Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

JaniL sporočil: 165
[denac]
> [JaniL]
> Madonca, ...
> Svašta, res.

Če imaš malo prostora med dvema avtoma, postavljenima vzporedno, lahko na milimeter natančno parkiraš le v rikverc. Seveda s pomočjo zunanjih špeglov.
Kurc pa nova tehnologija! Na telefonu nimam v programu navadnega telefonskega zvonca za indikacijo, da me nekdo kliče. Samo neka "glasba". In če imaš v prostoru glasbo, enostavno težko razbereš, da se je oglasil telefon.
Pri prastarih telefonih so se konstruktorji leta dolgo trudili, da so naredili ergonomsko obliko slušalke.
Kurc pa tehnologija in novotarije! Prekleti konstruktorji avtov in hkrati predpisi, ki dovoljujejo, da pri prižganih meglenkah spredaj ali dnevnih lučeh spredaj, zadaj ne gorijo pozijske luči. In s tako "opremljenim" avtom bebci podnevi v dežju vozijo po avtocesti. Sploh ne opaziš, da je avto pred tabo, ker ne vidiš zadnjih pozicijskih luči, ker pri taki hitrosti avto za seboj vleče megleno zaveso.
Dejte se mal umirit in ne poveličujte napredka, ker gre vse tako hitro, da se slabih detajlov sploh ne more opaziti in jih odpraviti. Ni časa!!!!
denac, dve pripombi imam na tvoj komentar. Najbolj pomembna je ta, da si zgrešil bistvo. Ne poveličujem tehnologijo samo po sebi, ampak zagovarjam objektivnost članka in nato, če se da, komentarjev. Lahko bi bil tudi "obratni" članek, recimo da bi pisal o kakem vintage avtu, ki bi ga npr. kaka firma obudila in če bi nekdo napisal, da nima radarskega tempomata ali pa bi se kdo čudil, zakaj je tako drag, saj nima niti ABS-a, bi me tudi zmotilo, razumeš? Ja, načeloma mi je seveda tehnologija v povprečju všeč, kot bi po mojem morala biti vsakomur, ki uporablja telefon in ne pisma, avto, letalo in ne konje ... skratka, ki ne živi v jami, ampak se seveda zavedam, da ima svoje slabe lastnosti, lahko se zlorabi, ne deluje, ipd. Ampak to ni point mojih kontra-komentarjev.
Druga pripomba na tvoj komentar so pa konkretni primeri, ki so čisto vsi ... neposrečeni. :) Je ogromno boljših. In jih načeloma nima smisla komentirati, ker smo zopet zrgešili bistvo članka (glej zgoraj), ampak če sem že omenil, da so slabi, moram razložit:
1. Parkranje na mm? Pozabi. Večjih avtov ne boš na mm parkiral, eventualno le, če ga res leta poznaš. Pa nisi samo ti na svetu in nimaš vedno samo svoj avto, si kdaj pomislil na to? No, pomisli tole - oseba X, ki že tako ni ravno ekspert v parkiranju in sicer vozi cliota ki meri manj kot 4 m v dolžino (I think), pride v ZDA, rabi rent-a-car in ji v prvi trgovini ponudijo samo 5 m ali še več terenca ali pick up-a. Da vidim tule parkiranje na mm. Razen če ti misliš, da boš iz avta, samo s "špegli", imel tak stereoskopski pogled kot ga ima lahko elektronika?? Nimaš šans. Tu te lahko reši le elektronika, sicer bo v taki situaciji malokdo parkiral sam na dm, kaj šele mm.
2. Telefon. Ne vem, kakega imaš, ampak kolikor je meni znano, ima vsak telefon "navadno" zvonjenje, vsak novejši telefon pa itak omogoča nastavitev kakršnegakoli zvonjenja. Lahko tudi posnameš zvok starinskega telefona, če ti je všeč.
Erognomska oblika je bila potrebno zaradi približevanje mikrofona. Danes ni več in noben ne bo tak telefon kupil. Pač, zakon trga.
3. Tu še bolj brcnil v temo, ker si že začel sam mešati zadeve. Kaj ima to, o čemer se pogovarjamo, opraviti s predpisi?? Če so taki predpisi, komentiraj kaj takega pod članek o spremembi zakona ipd., ne pa o samem tehnološkem dodatku. Če je tak predpis, bodo taki avtomobili, normalno. Ne pozabi, da je vse odziv na povpraševanje (zakon trga). Če kaj mogoče ni, itak zamre, ker kupci tega ne sprejmejo. Če pa sprejmejo, smo pa krivi mi in ne potrošniki. Kot vedeževalci niso nič krivi (krivi seveda v narekovaju), da ponujajo vedeževanje, krivi so ljudje, ki jih kličejo in jih to dejansko zanima oz. v to verjamejo. In daleč od tega, da so sedaj vozniki, ki tako vozijo, bebci. Bebec si edino ti, če ne veš, kako zadeve delujejo. Tudi predpis sam ima logiko v varčevanju, se mi zdi, da ne samo v varnosti, ampak o tem ne vem dosti in ne bi razglabljal. Mimogrede - kako si pa vozil včasih, ko noben avto ni imel nobenih luči podnevi prižganih? Predvidevam, da si imel nore travme, se sploh nisi upal na cesto in si govoril, "joooj, kdaj bo predpis za obvezne luči in avtomatika v avtomobilu, ki ti sploh ne bo dovoljevala izklopiti teh luči, vsaj sprednjih, če že ne zadnjih!!"? Hkrati si že hrepenel po sistemu za zaviranje v sili, če bi tak avto pred sabo kdaj spregeldal, ne?

Res ti ne gredo konkretni primeri, tako da rajši ne naštevaj. Itak pa, kot sem rekel, se sam zavedam, da vsi sistemi niso OK, še posebej pa ne vedno (logično) in ne za vsakogar.