Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pcs sporočil: 5.462
[Glavni forum] Tema: Vselej isti fičo
[#2593075] 21.04.16 12:07 · odgovor na: sopranos (#2593071)
Odgovori   +    4
[sopranos]
> [johanj]
> Naj mi država vrne kar sem vplačal v penzijski sklad, podpišem takoj, da ne rabim od njih nobene socijale. V penzijo grem pa, ko se bo meni zahotelo.

Ja, lepo bi bilo, če bi imeli penzijski sklad. Pa ga žal nimamo.
Žal praviš?

Penzijski sklad je isto kot podjetje v državni lasti. Upravljajo ga "naši", delajo v njem le "naši", svetovalne pogodbe imajo le z "našimi" in dobavitelji so le "naši". Poleg tega je to ogromen kup denarja, zelo priročen recimo za filanje bančnih lukenj.

Zdaj pa ti meni povej, a bi res rad imel državni pokojninski sklad?

Lp,
M

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2593075

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[Glavni forum] Tema: Vselej isti fičo
[#2593086] 21.04.16 12:50 · odgovor na: pcs (#2593075)
Odgovori   +    3
[pcs]
> [sopranos]
> > [johanj]
> > Naj mi država vrne kar sem vplačal v penzijski sklad, podpišem takoj, da ne rabim od njih nobene socijale. V penzijo grem pa, ko se bo meni zahotelo.
>
> Ja, lepo bi bilo, če bi imeli penzijski sklad. Pa ga žal nimamo.

Žal praviš?

Penzijski sklad je isto kot podjetje v državni lasti. Upravljajo ga "naši", delajo v njem le "naši", svetovalne pogodbe imajo le z "našimi" in dobavitelji so le "naši". Poleg tega je to ogromen kup denarja, zelo priročen recimo za filanje bančnih lukenj.

Zdaj pa ti meni povej, a bi res rad imel državni pokojninski sklad?

Lp,
M
Kje si prebral penzijski sklad v državni lasti?

Ok, lahko si razumel, da govorim o enem skladu. Ampak ni potrebe po tem, da bi bil eden. Jaz sem bolj govoril o tem, da je sedaj pay as you go sistem, ne pa sistem varčevanja za pokojnino v smislu naložbenih skladov.

Strani: 1