Strani: 1

0513ANITO sporočil: 10.796
[#2590767] 06.04.16 16:38
Odgovori   +    13
Od bruto, bruto stroškov z mojo plačo dobim na TRR nek 45% pribljižek v netto znesku.

Pa še vedno uspem nekaj prihraniti (toliko, da se lahko jutri poslovim od firme).

Če bi dobil Bruto Bruto bi ga z naskokom bolje obrnil, kot to počne država Slovenija.
anon-5355 sporočil: 3.129
[#2590776] 06.04.16 17:10
Odgovori   +    9
Zavajajoče vprašanja, kot tudi trditev. Karkoli plačam kot davek od plače (delavec in delodajalec), nimam vpliva na porabo. Plačevanje davkov in prispevkov državi je kraja davkoplačevalca. Tisti, ki danes plačujemo davke (ne prispevke) kot pokojninsko zavarovanje, od tega ne bomo imeli ničesar. Ponzijeva shema se ruši in Poncij (neki drugi!) Pilat si umiva roke. In seveda sem jezen, ko me vsak uradnik, ki me vidi, sprašuje po dokumentih, podpisih dokazilih, listinah, fasciklih, načrtih,potrdilih, certifikatih, spričevalih itd., jaz, ki ga plačujem pa ne smem vedeti niti kako se piše, kaj šele kako bo odločil o mojem denarju, ki mi ga je država zarubila, ukradla skozi davke. Davčne oaze so le naivno izogibanje kraji, ki jo izvajajo politični bogovi.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2590777] 06.04.16 17:11
Odgovori   +    5
Brez izstavljenih računov lahko brez slabe vesti rečemo, da je prazno nakladanje, da porod lahko stane od 1.500 do 5.000 evrov, zamenjava kolka tudi do 20.000 evrov, presaditev ledvic na primer 77.000 evrov...Ne verjamemo, verjeli bomo šele ko bo javno zdravstvo za svoje storitve in to prav za vse storitve izstavljalo račune podobno kot avtomehanik ali veterinar ali zasebno zdravstvo. Brez računov bo v javnem zdravstvu vedno primanjkovalo denarja. Kam izgine 500 milijonov zdravstvenega denarja?
anon-318102 sporočil: 13
[#2590783] 06.04.16 17:41
Odgovori   +    2
Najpomembnejše vprašanje je zakaj nima možnost izbire kam gre ta moj denar. Pri nas te izbire nimam saj imamo monopolita. Sam bi prav gotovo močno pretehtal kakšno zavarovalnico bi izbral in to na svetovnem trgu. Kateri zaupati
Pri nas pa je žal tako, da gre politiki zgolj za davkoplačevalski denar. Z zakonom predpiše, da moraš plačevati na račune kjer imajo svoje lovke. Ko je enkrat ta denar tam pa poskrbijo, da za ta denar tisti, ki plačujemo dobimo čim manj. To se zelo lepo kaže ravno pri zdravstvenih uslugah. Enako pri pokojninah, tisti, ki sedaj plačujemo bomo dobili nič.
Zato bi bilo torej še kako prav, da bi državljani dobili bruto na svoj račun. In se tako kot povsod drugje imeli pravico samostojno odločati komu ga bomo zaupali.
FIN-454644 sporočil: 10.880
[#2590785] 06.04.16 17:43
Odgovori   +    2
Drzavljani so nepristevni, ne moremo jim dati brutoplace, samo neto, kot otrokom zepnino, za sproti. Mi znamo v njihovem imenu porabljati njihov denar brez njihove vednosti insoglasja. Ker mi smo mi oni so pa nase smeti. Kako bolno. Imam v Indiji prijatelja, svetovno znanega profesorja, ki je imel na izbiro: vplacevanje ali lastno meneziranje. Se je odlocil za slednje. Seveda pa ni zagaman butast Slovenc, ki mu drzava ne more zaupati.
bc123a sporočil: 48.253
[#2590787] 06.04.16 17:56 · odgovor na: 0513ANITO (#2590767)
Odgovori   +    7
[0513ANITO]
Od bruto, bruto stroškov z mojo plačo dobim na TRR nek 45% pribljižek v netto znesku.

Pa še vedno uspem nekaj prihraniti (toliko, da se lahko jutri poslovim od firme).

