Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-180464 sporočil: 4.080
Prej je narod želel dati čim manj cesarju. Zdaj pa se moramo počasi začeti zavedati, da kar v to državo vložimo, bomo od nje tudi dobili.
Ajde! Za začetek priporočam kakšno branje na temo pokojninskih faktorjev.
Krožijo novice, da sposobne države od raznih dokapitalizacij, slabih bank ... delajo celo dobičke.
Pri nas bi bil vsaj za silo zadovoljen, če bi od "vlaganj" dobil nazaj 3/4, ok tudi polovico bi nekako s cmokom v grlu nekako prebavil.
Tako kot je zdaj, bom zadevo že naprej do skrajnosti optimiziral (ne utajujem davkov, optimiziram jih pa, kolikor se le da).

Nekaj idej. Tankam v tujini, tudi veliko stvari kupujem v/iz tujine.
Prijavljam vse mogoče podvojene olajšave, da dobim nižje akontacije dohodnine. Ignoriram odločbe in ob roku sam vlagam napovedi, kot da odločbe nisem prejel. Ko na to vlogo pride nova odločba, se pritožim. Ko pride končna odločba, zaprosim za obročno odplačevanje.
Zadnji obrok dohodnine se na tak način plača skoraj 2 leti po letu, na katerega se nanaša.

Vse zakonito! Klinc gleda tako državo. Nazadnje sem zdravnike plačal prek jurja, ko sem jih rabil. Ko jih je rabila hči, sem jo pa raje peljal v tujino. Žena se je za foro vpisala v čakalno listo in dobila okvirni datum čez skoraj 5 let.

Itak že večji del posla delam s tujino, za kar so me naši davkarji vzeli na piko, ker ne plačujem DDV-ja (pri izvozu pač DDV-ja pri nas ni). Vse zakonito!