Strani: 1

bigl sporočil: 18.363
[#2599027] 01.06.16 10:40
Odgovori   +    12
Prav je, da opozarjate na tveganja, saj ste finančni cajtung. Kolikor razumem prebrano, gre za zaprt krog dokapitalizacij (popravte me, če se motim) potem vaše pisanje, vsaj po moje, nikogar ne odganja oz. moti. Če pa ne, pa sam direktor pravi, da je hitra rast tvegana in da jo obvladujejo. Mogoče moti stil pisanja, razmišljam. Lep dan.
simona2 sporočil: 2.201
[#2599034] 01.06.16 11:06 · odgovor na: bigl (#2599027)
Odgovori   +    24
Zadnja sprememba: simona2 01.06.2016 11:08
keč je v tem, da imajo oni zaprti krog, ki je čisto ok... ampak, problem je, da očitno vedo, da ni dovolj ... in mi imamo definitivno žensko, ki ni bila v tem krogu, pa so ji ponudili... seveda to pomeni, da nimajo denarja - in da stvari niso tako lepe in krasne... in seveda jih moti, če kdorkoli podvomi v to, ali so stvari lepe in krasne... če te kaj moti, kar je na naslovnici - je simpl recept - don't do it...
sploh pa, najbolj mi grejo na živce vsi, ki delajo "shit" - potem pa tožijo -- sava re, dh, zimmermann... in najbolj mi gre na živce, ker nekateri mediji, samo da jim pomahaš s tožbo - pa potem res nehajo spraševati... in to, da si nehaš zastavljati vprašanja - potem pa rata še večji shit :)
anon-59289 sporočil: 196
[#2599050] 01.06.16 11:52
Odgovori   +    3
No, to ni res, da DH nima prospekta za prodajo delnic oziroma reklamni letak za nakup delnic. Imeli so ga ves čas na voljo v poslovalnicah. Mogoče so ga sedaj umaknili.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2599062] 01.06.16 12:17 · odgovor na: simona2 (#2599034)
Odgovori   +    3
[simona2]
keč je v tem, da imajo oni zaprti krog, ki je čisto ok... ampak, problem je, da očitno vedo, da ni dovolj ... in mi imamo definitivno žensko, ki ni bila v tem krogu, pa so ji ponudili... seveda to pomeni, da nimajo denarja - in da stvari niso tako lepe in krasne... in seveda jih moti, če kdorkoli podvomi v to, ali so stvari lepe in krasne... če te kaj moti, kar je na naslovnici - je simpl recept - don't do it...
sploh pa, najbolj mi grejo na živce vsi, ki delajo "shit" - potem pa tožijo -- sava re, dh, zimmermann... in najbolj mi gre na živce, ker nekateri mediji, samo da jim pomahaš s tožbo - pa potem res nehajo spraševati... in to, da si nehaš zastavljati vprašanja - potem pa rata še večji shit :)
Hja, .... Glej sinona2....

Zadeve se rahlo spreminjajo. Včasih je lahko vsak prišel v nadzorni svet, gužva je bila tako velika, da so se drenjali in da si potreboval dobre zveze in priporočila, .... danes pa se je megla nekoliko razkadila, junakov ni več ravno na pretek in tudi za kakšne nadzorne svete naokoli pošiljajo osebna povabila :)

... in tudi kar se tiče javne prodaje raznih delnic, obveznic in ostalih podrejencev, tudi preko šalterja, je situacija pri nas daleč od rožnatega, kar spomni se na TadejaK in ostale .....

Denar zagotovo potrebujejo.... kakšna naložba je to in kdo in kako jo bo upravljal, je pa drugo vprašanje.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2599063] 01.06.16 12:18
Odgovori   +    6
Mene pa zanima kaj je res v ozadju tega nabijanja Delavske Hranilnice. Kdo je naročnik teh oglasov ?
anon-256011 sporočil: 3.436
[#2599080] 01.06.16 13:09
Odgovori   +    13
Prej ali slej se bo tudi Jazbec izgovoril enako kot Kranjec - "nismo vedeli"...

