23 min
Najbolj brani članki danes
1 ura
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi
2 uri
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
3 ure
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
3 ure
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
3 ure
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
3 ure
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
4 ure
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
4 ure
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
4 ure
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
4 ure
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 2
4 ure
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
5 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
5 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
6 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
7 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
7 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
7 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1
7 ur
Primerjava: v kateri banki imajo najvišje plače
8 ur
Namesto da bi vzel lizing za avtomobil, sem raje vložil v zeleno obveznico (Oglas)

Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2604010] 27.06.16 12:51 · odgovor na: pobalin (#2604005)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: pobalin 27.06.2016 12:52
Evo, recenzija druge od treh današnjih PROperl: pro.finance.si/GRAWE...-prihranke
Poceni denar vam lahko posuši pokojninske prihranke
No, tisti oglaševalec od prej je dokazal, da to lahko doseže tudi super pripravljen sklad, da ne omenjam še enega referenduma.
Vsak od nas bi moral do upokojitve pri 65 letih za pokojninsko rezervo privarčevati šest zdajšnjih letnih neto plač
Sliši se preprosto, vendar pa bi morali zaradi nizkih obrestnih mer teh 78 tisočakov dobesedno prigarati.
A ne ga lomit, a kar dobesedno? Ker sicer je pa ta denar zrasel na drevesu graškevsestranske zavarovalnice ali pa padel s štajerskega neba? V vsakem primeru pa se prav res sliši silno preprosto prišparat šest letnih neto-neto plač (po izračunu za oglas 6 x 12 x 1083 EUR = 78 jurjev). Še bolj preprosto je to najbrž za tiste, ki imajo 600 EUR neto plače, ker oni morajo prišparat samo 6 x 12 x 600 = 43,2 jurja. In po obetih neke zavarovalniške hiše, ki te v svojo komercialno past tukaj vabi z zastraševanjem v obliki nežno zakritega oglaševanja, tako za prvega kot tudi drugega velja, da "bi lahko ob javni pokojnini 30 let črpal za udobno življenje dovolj visoko mesečno rento".

Stavek, ki menda najbolj izpolni pričakovanja bralca, ki je podlegel fear-mongering psevdo svetovalnemu naslovu:
Nekateri se odločajo za obveznice, drugi za sklade, spet tretji se odločijo za investicije v delnice, zlato, morda celo valute.
Še brezplačna pobalinska pripomba: v času, ko se shranjevanje denarja zaračunava ali pa je vsaj nedonosno tudi v največjih in najmočnejših gospodarstvih, dvakrat razmislite, zakaj bi ravno vaš denar ravno pri finančno-mešetarski hiši rasel kot vzhajano testo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2604010

Strani: 1

anon-207617 sporočil: 6.899
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2604018] 27.06.16 13:14 · odgovor na: pobalin (#2604010)
Odgovori   +    1
[pobalin]
Evo, recenzija druge od treh današnjih PROperl: pro.finance.si/GRAWE...-prihranke

> Poceni denar vam lahko posuši pokojninske prihranke

No, tisti oglaševalec od prej je dokazal, da to lahko doseže tudi super pripravljen sklad, da ne omenjam še enega referenduma.

> Vsak od nas bi moral do upokojitve pri 65 letih za pokojninsko rezervo privarčevati šest zdajšnjih letnih neto plač
> Sliši se preprosto, vendar pa bi morali zaradi nizkih obrestnih mer teh 78 tisočakov dobesedno prigarati.

A ne ga lomit, a kar dobesedno? Ker sicer je pa ta denar zrasel na drevesu graškevsestranske zavarovalnice ali pa padel s štajerskega neba? V vsakem primeru pa se prav res sliši silno preprosto prišparat šest letnih neto-neto plač (po izračunu za oglas 6 x 12 x 1083 EUR = 78 jurjev). Še bolj preprosto je to najbrž za tiste, ki imajo 600 EUR neto plače, ker oni morajo prišparat samo 6 x 12 x 600 = 43,2 jurja. In po obetih neke zavarovalniške hiše, ki te v svojo komercialno past tukaj vabi z zastraševanjem v obliki nežno zakritega oglaševanja, tako za prvega kot tudi drugega velja, da "bi lahko ob javni pokojnini 30 let črpal za udobno življenje dovolj visoko mesečno rento".

Stavek, ki menda najbolj izpolni pričakovanja bralca, ki je podlegel fear-mongering psevdo svetovalnemu naslovu:

> Nekateri se odločajo za obveznice, drugi za sklade, spet tretji se odločijo za investicije v delnice, zlato, morda celo valute.

