Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0430ABAKU sporočil: 1.757
[Glavni forum] Tema: Miro Cerar, kdaj pa vi odstopate?!
[#2605180] 01.07.16 22:58 · odgovor na: anon-309437 (#2605094)
Odgovori   +    4
[v511]
Mene zanima, koliko Slovencev ima dejansko vpogled v stanje, v katerega smo se spravili.

A kdo sploh vidi, kako nam tujci kradejo ne samo denar, ampak vse... znanje, reference, dokumente, identitete, digitalne podpise,..... nakraden denar pa vlagajo povsod samo v Slovenijo ne. Žičnice na voglu, zatohli športni objekti, namesto štipendije 30.000 EUR za eno študentsko žurko,....
Jaz tega ne vidim. Jaz vidim, da kradejo predvsem domači (torej ne-tujci).
A se kdo sploh zaveda, da je danes EU komisija rekla, da digitalni podpis postane ekvivalenten dejanskemu podpisu? A kdo dejankso ve, kako enostavno je digitalno potrdilo zlorabit in da SIGENca ne hrani arhiva o uporabi omenjenega potrdila?? Kar pomeni, da lahko katerikoli heker vdre v vaš računalnik in vam to ukrade, vi pa ne morete preverit, ali je do zlorabe prišlo?

Da bančni sistem nima povezave s centralnim registrom prebivalstva in dokumenti, da v kolikor pride nekdo z ukradeno osebno izkaznico, lahko mirne volje odpre račun ali si pridobi potrdilo v vašem imenu?? In to ne samo v Sloveniji, ampak v celi EU!
Hvala bogu. Da bi tole zagotavljali, bi morali biti policijska država.
Tako smo nekoč že živeli, ko so določeni organi vedeli praktično vse o vsakem posamezniku.