Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-247964 sporočil: 6.948
Se strinjam z napisanim, vendar mi nekaj manjka. Če pustimo ob strani pregovorno slovensko preperljivost, ko si soseda skočita v lase, pardon na sodišče, zaradi veje drevesa, ki gleda čez sveto mojo posesti, in našo prepričanost, da mora svet biti urejen po naši meri in ne sosedovi, se moramo vprašati zakaj taka iracionalnost pri zatekanju na sodišča. Ob v članku našeteih razlogih je po moje temu kriva nepredvidljivost sodb, ki jih izrekajo naša sodišča. Skratka naš pravni sistem je nepredvidljiv, v njem ni nobene gotovosti, kar se odraža seveda tudi na gospodarskem področju in slovenski ekonomiji.
Če sem parv sezanajen je Vrhovno sodišče pred nekako dobrim mesecem sprejelo sodbo v zvezi z uveljavitvo neke pravice, ki se po istem, torej nespremenjenem zakonu, spreminja iz leta v leto. Torej neka že pridobljena pravica posameznika, se v novem koledarskem letu izniči. To je povsem nov standard, kije v nasprotju z dosedanjo pravno prakso. Pričakoval bi vik in krik v pravniški srenji, pa ga ni. Zakaj? So se že vsi sprijaznili s takim stanjem? No tole le za primer naše pravne nesigurnosti.
Ko postane prvo neperdvidljivo, torej izid sodbe povsem nepredvidljiv, je v članku navedeno obnašanje ljudi povsem razumljivo.
To se nam žal ne dogaja le v sodstvu, enako je tudi tam, kjer odločajo razni državni organi. Ker se ne morejo odločiti zahtevajo avtentične razlage zakonov od Državnega zbora, namesto, da bi konsistentno sodstvo, predvsem preko Vrhovnega sodišča, postavilo standarde preko svojih sodb. To pričakovati od našega Vrhovnega sododišča je seveda precej preveč.