Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-383066 sporočil: 68
[Glavni forum] Tema: Vselej isti fičo
[#2593041] 21.04.16 08:40 · odgovor na: anon-383519 (#2593006)
Odgovori   +    25
čas vnosa: 20.04.16 21:56
Zadnja sprememba: Gustl 21.04.2016 08:40
..Delat sem šel 1986, bili smo v krizi, slavne dobrote socializma so crkovale, plača nikakva.Potem je šlo počasi na še na slabše, po osamosvojitvi sranje, odpovedovanje 10-20% plače, ker je bila izguba trgov itd. itd, potem je bilo malo optimizma, ko je država kao znova rastla, potem je prišel €, cene v nebo, potem spet kriza 2008, sranje, plače znova dol za 20%, crkovanje 4-5 let, zdaj "zlato " povprečje 1000€, sodelovci, ki sedaj lezejo v penzijo so zgroženi nad cifro, ki jim jo napove SPIZ, sedaj obljubljajo 67 let...za upokojitev. 40 let bi bilo 2026 torej bom imel 58 let. Kaj bom pa počel še 9 let? Že sedaj natikam trojne različne dioptrije na nos, da sploh vidim, kaj delati. Fotr je spizdil v invalidsko penzijo pri 50, crkuje z materjo na obroke z 400€ že 22 let. Naj mu rečem,da mi pije kri, ker je že toliko časa živ? Pravi, da so delali kot konji, naj mu rečem, da je od tistih kurčevih dinarjev plačeval za SPIZ le toliko, da mi moral umreti že pred desetimi leti?
No future...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2593041

Strani: 1

anon-163499 sporočil: 950
[Glavni forum] Tema: Vselej isti fičo
[#2593051] 21.04.16 09:59 · odgovor na: anon-383066 (#2593041)
Odgovori   +    26
Noben problem ni da je toliko časa živ. Problem je, da se je tako hitro upokojil. Dokler penzionisti v povprečju črpajo 21 let sistem ne more biti vzdržen. Delaš 30 let, črpaš 21 let. Vplačeval si 25% plače črpaš pa od 80% pa do 56%. Zato penzionisti pijejo kri. Predolgo so v penzionu. Če zakon predvideva postopno zviševanje upokojitvene starosti problema ne rešuje, ampak ga samo še povečuje. Lahko bi ga zajezili, ampak so se odločili, da ga še povečajo. Ob naslednji krizi, sigurno pa v 5-10 ih letih bomo videli skokovit porast davkov ali pa uvedbo plačljivih zdravstvenih storitev ali šolnin. To pa je v bistvu isti šmorn kot če napr. povečaš trošarine. Pač obdavčiš en segment prebivalstva. Upam, da bodo kratko potegnili šolniki, vendar glede na to, da imamo plačljive vrtce in zastonj magisterije ne bi upal stavit proti Štruklju. Je le za vekomaj naš, no matter what.
anon-383519 sporočil: 33
[Glavni forum] Tema: Vselej isti fičo
[#2593207] 22.04.16 07:20 · odgovor na: anon-383066 (#2593041)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 21.04.16 18:59
[]
..Delat sem šel 1986, bili smo v krizi, slavne dobrote socializma so crkovale, plača nikakva.Potem je šlo počasi na še na slabše, po osamosvojitvi sranje, odpovedovanje 10-20% plače, ker je bila izguba trgov itd. itd, potem je bilo malo optimizma, ko je država kao znova rastla, potem je prišel €, cene v nebo, potem spet kriza 2008, sranje, plače znova dol za 20%, crkovanje 4-5 let, zdaj "zlato " povprečje 1000€, sodelovci, ki sedaj lezejo v penzijo so zgroženi nad cifro, ki jim jo napove SPIZ, sedaj obljubljajo 67 let...za upokojitev. 40 let bi bilo 2026 torej bom imel 58 let. Kaj bom pa počel še 9 let? Že sedaj natikam trojne različne dioptrije na nos, da sploh vidim, kaj delati. Fotr je spizdil v invalidsko penzijo pri 50, crkuje z materjo na obroke z 400€ že 22 let. Naj mu rečem,da mi pije kri, ker je že toliko časa živ? Pravi, da so delali kot konji, naj mu rečem, da je od tistih kurčevih dinarjev plačeval za SPIZ le toliko, da mi moral umreti že pred desetimi leti?
No future...
Jaz sem šel pa 1989 delat, no že nekaj prej med počitnicami. Lahko potrdim kar praviš glede plač, stalno izgovori sedaj pa je kriza, sedaj je res sranje,...
Glede penzij pa moji sodelavci, ki odhajajo vsi ploskajo 800-1000 s tem da imajo vse rešeno otroke, še kak vikend poleg hiše (narejene po socialno s krediti brez vračila), kaj jim manjka?
S starši se jaz lahko takoj skregam, ko jim hočem dopovedat da bodo nas zafrknili, ne razumejo da jih vedno manj dela vedno več pa je upokojencev. Te predčasne odhode v penzijo za pokrivanje socialnega miru bo en plačal. In kot pravi Pogačar na ekonomsko socialnem svetu bo to generacija 63-77, tako so se odločili, nekoga morajo žrtvovati. Pri mlajših tistih ki ne uidejo se bo stvar zasukala. Država so starši in odloča koliko bo dala komu, vsem so apetiti potrošništva porastli tako vidijo koliko porabimo, kaj počnemo. Celo imajo po mojem mnenju določeno koliko lahko gredo v dolg na prebivalca za penzije. Drugače ne vem zakaj se borijo za več otrok, nove prebivalce ipd. saj bodo novi brezposelni?
Jaz bi bil srečen če bi vsaj sklad/zavarovalnica/banka v katerem naj bi varčeval izplačal rento ko bom na vrsti.

Strani: 1