V slovenskem post titoizmu pač še vedno vladajo sindikati in post avantgarda proletariata.
bigl sporočil: 18.363
[#2599093] 01.06.16 13:41 · odgovor na: anon-256011 (#2599080)
Odgovori   +    7
[maiale]
Prej ali slej se bo tudi Jazbec izgovoril enako kot Kranjec - "nismo vedeli"...

V slovenskem post titoizmu pač še vedno vladajo sindikati in post avantgarda proletariata.
Sindikati so glavni delničarji, vlagajo denar ljudi, ki jih zastopajo, pa ne vem če oni vedo za to. Nisem član nobenega sindikata in mojega denarja ne morejo "plemenitit" na ta ali kakršenkoli drugi način. Razen mogoče preko davkov pobranega in v raznih javnih sektorjih porabljenega denarja. In pobranega od tam preko članarin. Razmišljam krogotočno in se sprašujem. Lep dan.
anon-256011 sporočil: 3.436
[#2599116] 01.06.16 14:44 · odgovor na: bigl (#2599093)
Odgovori   +    11
[bigl]
> [maiale]
> Prej ali slej se bo tudi Jazbec izgovoril enako kot Kranjec - "nismo vedeli"...
>
> V slovenskem post titoizmu pač še vedno vladajo sindikati in post avantgarda proletariata.

Sindikati so glavni delničarji, vlagajo denar ljudi, ki jih zastopajo, pa ne vem če oni vedo za to. Nisem član nobenega sindikata in mojega denarja ne morejo "plemenitit" na ta ali kakršenkoli drugi način. Razen mogoče preko davkov pobranega in v raznih javnih sektorjih porabljenega denarja. In pobranega od tam preko članarin. Razmišljam krogotočno in se sprašujem. Lep dan.
Ne skrbi, ko bo treba dokapitalizirati, te bo "solidarna" država že našla. Če tebe ne, pa tvoje potomce.
anon-343346 sporočil: 396
[#2599133] 01.06.16 15:56
Odgovori   +    11
Kdor pozna transakcije denarja pri delavski hranilnici točno ve, da je denar šel iz žepa delavcev in določenih sindikalnih central oziroma iz članarin sindikatov. Torej iamo na obzorjo korupcijsko afero, kjer sindikati delujejo kot neprofitna organizacija in imamo delavsko hranilnico, kjer je določen del članarin šel od delavcev. Torej kako so sindikati prikazovali lastništvo v tej hranilnici oziroma kako opravičujejo ta denar.
ZATO JAVNO PREDLAGAM, DA GOSPA NOVINARKA RAZIŠČE OD KJE DENAR DELAVSKI HRANILNICI ZA POSLOVANJE IN KAKO VRAČAJO delavcem nazaj za vložen vložek.
To zgodbo bi res rad slišal in to javno.
anon-343346 sporočil: 396
[#2599137] 01.06.16 16:01 · odgovor na: bigl (#2599093)
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: anon-343346 01.06.2016 16:11
Res je, da smo delavci financirali. ŽAl pa delavci nimamo od tega denarja popolnoma nič ampak samo zgubo. To so goljufali vodstva sindikatov, kjer so se šli neko vzporedno ekonomijo in denar so spičkali od članarin. Torej tukaj sedaj so sindikati, ki so sodelovali pri sofinanciranju v konfliktu ozirokam v korupcijskem škandalu, saj je sindikat neprofitna organizacija in banka oziroma hranilnica pa naj bi bila profitna. Torej gre za pranje ogromne količine denarja. ZAto sam vidim ta primer kot krajo delavcem in koruptivno delovanje vodstev določenih sindikatov.

