Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-268539 sporočil: 2.339
[menim]
> "Namesto tega v fundamentalnem prepričanju o svoji resnici le to iščemo na vseh možnih instancah, vključno z Evropskim sodiščem za človekove pravice, pa čeprav imate tam manj kot dva odstotka možnosti za uspeh."

Odstotek možnosti za uspeh je mnogo večji kot dva odstotka.

"Evropsko sodišče za človekove pravice je prejelo že več kot 8400 tožb iz Slovenije, od 323 primerov, o katerih je razsojalo, pa je v kar 304 primerih ugotovilo kršitve človekovih pravic in temeljnih svoboščin. Takšna sodna praksa postavlja Slovenijo na nezavidljivo prvo mesto po številu ugotovljenih kršitev človekovih pravic na prebivalca med 47 državami članicami Sveta Evrope." (Nagovor poslanke Evropskega parlamenta Patricije Šulin na shodu Odbora 2014 pred Vrhovnim sodiščem v Ljubljani, 31. marca 2016)
Dodajmo k temu še izjemne stroške, ki so jim izpostavljeni pritožitelji, kajti sicer bi bila statistika še bistveno bolj porazna.
Dvig sodnih taks v Sloveniji je tudi znižal nivo pravnega varstva, čeprav bo ob tem marsikdo izpostavljal predvsem zmanjšanje tožbarstva (kverulatstva) in sodnih zaostankov.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2591400

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[komendator]
> [menim]
> > "Namesto tega v fundamentalnem prepričanju o svoji resnici le to iščemo na vseh možnih instancah, vključno z Evropskim sodiščem za človekove pravice, pa čeprav imate tam manj kot dva odstotka možnosti za uspeh."
>
> Odstotek možnosti za uspeh je mnogo večji kot dva odstotka.
>
> "Evropsko sodišče za človekove pravice je prejelo že več kot 8400 tožb iz Slovenije, od 323 primerov, o katerih je razsojalo, pa je v kar 304 primerih ugotovilo kršitve človekovih pravic in temeljnih svoboščin. Takšna sodna praksa postavlja Slovenijo na nezavidljivo prvo mesto po številu ugotovljenih kršitev človekovih pravic na prebivalca med 47 državami članicami Sveta Evrope." (Nagovor poslanke Evropskega parlamenta Patricije Šulin na shodu Odbora 2014 pred Vrhovnim sodiščem v Ljubljani, 31. marca 2016)

Dodajmo k temu še izjemne stroške, ki so jim izpostavljeni pritožitelji, kajti sicer bi bila statistika še bistveno bolj porazna.
Dvig sodnih taks v Sloveniji je tudi znižal nivo pravnega varstva, čeprav bo ob tem marsikdo izpostavljal predvsem zmanjšanje tožbarstva (kverulatstva) in sodnih zaostankov.
Predvsem je dvig sodnih taks povzročil, da bo tožarjenje še bolj kot do sedaj postalo domena bogatih.

Svinjarija je tudi to, kako se obračunajo stroški odvetnikov. Recimo imaš odvetnika, ti zaračuna 5.000 EUR za eno zadevo. Potem ti pa sodišče prisodi recimo 2.000 EUR sodnih stroškov. Si zmagal in si hkrati tudi zgubil. Samo, da si malo manj zgubil, kot nasprotna stran.

Pa meni so hecni kazenski postopki zaradi razžalitve. Če je nekdo bil razžaljen, naj se zasebno toži v civilni pravdi. Ne pa, da se potem v imenu t.i. razžaljenca gre te zadeve država.

Ko začneš enkrat malo bolj spremljati kaj se dejansko dogaja v sodstvu, ti postane prav slabo. Še najbolj pomembno je koga poznaš. Pravi "argumenti" v Sloveniji so samo pro forma. Latovščina, da se opraviči, kar je bilo že prej dogovorjeno.

Tisti brez zvez so pa tisti, ki ga najebejo. In to so male ribe, za mala, bagatelna dejanja.

Strani: 1