenečajo Romuni, Bolgari in podobni ex vzhodno-evropski bratje. Oni se kar dobro borijo, pri nas se nič ne splača. Najbrž je državna socialna pomoč pri nas višja kot pri njih, to pa ne vem.
Obdavčitev dela je tam zelo nizka. V Bolgariji lahko za zahodno multinacionalko fašeš konkretno zahodnjaško neto plačo (5 k EUR neto +) brez da bi firma bila v strahu, da bo bruto bruto strošek krat dva od neto, kot je to pri nas.
Potem temu še dodaš, da tam za neto plače niso toliko zahtevni, ker so tudi stroški lajfa neprimerno nižji in ti je vse jasno, zakaj se tam marsikaj splača.

Pri nas se pa splača bit v državni upravi. Do boš imel top ljudi s plačo nad 2 k EUR neto, pa kakega managerja s 5 k EUR neto, bo pa v sloveniji finančna katastrofa. Če nimaš konkretnih tehnoloških konkurenčnih prednosti, da dosegaš ekstra cene, si ga hitro najebal.

Potem se pa čudimo, da se nas IT multinacionalke izogibajo, mladina, ki dela v IT, pa beži ven. Nekje 20% mojih kolegov je v zadnjih 8ih letih pobegnilo na tuje. Celo v Bolgarijo za na koncu neprimerno višjo NETO plačo, kot tukaj.

Strani: 1