Moj predlog je, da se javno pove koliko denarja je kateri sindikat vplačal in kdaj. To pa zaradi tega, ker določena vodstva sindikatov prikrivajo te malverzacije.
Tako bomo videli kanale in kako se je goljufalo z članarinami delavcev v sindikatih. RAzuem, da je sindikat pobira članarino in organizira neke fodne za pomoč svojim članom. Ne razuem pa da se gredo goljufanje z vplačili v neke hrnilnice in potem denar zapravijo pa je spet delavec oškodovan. Potem pa se čudimo, če se vodstva sindikato ukvajo z prikrivanjem lumparij in si iščejo ljudi, ki jim bodo držali sveče. Rezultat pa imamo pred seboj. Vse je šlo v maloro in še denar od delavcev.
anon-343346 sporočil: 396
[#2599142] 01.06.16 16:17 · odgovor na: bigl (#2599027)
Odgovori   +    7
[bigl]
Prav je, da opozarjate na tveganja, saj ste finančni cajtung. Kolikor razumem prebrano, gre za zaprt krog dokapitalizacij (popravte me, če se motim) potem vaše pisanje, vsaj po moje, nikogar ne odganja oz. moti. Če pa ne, pa sam direktor pravi, da je hitra rast tvegana in da jo obvladujejo. Mogoče moti stil pisanja, razmišljam. Lep dan.
To je bilo za pričakovati. Je pa en velik problem, kateri se bo pokazal v roku 6 mesecev in ta je:
1.) Kako so sisndikati vlagali denar v to hranilnico in kako so opravičevali vložena sredstva, ter kdo je imel korist od tega.

2.)Kje je denar, katerega so vložili sindikati v to hranilnico in kako so se izplačevale obresti za ta sredstva in komu na račun.

3.) Kako so ta sredstva bila prikazana v letnih poročilih sindikatov.
4.)Ali gre v tem prieru za pranje denarja.


Če prav razumem so zapravili ves denar delavcev.
murje sporočil: 5.120
[#2599144] 01.06.16 16:20
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: murje 01.06.2016 16:30
POVEČANJE DELEŽA CROATIA OSIGURANJE D.D. V VELEBIT OSIGURANJE D.D.

Zavarovalnica Croatia Osiguranje d.d. je pridobila kvalificirani delež v glasovalnih pravicah in kapitalu Velebit Osiguranje d.d.

Hrvaška agencija za nadzor finančnih trgov Hanfa je odobrila Croatia Osiguranje d.d. za posredno pridobivanje kvalificiranega deleža nad 10% glasovalnih pravic in osnovnem kapitalu v družbi Velebit Osiguranje d.d. in Velebit Životno Osiguranje d.d.

Velebit Osiguranje d.d. je na koncu aprila 2016 ustvaril skupno premijo v višini 23,8 miokun (3.173 mio€) v primerjavi z lanskoletnimi 18,9 miokun (2.520 mio€) in imajo tržni delež 1,06% na neživljenjskih zavarovanjih. Velebit Životno osiguranje d.d. pa ima tržni delež 0,77% in je imel konec aprila 2016 8,1 miokun (1.080mio€) v primerjavi z lanskim obdobjem 6,6 miokun (0,880mio€).
www.osiguranje.hr/Cl...aspx?17578
www.hanfa.hr/getfile...%20VZO.pdf

STATUT POZAVAROVALNICE SAVA d.d.

10.člen
Skupščina je sklepčna, če se seje udeležijo delničarji, ki predstavljajo vsaj 15% (petnajst odstotkov) osnovnega kapitala.

