Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Varčevanje za pokojnino mora postati navada

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

kokodar05 sporočil: 131
čas vnosa: 21.06.16 10:01
Na kratko: Da bi postalo dodatno pok. varčevanje navada, mora za to nekdo nekaj storiti in to ni posameznik oz. potencialni varčevalec! To je lahko samo država. Po mojem je problem predvsem v tem, da prevladuje hudo nezaupanje, ki je seveda v danih razmerah še kako upravičeno (skoraj polovico privarčevanega ti na en ali drug način pobere "država", da ne govorimo o tveganjih in mizernih donosih). "Navada" pomeni, da tudi tisti, ki ima 500 evrov plače si vsak mesec odtegne 10 ali 20 evr. za bodočo pokojnino, da tudi tisti, ki dobi le priložnostno delo stori enako in tudi gospodinja in kmet itd. A sistem, ki obstaja to komajda omogoča, kaj šele da bi spodbujal! Ljudje niso slepi in neumni - praksa kaže, da se enostavno ne splača in pravzaprav v veliki meri varčuješ za "nekoga drugega".

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2602677

Strani: 1

BOY008 sporočil: 596
[Glavni forum] Tema: Varčevanje za pokojnino mora postati navada
[#2602726] 21.06.16 12:33 · odgovor na: kokodar05 (#2602677)
Odgovori   +    0
Tveganje je vedno vendar ga z znanjem zmanjsujes. Vedno se da kej prisparat ceprav je lazje uporabljati izgovore.

Jaz si placujem 10% od vsakega prihodka ki ga dobim ravno zato da mi drzava ne pobere vsega. Pa nimam velikih prihodkov.

Strani: 1