Izbrani forum: Nepremičnine
Izbrana tema: Ureditev meje
Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...
sporočil: 34
Stvar še zdaleč ni končana in se vedno bolj zapleta. Na naroku na
licu mesta je sodna izvedenka
geodetske strika ponovno opravila meritve in zaslužila nagrado 600 evrov, tako piše v elaboratu.
Njena meritev pa se nanaša na meritve iz leta 1956, ko so geodeti delali izmere v t.i. lokalnem koordinatnem sistemu in ne tako kot to delajo danes v državnem koordinatnem sistemu in glej si ga vraga njena geodetska meja se je pomaknila za 10-15 metrov v mojo parcelo, glede na meritve, ki jih je opravilo geodetsko podjetje, ki sem ga jaz naročila. Lahko samo ugibam katere meritve so bolj točne??? in kaj bo sodišče upoštevalo.
Po mnenju upokojenega geodeta za sodišče meritve niso bistvene, ampak pričevanje prič kdo in kako je sporni prostor uporabljal. Sprašujem se, zakaj potem geodetske meritve za urejanje mej??
Nič več mi ni jasno?? Ali je smiselno prerekati sodnemu izvedencu, kajti drugi geodeti pravijo, da je tako odstopanje nemogoče????
geodetske strika ponovno opravila meritve in zaslužila nagrado 600 evrov, tako piše v elaboratu.
Njena meritev pa se nanaša na meritve iz leta 1956, ko so geodeti delali izmere v t.i. lokalnem koordinatnem sistemu in ne tako kot to delajo danes v državnem koordinatnem sistemu in glej si ga vraga njena geodetska meja se je pomaknila za 10-15 metrov v mojo parcelo, glede na meritve, ki jih je opravilo geodetsko podjetje, ki sem ga jaz naročila. Lahko samo ugibam katere meritve so bolj točne??? in kaj bo sodišče upoštevalo.
Po mnenju upokojenega geodeta za sodišče meritve niso bistvene, ampak pričevanje prič kdo in kako je sporni prostor uporabljal. Sprašujem se, zakaj potem geodetske meritve za urejanje mej??
Nič več mi ni jasno?? Ali je smiselno prerekati sodnemu izvedencu, kajti drugi geodeti pravijo, da je tako odstopanje nemogoče????
Neposredni odgovori na sporočilo št. 2595973
Strani: 1
sporočil: 6.570
Vzamite malo karte v roke in preračunajte.
Koordinatni sistem sam po sebi ne more biti kriv - potem bi bila cela vas prestavljena za 10-15 metrov :-)
Je pa res, da so načrti v precej velikem merilu in posledično je problem natančnost načrta, ne natačnost meritve. Ampak to je red velikost 1 meter, ne pa 10 metrov.
Jaz bi zahteval meritev še več točk v okolici. Tudi npr. ostalih vogalov obeh parcel. Bi se hitro našlo napako.
Koordinatni sistem sam po sebi ne more biti kriv - potem bi bila cela vas prestavljena za 10-15 metrov :-)
Je pa res, da so načrti v precej velikem merilu in posledično je problem natančnost načrta, ne natačnost meritve. Ampak to je red velikost 1 meter, ne pa 10 metrov.
Jaz bi zahteval meritev še več točk v okolici. Tudi npr. ostalih vogalov obeh parcel. Bi se hitro našlo napako.
Strani: 1