Skupščina odloča:
- sprejemu letnega poročila, če nadzorni svet letnega poročila ni potrdil ali če uprava in nadzorni svet prepustita odločitev v sprejem letnega poročila skupščina,
- uporabi bilančnega dobička na predlog uprave in na podlagi poročila nadzornega sveta,
- imenovanju in odpoklicu članov nadzornega sveta,
- podelitvi razrešnice članom uprave in nadzornega sveta,
- spremembi statuta,
- ukrepih za povečanje in zmanjšanje kapitala,
- prenehanju družbe in statusnem preoblikovanju
- imenovanju revizorja na predlog nadzornega sveta
- drugih zadevah v skladu z zakonom in tem statutom.

www.sava-re.si/media...Statut.pdf
www.atvp.si/Document...pectus.pdf

GORDIJSKI VOZEL

Glede na določbe statuta in glade na to, da imata družbi Adris Grupa d.d. in Croatia Osiguranje d.d. preko skrbniških računov, lastniški delež že povsem blizu 20%, je potemtakem zelo blizu opcija "blokade odločanja", saj ob njuni neudeležbi, skupščina Pozavarovalnice Sava d.d. ni sklepčna in ne more pravno formalno veljavno odločati. Tako, da so s hitrim kupovanjem delnic preko skrbniških računov spet še enkrat preslepili našo državo.
Kljub padanju delnic POSR ni nobenega novega sporočila, da bi zadostili zakonskim pogojem o enakomerni obveščenosti delničarjev.
pelle sporočil: 737
[#2599147] 01.06.16 16:25
Odgovori   +    2
No, mislim, da ima pravo podlago za eno lepo tožbo. Če bi mene klicali "lunmp" bi tudi jaz razmislil, kakšne možnosti za odgovor imam. Jaz sicer verjetno nazaj začel pisati npr. "krava debela" ali pa "nevrotična nesposobna pisunka" ampak to sem jaz, ki sem bolj primitiven. Gospod pa bo lepo predal zadevo sodišču, torej pravni državi, na katero se tako radi sklicujete. Boste lepo utemeljili, kaj razumete pod "lump" in na osnovi katerih dejstev ste prišli do takšne kvalifikacije za Stegneta. Če imate čas, jih lahko taksativno naštejete: npr. ker njegova hranilnica hitro raste, ker je Banka Slovenije pri njem opravila pregld, ker je v lasti sindikatov, ker je investiral v Aerodrom Maribor ipd. (to govorim na pamet, ker ne grem še enkrat brati člankov, ampak v spominu pa imam, da so khm..bolj "sproščeni". Podlage za kategorijo lump se žal ne spomnim).
anon-343346 sporočil: 396
[#2599148] 01.06.16 16:28 · odgovor na: simona2 (#2599034)
Odgovori   +    8
[simona2]
keč je v tem, da imajo oni zaprti krog, ki je čisto ok... ampak, problem je, da očitno vedo, da ni dovolj ... in mi imamo definitivno žensko, ki ni bila v tem krogu, pa so ji ponudili... seveda to pomeni, da nimajo denarja - in da stvari niso tako lepe in krasne... in seveda jih moti, če kdorkoli podvomi v to, ali so stvari lepe in krasne... če te kaj moti, kar je na naslovnici - je simpl recept - don't do it...
sploh pa, najbolj mi grejo na živce vsi, ki delajo "shit" - potem pa tožijo -- sava re, dh, zimmermann... in najbolj mi gre na živce, ker nekateri mediji, samo da jim pomahaš s tožbo - pa potem res nehajo spraševati... in to, da si nehaš zastavljati vprašanja - potem pa rata še večji shit :)

Spoštovana SIMONA

Sindikati so iz članarin svojih članov iz stavkonih fondov prenakazali določen del sredstev v to hranilnico. Po mojih podatkih je bilo že okrog leta 1994. Tukaj pas e pojavi novi poglavje in to je pranje denarja v vodstvih sindikatov. Zato pozivam DELAVSKO Hranilnico in navedeno odvetnico, da javno pove podatke kdo je vložil sredstva in kdaj.
Novinarju pa naj pokaže znesek vplačil.
Davčna uprava naj preveri kako so prikazovali v letnih poročilih in kako so se obračunavale obresti za navedena sredstva ter komu so se nakazovala.