Če bi dobil Bruto Bruto bi ga z naskokom bolje obrnil, kot to počne država Slovenija.
Ti ze. Kaj pa nestevilne budale, kot so tisti posojilojemalci v svicarjih?

Denar bi zagnali, potem pa tulili da drzava za njih ne poskrbi. Pa bi drzava morala vseeno tebi vzeti (ker nekaj imas) da bi dala njim (ki so ze imeli, pa zapravili).
FIN-454644 sporočil: 10.880
[#2590791] 06.04.16 18:05 · odgovor na: bc123a (#2590787)
Odgovori   +    1
Le kdo je budalam svetoval? Seveda bi bilo treba placevati iz nasega, ce bi nasedli pravi. Prave so ze resevali z dokapitalizacijami in z izbrisom podrejencev, aneda.
Endimion sporočil: 10.254
[#2590797] 06.04.16 18:34 · odgovor na: FIN-454644 (#2590785)
Odgovori   +    0
Veš teh... Mam prjatla v xy drzavi mam ppln kurac......

A to deluje na ravni družbe???
FIN-454644 sporočil: 10.880
[#2590799] 06.04.16 18:45 · odgovor na: Endimion (#2590797)
Odgovori   +    0
Prijatelj ti lahko kaj pove. Iz prve roke. Kako dela na ravni druzbe? Ti, ki ti grejo informacije iz prve roke na zivce, se bos pac moral pouciti kje drugje. Moje informacije ti niso na voljo. Ker me imas pol kufer.
FING6756 sporočil: 107
[#2590802] 06.04.16 19:02
Odgovori   +    0
čas vnosa: 06.04.16 16:38
eh ja, jaz bi že dal na stran, brez skrbi! Dajem tudi sedaj, poleg prispevkov!
Je pa res, da je tole nevarno razmišljanje... pogajalska pozicija zaposlenih nasproti delodajalskim žeparjem je bistveno premajhna, da bi se šli te igrice! Slej ko prej bi spet pristal na minimalcu ... jaz bi še izplačevanje neto plače prepustil državi oz. davkariji... nimam kaj skrivat! Ima pa zato moj lastnik toliko večje spoštovanje do njih, ane :)
anon-395927 sporočil: 10
[#2590824] 06.04.16 21:05
Odgovori   +    0
Vprašanje je postavljeno popolnoma narobe. Pravilno bi bilo ali smo v tej državi enakopravni ali ne. Zakaj? Za iste storitve vplačujemo različne zneske, za cele grupacije vplačil sploh ni(upokojenci, otroci), za pokojnino, ki je podlaga vplačilo prispevka ni točnega izračuna koliko je znesek vplačil premajhen in kolikšen znesek je potreben za izplačila tistih pokojnin in dodatkov, ki te podlage nimajo. Problematičen je tudi šolski sistem. Rešitev je, da se plačujejo prispevki iz neto plač, ki so v bruto znesku. Odtegljaji so enaki za vse in morajo biti najmanj v višini ki jih danes plačujejo tisti, ki prejemajo minimalno plačo. Za naložbe, kamor sodijo tudi naložbe v znanje, ki ga imajo ali potrebujejo sposobni kadri pa je potrebno narediti analizo uspešnosti teh naložb in bomo presenečeni koliko to stane in kakšen je dolgoročen efekt teh naložb. Državo je potrebno razbremeniti vseh obstoječih in novoh naložb čeprav ni nujno resnica, da je država(ljudje, ki opravljajo funcije vodenja podjetij) slab gospodar. Spremembe so potrebne, potrebno je vedeti, kaj pomenijo in kaj bodo povzročile, bolje je o tem razmišljati že danes. Potrebno bo tudi prehodno daljše obdobje. Osebne prejemke v javnem sektorju je potrebno določati tako, da bo možno uvajati novosti in racionalizacije, ki pomenijo največkrat zmanjševanje neposrednega dela in investicije v opremo in znanje. Pred takimi posegi je potrebno ugotoviti dejansko stanje in učinke novosti, določiti točno namenske in objektne cilje, odgovornost izvajalcev dela in stroškovni obseg. če je naložba opravičljiva se izvede, drugače zavrne. Ogromno je še področij na katerih bi bili nujni posegi, največje je skrito v naših glavah, težko se je naučiti učit in uvajati izboljšave od katerih bomo morda imeli vsi koristi, o tem pa kdaj drugič.

Strani: 1