Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-218201 sporočil: 1.447
[sopranos]
> [maxmaxlj]
> V obdobju 2004-2008 so v kasnješih obdobjih vsi pametovali, kako bi morali privarčevati. sedaj je točno takšno obdobje na svetovnih trgih in mi imamo še vedno primakljaj, samo malo manjši.

Ja, meni je to hecno, kako je Slovenija obsedena s tem Janšo. Ko so mislim da leta 2008 imeli minimalni presežek v proračunu, so ga potem leta 2009 napadali kako slabo so to upravljali državo, da bi morali imeti večji presežek.

In potem so ti zmešani levičarji spravili dolg iz 8 na preko 30 milijard EUR. S tem, da je BDP še danes manjši.

Države si danes praktično zastonj izposojajo denar. Slovenija pa še kar naprej kopiči dolg. In potem se malenkostno manjše zadolževanje že predstavlja kot ne vem kakšen uspeh.

Nemci na drugi strani imajo malenkosten presežek. Že prej so se poceni zadolževali, sedaj se pa praktično zastonj. In vem, da ko sem zadnjič gledal podatke, so lepo zmanjševali tudi dolg glede na BDP. Dvignili so minimalno plačo. Zaposlenost se povečuje.

Vem ko sem 2009 govoril, da je slabo če se dela take primanjkljaje. So se mi smejali. Pa mi dajali primere Avstrije in Nemčije. Kao, poglej jih, kako so šele oni zadolženi. No, v nekaj letih smo jih ujeli. In od tega dolga nimamo nič. Še vedno smo pod izhodiščnim letom 2008.
Balon, ki so ga napolnili desničarji je res za prehvalt. Še naši vnuki bodo plačali za njihove napake.