To je potrebno zato, da se bo razjasnilo kako so se pisala letna poročila tistih sindikatov, kateri so vložili denar v to Hranilnico.

Če gledamo matematično vidimo, da plačujejo ljudje članarino in potem še obresti za vložen denar iz njihovih članarin. To pa več ne more biti neporofitno delovanje sisndikatov ampak pranje denarja. Nalijmo si enkrat čistega vina.
crt sporočil: 27.122
[#2599154] 01.06.16 17:05 · odgovor na: pelle (#2599147)
Odgovori   +    3
[pelle]
Podlage za kategorijo lump se žal ne spomnim).
ce bi bil tukaj tozena stranka, bi citiral to, da atvp meni, da delavska hranilnica ponuja svoje delnice na prepovedan nacin - www.finance.si/8843662
anon-343346 sporočil: 396
[#2599156] 01.06.16 17:13 · odgovor na: crt (#2599154)
Odgovori   +    6
[crt]
> [pelle]
> Podlage za kategorijo lump se žal ne spomnim).

ce bi bil tukaj tozena stranka, bi citiral to, da atvp meni, da delavska hranilnica ponuja svoje delnice na prepovedan nacin - www.finance.si/8843662


Točno to. Če gledamo poročila na AJPES-su in njihova javno objavljena poročila vidimo, da matematika, katero se gredo ne zdrži matematične logike. Ponujaš svoji stranki nakup delnic svojega podjetja in sočasno trdiš, da posluješ z dobičkom. Tukaj je več kot očitno, da gre za prevaro, saj novinarju grozijo z tožbo in sočasno objavljajo dobiček. To pa je isto, kot je bil ov AMERIKI, kjer je se enako delalo in je potem čez noč propadlo. Še več če pogledamo strukturo lastnikov vidimo, da so med njimi sami tapravi, ki jim zavajanje ni tuje in tudi poštenje.

Zato bi se jaz vprašal ali je moralno prierno, da od človeka, ki ti je zaupal sredstva da z njimi upravljaš ga na koncu roka še izsiljuješ z tem, da naj jih pretopi v delnice. To je navadno izsiljevanje in nič drugega. Mislim pa, da bo ta zgodba dobila epilog in bodo nekateri tudi sedeli bojim se, da bo kar nekaj vodij sindikatov, ki so prali denar.
crt sporočil: 27.122
[#2599158] 01.06.16 17:19 · odgovor na: anon-343346 (#2599156)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: crt 01.06.2016 17:20
[tone45]
> [crt]
> > [pelle]
> > Podlage za kategorijo lump se žal ne spomnim).
>
> ce bi bil tukaj tozena stranka, bi citiral to, da atvp meni, da delavska hranilnica ponuja svoje delnice na prepovedan nacin - www.finance.si/8843662



Točno to. Če gledamo poročila na AJPES-su in njihova javno objavljena poročila vidimo, da matematika, katero se gredo ne zdrži matematične logike. Ponujaš svoji stranki nakup delnic svojega podjetja in sočasno trdiš, da posluješ z dobičkom.
jasno je, da ce bi bilo vse tip top, potem a) bi dokapitalizacijo v zadostnem nivoju izvedli obstojeci delnicarji, namesto da iz cistega humanizma delnice ponujajo drugim in b) ne bi ukinjali dividende (se zlasti ne ekspresno hitro po izrecni trditvi, da bo ta za vse vecne case ostala).

kaj tocno je problem pod pokrovom, ne vem, ampak ti zunanji znaki kazejo, da problem obstaja. iz rokava bi rekel, da verjetno obstaja opazna razlika med knjigovodskim in likvidnim dobickom, na primer.
anon-343346 sporočil: 396
[#2599161] 01.06.16 17:38
Odgovori   +    5
Število delnic: 345.591

Največji delničarji hranilnice na dan 30.4.2016:


