Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

schuft sporočil: 436
Zadnja sprememba: schuft 16.06.2016 14:47
[matejtomazin]
Jaz bi dodal k tej razpravi še en vidik, ki ga pogrešam: če Sava Re danes proda to nepremičnino ali naredi izgubo ali ne? Če jo ne naredi, v čem je potem problem? Poleg tega bi izpostavil še dejansko stanje, ki ste ga Finance same zaznale - na držabah je zdaj vse več povpraševanja. In cene letijo tudi 30%+ gor. Znotraj pol leta. Podobno kot se je zgodilo pri GRVG: pri 4 eur ga pred kratkim nihče skorajda ni upal kupit. Danes pri 6 eur se skorajda tepejo zanj.
Težava pri Savi Re je, da je "kupila delnico Gorenja" v paketu mimo borze po 5,1 namesto da bi jo kupila na borzi 3,5. Ali bi danes s prodajo po 6 zaslužila? Bi. Ali je naredila dober posel? Ne vem če....

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2601831

Strani: 1

schuft sporočil: 436
[schuft]
> [matejtomazin]
> Jaz bi dodal k tej razpravi še en vidik, ki ga pogrešam: če Sava Re danes proda to nepremičnino ali naredi izgubo ali ne? Če jo ne naredi, v čem je potem problem? Poleg tega bi izpostavil še dejansko stanje, ki ste ga Finance same zaznale - na držabah je zdaj vse več povpraševanja. In cene letijo tudi 30%+ gor. Znotraj pol leta. Podobno kot se je zgodilo pri GRVG: pri 4 eur ga pred kratkim nihče skorajda ni upal kupit. Danes pri 6 eur se skorajda tepejo zanj.

Težava pri Savi Re je, da je "kupila delnico Gorenja" v paketu mimo borze po 5,1 namesto da bi jo kupila na borzi 3,5. Ali bi danes s prodajo po 6 zaslužila? Bi. Ali je naredila dober posel? Ne vem če....

Še večje vprašanje pa je zakaj Sava Re ni kupila npr Dunajskih kristalov:

drazbe.finance.si/p/...a-evrov%29

7.000 m2 neto v primerjavi s stavbo ACH ki jih ima okrog 4.500 bruto za približno enako oziroma nižjo ceno. Je res da so Dunajski kristali v 3. pgf, ampak bo tudi v stavbo ACH morala Sava Re vložiti kar nekaj denarja za preueditev da bodo lahko notri stlačili 100+ ljudi.
matejtomazin sporočil: 134
Vključi še časovno komponento in voljo prodajalca. Se pravi ali je SavaRe povpraševala po tej nepremičnini takrat ko se je ta "ponujala" po 3,5 ali ne? Če je prišla moment prepozno...je tko kot pri delnicah...lahko že druga cena.

Ker gledat nazaj in kazat minimume/maximume je najlažje. Se spomnim, ko sem še delal v borzni hiši...pa sem na "zagovoru" moral poslušat zakaj delnic nismo prodajal na maximumu, kupoval pa na minimumu. Da je bilo tako evidentno, posebej, če si pogledal graf za nazaj :)

Anyway, škoda ker veliko slovenskih firm nima jasne vizije, ki bi ustvarjala gravitacijo. Kar razloži, kam je namenjen naš kapitalski trg...

Strani: 1