Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Brexit...bo ali ne?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[Borza] Tema: Brexit...bo ali ne?
[#2601896] 16.06.16 17:55 · odgovor na: BostaF007 (#2601884)
Odgovori   +    2
[BostaF007]
ampak problem je v tem, da če se "stepemo" v eu bo imel od tega največjo korist kdo?
eu bi naj bila ustanovljena za protiutež amerom in kitajcem oz azijcem. Se ti ne zdi, da eni od zunaj komaj čakajo, da se "stepemo"?
Heh, prvotna ES je bila ustanovljena kot protiutež Sovjetski zvezi, kasneje je širitev vključevala še države ex zhodnega bloka, glavni namen je pomoje politično in gospodarsko povezati države do te meje da bo vojna v bodoče nemogoča. ZDA so stale (in še vedno stojijo) za tem projektom, tako da EU ni bila nikoli mišljena kot protiutež ZDA. Bolj kot zavezništvo anglosaksonskim demokracijam v tekmi s kitajsko in/ali Rusijo. Angleži so bili do EU (common market) vedno skeptični. Bolj za šalo sicer, pa stališče londonskega župana ni daleč od tega :)
www.youtube.com/watc...hjoqatZoik

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2601896

Strani: 1

BostaF007 sporočil: 242
[Borza] Tema: Brexit...bo ali ne?
[#2602024] 17.06.16 12:53 · odgovor na: anon-204390 (#2601896)
Odgovori   +    0
pod besedo ustanovljena si dobro napisal. Jaz sem imel bolj v mislih zdajšnjo eu.
eu je protiutež zda, aziji in rusiji. Pri rusih gre bolj vojaškega pomena(nato) pri drugih dveh pa ekonomski.
Glede amerov pa nisem najbolj prepričan...jih je potrebno imet vedno na očeh.Zame je zaveznik, ki vohuni za tabo in ti prisluškuje bolj jalov zaveznik,mogoče se pa motim ;)
tudi finte glede metanja bombic in potem junaško zavezniško gašenje le teh je metanje peska v oči. Imajo pa velik plus glede 2 svetovne vojne ;)
V ozadju se pa najbrž dogaja marsikaj o čemer lahko samo ugibamo.

Po mojem mnenju je varovalka na svetu glede miru še vedno jedrsko orožje.
Vsi glavni liderji so bili do zdaj dovolj pametni, da so vedeli, da s tem ni heca.

Strani: 1