Naziv delničarja Delež v %
SINDIKAT KMETIJSTVA IN ŽIVILSKE INDUSTRIJE SLOV. 7,25
SVIZ SLOVENIJE 6,37
SINDIKAT KEMIČNE, NEKOVINSKE IN GUMARSKE INDUSTRIJE 4,83
SKEI KONFERENCA PS GORENJE 3,98
SINDIKAT DRŽAVNIH ORGANOV SLOVENIJE 3,17
SFOS 3,02
FO 2,94
SINDIKAT ZDRAVSTVA IN SOCIALNEGA VARSTVA 2,29
SINDIKAT DELAVCEV DEJAVNOSTI ENERGETIKE 2,26
FO 2,06

Iz poročila manjka kar zajeten kupček opravilčila in očitno je, da gre nekaj narobe. Zato naj povedo kaj pomeni pri lastništvu FO (Fizična Oseba)in kdo se skriva za tem.
pelle sporočil: 737
[#2599166] 01.06.16 18:08 · odgovor na: crt (#2599154)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: pelle 01.06.2016 18:09
No, gospa je prišla v hranilnico in vprašala delavca. Dobila je odgovor, namesto da bi jo delavec hranilnice "steral u p.m." Dobro, res je (izsiljena) ponubda. Res je, Stegne je lump, ker ne kontrolira, kaj delavci hranilnce odgovarjajo. Moral bi molčati, ali pa mogoče napotiti stranko na web page finnanc, kjer si lahko ravnokar preberejo "Z zlatim rudnikom letos že do 150-odstotnega donosa." -Oglas je natančno nad članki o carju in lumpu Stegnetu.
pelle sporočil: 737
[#2599168] 01.06.16 18:16
Odgovori   +    2
In če smo že naenkrat natančni: Podnaslov "Delavska hranilnica potrebuje denar, ne parol." Mislim, da Delavska hranilnica potrebuje kapital, ne pa denar. Če novinar ne loči takšnih osnov, bi priporočal, da naj rajši piše parole, kot pa članke o financah. No, moja želja je že spoštovana.
pelle sporočil: 737
[#2599170] 01.06.16 18:26
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (01.06.2016 18:36)
crt sporočil: 27.122
[#2599181] 01.06.16 19:00 · odgovor na: pelle (#2599166)
Odgovori   +    4
[pelle]
No, gospa je prišla v hranilnico in vprašala delavca. Dobila je odgovor, namesto da bi jo delavec hranilnice "steral u p.m." Dobro, res je (izsiljena) ponubda.
ti si bil prav tam al kako? ali imas samo sicer taksne izkusnje z delavsko hranilnico, da ce ti ne morejo ponudit svojih delnic, te sterajo v pm?

Res je, Stegne je lump, ker ne kontrolira, kaj delavci hranilnce odgovarjajo.
stegne je odgovorna oseba v druzbi, ki sodec po staliscu atvp krsi zakonodajo.

Moral bi molčati, ali pa mogoče napotiti stranko na web page finnanc, kjer si lahko ravnokar preberejo "Z zlatim rudnikom letos že do 150-odstotnega donosa." -Oglas je natančno nad članki o carju in lumpu Stegnetu.
s to izjavo o zlatem rudniku in letosnjem donosu ni naceloma nic narobe, ker a) je tocna (slucajno se kdaj dotaknem tudi zlatih rudnikov, nimam pa sicer nic s to reklamo) in b) poroca o preteklosti in ne daje obljub za prihodnost (res je, da se v glavi bralca te morda prikazejo, ampak dejansko jih ni).

to pa je bistveno drugace od na primer stegneta, ki v svojem odgovoru v prejsnjem krogu dopisovanja s financami izrecno zatrdi, da bodo delnice vedno prinasale dividendo, kmalu zatem pa se izkaze, da to ne drzi.
crt sporočil: 27.122
[#2599183] 01.06.16 19:04 · odgovor na: pelle (#2599168)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: crt 01.06.2016 19:11
[pelle]
In če smo že naenkrat natančni: Podnaslov "Delavska hranilnica potrebuje denar, ne parol." Mislim, da Delavska hranilnica potrebuje kapital, ne pa denar. Če novinar ne loči takšnih osnov, bi priporočal, da naj rajši piše parole, kot pa članke o financah.
jaz sicer nisem niti ta novinar(ka) niti novinar sploh, ampak...

