Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: davki

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-346438 sporočil: 17
[Borza] Tema: davki
[#2589935] 01.04.16 10:22 · odgovor na: crt (#2589798)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 01.04.16 10:07
Včeraj sem dobil odgovor slovenskega davčnega urada, v katerem mi svetujejo, da vprašam mojega brokerja (IB). Poleg tega so poslali tudi obširne informacije, kaj vse moram prijaviti pri nas in kako imajo dogovorjeno z ZDA glede izogibanja dvojni obdavčitvi. Iz vsega prebranega lahko sklepam, da mi ni potrebno v ZDA nič prijavljati, vendar bom preveril še pri IB.
Sem pa dobil še eno skoraj identično pošto še od drugega ameriškega Limited Partnership podjetja,ki ga imam v svojem portfelju (BBEP). Gre za Tax Package, kakor ga imenujejo, v katerem so podatki za "tax return", kakor imenujejo američani prijavo davka. V pošti so podatki o številu delnic, vrednosti delnic ob nakupu in na koncu leta, nekakšen nazoren grafični prikaz, kako se vpišejo podatki v njihove obrazce, davčna številka podjetja, meni so celo pripisali neko Partnership ID itd. Zraven piše tudi, da sem foreign entity itd. Ne vem, kaj se grejo in zakaj vse to pošiljajo po pošti, če mi ne bi bilo treba storiti nič (prijavljati davka v ZDA)?
Na internetu se sicer najde podatek, da v ZDA LP (limited partneship) kot podjetje ne prijavlja davkariji dobička ali izgube, pač pa to počnejo solastniki podjetja individualno. Je pa zadeva hudo zapletena, ker imajo potem različne države v ZDA drugačen način obdavčenja, podjetje pa posluje v več državah po celem ZDA.
Bom kontaktiral še IB, pa še BBEP, od SPH pa nisem dobil odgovora.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2589935

Strani: 1

crt sporočil: 27.190
[Borza] Tema: davki
[#2589936] 01.04.16 10:24 · odgovor na: anon-346438 (#2589935)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 01.04.2016 10:25
res je, LP s stalisca usa davkarije predaja davcno obveznost svojim imetnikom.

definitivno vprasaj IB, saj si njihova stranka in je prav, da poskrbijo zate.

Strani: 1