Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Javni sektor se spet bohoti

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-333107 sporočil: 8.271
[Glavni forum] Tema: Javni sektor se spet bohoti
[#2592854] 20.04.16 12:20 · odgovor na: 0122VENDI (#2592817)
Odgovori   +    4
[0122VENDI]
Moram priznati, da jih kar nekaj poznam iz Javne uprave. In ne morem verjeti, kako se prestavljajo v višje plačilne razrede (pospešeno končujejo šole -ker mu potem avtomatsko pripada višji plačilni razred), in moram priznati, da je ne-razumljivo, da se vsem plačuje dodatno pokojninsko zavarovanje - že tako imajo višje plače kot v gospodarstvu, nimajo strahu pred izgubo zaposlitve, in da ne naštevamo.
Nižji uslužbenci niso tako v dobrem položaju, vendar na žalost se resnično TROŠI v Javnem sektorju na veliko.
Glede nato, da gre ponavadi za Višje izobražen kader, me zanima ali imajo oni drugačne podatke, kot mi v gospodarstvu - ALI NAM GRE RES TAKO DOBRO ?
Ker potem ne vem ZAKAJ BI SE MORALI ZVIŠEVATI DAVKI ???
Po podatki Zavoda za zaposlovanje se zaposlovanje ZVIŠUJE- se pravi, da se stopnja nezaposlenosti zamnjšuje - ampak upajmo, da ni to zopet zaposlovanje v Javnem sektorju!!!
Če tole nekoliko poenostavim in strnem :)

Višje izobražen kader; zato pa je višje izobražen, meni, da (nam) gre (sorazmerno) dobro, študira in deluje, da bi nam - jim šlo še bolje. Davki gor ali dol.

Ko nam ne bo šlo več tako dobro, bodo še vedno Višje izobražen kader v javni upravi, zato v takih primerih velja besedna pomenka: Nema zime za eskime. :)