Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pelle sporočil: 737
[crt]
> [pelle]
> Kaj je torej: ali se prodaja naključnim vlagateljem ali ne? Če berem: "Žal gre za dokapitalizacijo zaprtega tipa, delnic ne morete vplačati,« pove in doda: »Jeseni bo najbrž še ena dokapitalizacija, vas takrat pokličem«" mi to pove, da delnic ne morem kupiti.
> Ampak sem očitno butast. Ker novinar pravi, da jih lahko kupi, zlahka. Ampak jih ni mogel. Jeseni pa se bodo slišali.
> Črt? Kaj pravijo izkušeni borzni posredniki? Ali se da delnice DH kupiti zlahka, čeprav prodajalec pravi, da ti jih ne proda?

odgovor, kot so ga dali v banki, je tokrat za moje pojme ok.

tekst + obstoj reklamnega letaka sicer zelo vlece na to, da ni bilo vedno tako in da je tokrat po prvotnem soocenju nekdo v banki rekel "o fak, cakte mal" in sel popravljat vtis in naredil to koncno verzijo. ampak tudi to je ok - boljse, kot da ne bi.
torej prav razumem, da je novinar v naslovu članka napisal, da zlahka kupi delnice, čeprav jih dejansko ni mogel?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2599380

Strani: 1

crt sporočil: 27.122
[pelle]
torej prav razumem, da je novinar v naslovu članka napisal, da zlahka kupi delnice, čeprav jih dejansko ni mogel?
tudi jaz tako razumem, zakaj je to tako, pa ne vem.
najobj sporočil: 31.869
[pelle]
> [crt]
> > [pelle]
> > Kaj je torej: ali se prodaja naključnim vlagateljem ali ne? Če berem: "Žal gre za dokapitalizacijo zaprtega tipa, delnic ne morete vplačati,« pove in doda: »Jeseni bo najbrž še ena dokapitalizacija, vas takrat pokličem«" mi to pove, da delnic ne morem kupiti.
> > Ampak sem očitno butast. Ker novinar pravi, da jih lahko kupi, zlahka. Ampak jih ni mogel. Jeseni pa se bodo slišali.
> > Črt? Kaj pravijo izkušeni borzni posredniki? Ali se da delnice DH kupiti zlahka, čeprav prodajalec pravi, da ti jih ne proda?
> odgovor, kot so ga dali v banki, je tokrat za moje pojme ok.
>
> tekst + obstoj reklamnega letaka sicer zelo vlece na to, da ni bilo vedno tako in da je tokrat po prvotnem soocenju nekdo v banki rekel "o fak, cakte mal" in sel popravljat vtis in naredil to koncno verzijo. ampak tudi to je ok - boljse, kot da ne bi.
torej prav razumem, da je novinar v naslovu članka napisal, da zlahka kupi delnice, čeprav jih dejansko ni mogel?
... čuj, ampak če jaz prav razumem tole "Razkritje: Kodeks novinarjev določa, da se mora novinar vedno predstaviti kot novinar in pojasniti namen zbiranja podatkov. Status novinarja lahko zamolči le izjemoma, kadar je poskušal priti do informacij, ki so v javnem interesu, vendar jih kot novinar ni mogel pridobiti. Odgovorna urednica je precenila, da je preverjanje, ali lahko ljudje s ceste preprosto kupijo pri okencu DH delnice Delavske hranilnice takšna izjema, kjer se novinarju ni treba predstaviti kot novinar. Trdnost bančnega sistema, kako se banke in hranilnice lotevajo dokapitalizacij in komu ter kako prodajajo svoje delnice, je v javnem interesu. Če bi se novinar predstavil kot novinar, ne pa kot naključna oseba, ki je v hranilnico vstopila s ceste in se pozanimala o nakupu delnic DH, postopka ne bi bilo mogoče preveriti.", v kodeksu novinarjev nič ne piše, da mora naslov članka ustrezati dejstvom ... khmm, sploh pa ne piše, kaj mora biti z velikimi črkami www.finance.si/casopis_finance napisano na prvi strani Financ, da v trafikah cajtng kdo opazi in kupi ...

Strani: 1