Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Robati Francoz za tisoč Slovencev letno

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bigl sporočil: 18.363
[Avto] Tema: Robati Francoz za tisoč Slovencev letno
[#2601704] 15.06.16 20:08 · odgovor na: anon-202494 (#2601688)
Odgovori   +    0
[Breiva]
Pogoj za popuste je najem hišnega posojila pri nakupu.

Ali mi lahko kdo obrazloži, kakšne je to računica s hišnim posojilom, da dobiš več popusta, kot pri plačilu z gotovino.

Jaz sem pred 4 leti kupil Opel vivaro, in sem moral podpisati lezing pogodbo za nekaj mesecev. Avto sem dobil za približno 4.000 evrov ceneje, kot pa če bi ga plačal z gotovino.

Gotovino sem imel in tudi ponudil gotovinsko plačilo, pa mi je prodajalec rekel, da pri plačilu z gotovino praktično ni popusta, če pa vzamem leasing, pa dobim kar velik popust.

Zame je to narobe svet!
Nič ni narobe. Si z lizingom preplačal avto. V vednost:-). Lep dan.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2601704

Strani: 1

anon-202494 sporočil: 2.309
[Avto] Tema: Robati Francoz za tisoč Slovencev letno
[#2602120] 18.06.16 06:07 · odgovor na: bigl (#2601704)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-202494 18.06.2016 06:16
[bigl]
> [Breiva]
> Pogoj za popuste je najem hišnega posojila pri nakupu.
>
> Ali mi lahko kdo obrazloži, kakšne je to računica s hišnim posojilom, da dobiš več popusta, kot pri plačilu z gotovino.
>
> Jaz sem pred 4 leti kupil Opel vivaro, in sem moral podpisati lezing pogodbo za nekaj mesecev. Avto sem dobil za približno 4.000 evrov ceneje, kot pa če bi ga plačal z gotovino.
>
> Gotovino sem imel in tudi ponudil gotovinsko plačilo, pa mi je prodajalec rekel, da pri plačilu z gotovino praktično ni popusta, če pa vzamem leasing, pa dobim kar velik popust.
>
> Zame je to narobe svet!

Nič ni narobe. Si z lizingom preplačal avto. V vednost:-). Lep dan.
Očitno ne poznaš zadeve. To je bil samo navidezni lizing, ki sem ga odplačal po dveh mesecih z gotovino.

Dejansko sem avto plačal z gotovino, lizing pa je bil samo finta, da sem dobil popust (lizinško ceno).

Po obračunu stroškov tega "lizinga" sem na koncu za avto plačal okoli 3.000 evrov manj, kot pa če bi ga kupil enostavno z gotovino.

Strani: 1