- ali si morda opazil, da delavska hranilnica vpisnikom delnic omgoca pridobitev delnic na podlagi stvarnih vlozkov?

- iz cesa tocno sklepas, da delavska hranilnica potrebuje kapital, hkrati pa ne potrebuje denarja oziroma zakaj tocno naj bi se to izkljucevalo?

to ne pomeni, da bi se osebno brez zadrzkov podpisal pod dosedanje objave v financah o delavski hranilnici. vendar bi se pod tvoje danasnje kritike teh objav se manj.
anon-343346 sporočil: 396
[#2599186] 01.06.16 19:17 · odgovor na: crt (#2599158)
Odgovori   +    1
Tudi sam sumim, da gre za manipuliranje z poročili med knjigovodskim stanjem in dejanskim.
To mi daje potrditev, davarčevalcem ponujajo svoje delnice.
pelle sporočil: 737
[#2599195] 01.06.16 19:51 · odgovor na: crt (#2599183)
Odgovori   +    2
[crt]
> [pelle]
> In če smo že naenkrat natančni: Podnaslov "Delavska hranilnica potrebuje denar, ne parol." Mislim, da Delavska hranilnica potrebuje kapital, ne pa denar. Če novinar ne loči takšnih osnov, bi priporočal, da naj rajši piše parole, kot pa članke o financah.

jaz sicer nisem niti ta novinar(ka) niti novinar sploh, ampak...

- ali si morda opazil, da delavska hranilnica vpisnikom delnic omgoca pridobitev delnic na podlagi stvarnih vlozkov?

- iz cesa tocno sklepas, da delavska hranilnica potrebuje kapital, hkrati pa ne potrebuje denarja oziroma zakaj tocno naj bi se to izkljucevalo?

to ne pomeni, da bi se osebno brez zadrzkov podpisal pod dosedanje objave v financah o delavski hranilnici. vendar bi se pod tvoje danasnje kritike teh objav se manj.
Delavska hranilnica potrebuje kapital. S katerim bo zagotovila kapitalsko ustreznost. Ki ji pada, ker preveč raste in s tem povečuje tvegano aktivo.
Ko bo Delavska hranilica potrebovala denar, naj Banka Slovenije tako napiše v regulativo. Sicer pa lahko denar enostavno dobi, ker ji ga lahko npr. banke posodijo overnight.

In, jebemti da res, lahko bi se (teoretično) dokapitaliziralo tudi s stvarnim vložkom. ZBan pa je le lex specialis, osnove ZGD pa ostanejo.
crt sporočil: 27.122
[#2599197] 01.06.16 19:56 · odgovor na: pelle (#2599195)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: crt 01.06.2016 20:07
[pelle]
Delavska hranilnica potrebuje kapital. S katerim bo zagotovila kapitalsko ustreznost. Ki ji pada, ker preveč raste in s tem povečuje tvegano aktivo.
da potrebuje kapital in to iz tvojega razloga, je povsem jasno.

to pa ne pomeni, da ne potrebuje denarja.

Ko bo Delavska hranilica potrebovala denar, naj Banka Slovenije tako napiše v regulativo. Sicer pa lahko denar enostavno dobi, ker ji ga lahko npr. banke posodijo overnight.
lahko ga dobi tudi tako, vendar je to nekaj, kar je lahko danes mozno, jutri ne. (kot so po svetu ze mnoge banke prakticno preizkusile na svojo zalost.)

tisti denar pa, ki je prisel v vreco v imenu povecanja kapitala in to se zlasti od kupcev, ki jim morda ni ravno domac teren, je ad acta. no, dokler se ne porabi.