Še brezplačna pobalinska pripomba: v času, ko se shranjevanje denarja zaračunava ali pa je vsaj nedonosno tudi v največjih in najmočnejših gospodarstvih, dvakrat razmislite, zakaj bi ravno vaš denar ravno pri finančno-mešetarski hiši rasel kot vzhajano testo.
Pobalinsko do skrajnosti!

Čakam na tvojo analizo oglasnih clankov za trading platforme, kjer mizret osmanovic zaskuzi 1000€ na mesec od doma zgolj s skedenjem in ponavljanjem trejdov zgoraj omenjenih strokovnjakov :-) To mu je omogocilo da je pustil službo obmocnega pospesevalca prodaje varnostnih storitev v sektorju Dravlje in se osredotocil na lepse strani bivanja, denimo branje avtobiografije zlatana ibrahimovica.

Jaz bi kot amaterski sociolog kulture (nisem se strokovno izobrazeval, zgolj zanimivo mi je) vprasal sirno javnost, kako to, da ti perkmandeljci svoje buce prodajajo ravno bazi Financ, ki so znane po nadvse izobrazeni in financno pismeni, zahtevni publiki? Zakaj ne v slovenskih novicah ali delu?

Morda so zgresili perkmandeljci... Ali pa sem jaz cisto prevec optimisticen o preudarnosti managerjev, uspesnih podjetnikov, in ostalih stebrov druzbe, ki se napajajo z nepristransko analizo druzbenih in financnih zadev, ki je na voljo v tem cenjenem obcilu...

(razmisljam o novem nicku... A sem lahko pobalin2 ?)
pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2604019] 27.06.16 13:17 · odgovor na: pobalin (#2604010)
Odgovori   +    1
Evo, recenzija tretje od treh današnjih PROperl, ki bo v tem tempu kmalu postala moja najljubša:
pro.finance.si/BAUHA...ko-napravo
Klimatsko napravo kupite pred vročinskim valom. To naj bo kar prvi nasvet. Če boste ravnali drugače, je velika verjetnost, da ne boste imeli dovolj časa za razmislek, kakšno sploh potrebujete, poleg tega boste na monterja čakali verjetno tako dolgo, da bo vročinski val že zdavnaj mimo.
Okej, res je zadnja dva dni spet malo bolj sveže in mokro, ampak koledarsko smo že v vročem obdobju, je že poletje. Zakaj mi ta reklama zdaj pripoveduje, da sem bedak, ker bi moral klimo kupiti že vsaj en mesec nazaj?
Letos je za pokušnjo že bilo nekaj vročih dni. Če vam je bilo prevroče, pohitite z nakupom klimatske naprave, da boste bolje pripravljeni na naslednji vročinski val.
No, bom pohitel. Danes ne morem, ampak jutri bom pa takoj po šihtu šel v Bauhaus in kupil to mašino. Kaj pravide, da ne tako hitro?
Pred nakupom klime najprej predvidite, kam jo boste namestili
Da bo klimatska naprava delovala karseda optimalno, je treba pred namestitvijo proučiti zahteve in potrebe prostora in uporabnika, napravo ustrezno dimenzionirati, predvideti prostor za njeno namestitev, način vgradnje ter poiskati pooblaščenega monterja klimatskih naprav.
Ja, fantje, tole mi bo pa vzelo več časa - vsaj en teden. Ker pa grem na začetku julija za dva tedna na dopust, bom lahko zadevo pripeljal do nakupa šele v zadnji tretjini julija. Ampak takrat je z monterji tako, da
so v vročih poletnih tednih »vroča roba«, zato boste nanj čakali teden, dva ali celo tri.
Kar pomeni, da bom imel srečo, če dan montaže pade tam nekje sredi avgusta - ko je praznik!

Veste kaj, liebe Bauhäuser, za dva do tri tedne potencialne vročine v avgustu in septembru pa res ne bom skeširal jurja in več. Poleg tega mi je znanec povedal za trgovca, ki klime prodaja tako, da uredi vse z montažo vred - na enem mestu hitro in učinkovito.

A da vi tudi ponujate tako storitev? Ja škoda, da tega niste napisali v oglasu. Zastraševalni psevdo-svetovalni oglasi mene odbijajo. Mogoče pa pritegnejo mazohiste.

Danke Bauhaus und tschüß.

Strani: 1