Izbrani forum: Nepremičnine
Izbrana tema: Ureditev meje
Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...
sporočil: 6.570
Vzamite malo karte v roke in preračunajte.
Koordinatni sistem sam po sebi ne more biti kriv - potem bi bila cela vas prestavljena za 10-15 metrov :-)
Je pa res, da so načrti v precej velikem merilu in posledično je problem natančnost načrta, ne natačnost meritve. Ampak to je red velikost 1 meter, ne pa 10 metrov.
Jaz bi zahteval meritev še več točk v okolici. Tudi npr. ostalih vogalov obeh parcel. Bi se hitro našlo napako.
Koordinatni sistem sam po sebi ne more biti kriv - potem bi bila cela vas prestavljena za 10-15 metrov :-)
Je pa res, da so načrti v precej velikem merilu in posledično je problem natančnost načrta, ne natačnost meritve. Ampak to je red velikost 1 meter, ne pa 10 metrov.
Jaz bi zahteval meritev še več točk v okolici. Tudi npr. ostalih vogalov obeh parcel. Bi se hitro našlo napako.
Neposredni odgovori na sporočilo št. 2595985
Strani: 1
sporočil: 34
Hvala za vaše mnenje, ali menite da je sodna izvedenka, ki je
upoštevala lokalni koordinatni sistem ali geodeti, ki so delali po
državnem upoštevali premalo točk. Se opravičujem za mogoče butasta
vprašanja, na tem področju sem čisti laik..
Strani: 1