In, jebemti da res, lahko bi se (teoretično) dokapitaliziralo tudi s stvarnim vložkom. ZBan pa je le lex specialis, osnove ZGD pa ostanejo.
ja, teoreticno bi se lahko, v praksi pa se to v tem primeru ne dogaja in ravno o tem se pogovarjava.

predlog, da naj se dividenda za 2015 ne izplaca ali se bistveno zniza, po mojem vtisu lahko sugerira, da banko trenutno akutno zanima tudi likvidnost, ne samo kapitalska ustreznost (ceprav ima izplacilo pomen za oboje).

moj skupni vtis iz doslej prebranega o dh je, da dokapitalizacija ne poteka po nacrtih, ker je to skupna tocka dveh znanih stvari: a) da so hodili po robu ali cez rob glede tega, komu ponuditi vstop in b) da drzijo zasilno zavoro glede razdelitve dobicka.

zdaj zakaj dokapitalizacija poteka slabo, ce pa je super mega dobickonosna banka in vse ok z njo...

lahko se najde kdo, recimo joze stegne ali pa ti, ki bosta rekla, da to je pa pac tako samo zaradi financ.

jaz ti odgovarjam, da sem v srednji kameni dobi od znotraj gledal eno vecjo financno druzbo, ki se ji je sicer res dogajal presing okolja, vendar je fundamente svojega propada naredila sama. ki so jo torej ustrelili po tistem, ko se je ze sama fatalno zastrupila. ta primer je bil zame zelo poucen (bil sem pol mlajsi kot danes). kasneje sem ga se veckrat srecal v novicah z raznih koncev sveta. ne bom presenecen, ce tudi v tem primeru scasoma izkristalizira nekaj takega.
anon-378727 sporočil: 99
[#2599470] 03.06.16 10:21 · odgovor na: anon-343346 (#2599148)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 02.06.16 09:00
Pri tem naj še raziščejo kateri od vodij sindikatov imajo v dh zasebno delnice in s čim so jih kupili.
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2599485] 03.06.16 10:57 · odgovor na: pelle (#2599147)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-184333 03.06.2016 11:17
[pelle]
No, mislim, da ima pravo podlago za eno lepo tožbo. Če bi mene klicali "lunmp" bi tudi jaz razmislil, kakšne možnosti za odgovor imam.
Kaj pa je z besedo lump tako groznega ? Mercator ima celo blagovno znamko "Lumpi" vključno s plenicami za dojenčke. Nisem še slišal, da bi se zaradi tega "pravnega nasilja" nad otroci stranke z odvetniki pritoževale na blagajnah zato, ker jih kličejo "lumpi".
www.mercator.si/trgo...mke/lumpi/

Vsaj stotisoč delničarjev NKBM nas je že izučilo in smo najbrž postali imuni na take delničarske parole, če pa kdo temu ponovno nasede je pa to itak njegov osebni problem. Za laž že otroci vedo, da ima kratke noge in od lažnivcev se pač beži stran. Kaj neki vse je v javnost plasiral Hauc, ko ni več obvladoval svojega položaja, predno nas je država prisilno zradirala. Zato mene od vstopa v poslovalnico DH ne bi odvrnilo takole prikrito pozivanje "iza čoška" na delničarstvo ampak prej javno laganje.
anon-385697 sporočil: 15
[#2600258] 07.06.16 23:09
Odgovori   +    0
čas vnosa: 07.06.16 15:44
Ne vem kaj tukaj ni jasno...v tem krogu dokapitalizacije seveda ne morejo sodelovati ljudje "iz ceste". Vendar pa se lahko znajdejo v naslednjem "zaprtem" krogu kupcev delnic, a ne? Gre za izigravanje sistema.

Strani: 1