6 min
Kako ravnati ob kibernetskih incidentih? Razlagamo v šestih korakih
21 min
Kaj se lahko naučimo od lanskih poplav? (PRO)
50 min
Odlagališče odpadkov za NEK že zdaj presega 227 milijonov evrov
56 min
V Indiji so stekle maratonske volitve - zmago si obeta premier in šef nacionalistične stranke Modi
2 uri
Sandoz začenja gradnjo razvojnega centra v Ljubljani, Novartis v bližini dokončuje novo tovarno
2 uri
Koliko so lani zaslužili menedžerji borznih družb in koliko jim je pobrala država 10
2 uri
Renault in CMA CMG z dodatnimi milijoni za projekt lahkega električnega dostavnika
2 uri
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
3 ure
Z brniškega letališča lani za skoraj tretjino več potnikov kot leto prej
3 ure
Globalno bo letos prodaja gradbene opreme malenkost upadla
3 ure
Cene industrijskih proizvodov mesečno malenkost gor, na letni ravni navzdol
3 ure
Kakšna bo slovenska zgodba najbolj razkošne škode
4 ure
Policija danes poostreno nadzira prekoračitve hitrosti
5 ur
Kako smo razglasili ESG-prvaka 2024 in zakaj so udeleženci (tudi nam) tako ploskali
5 ur
Sedež združene NKBM in SKB bo v Ljubljani; Se bo izpraznila še ena velika bančna stavba v prestolnici? 1
6 ur
Zakaj je energetska samooskrba za podjetja tako pomembna in kakšne so rešitve na trgu? (Oglas)
6 ur
Citroën razkriva sedemsedežni SUV C3 aircross
6 ur
V Petrolu bodo predlagali 1,8 evra dividende bruto, več kot lani
6 ur
Praznik narave v Izoli
7 ur
Izrael raketiral Iran, nafta skočila na 90 dolarjev 9

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-112890 sporočil: 3.228
[brane]
> [FIN-566751]
> >
> > Letos torej v dveh mesecih 286,840 mio. € lani 299,917 mio. €. Torej približno 4% manj in ne več kot si ti zapisal
>
> A ni logčno potem d ane more biti pobranega več ddv ker s emanj tgroši??? plače so pa tudi v večini primerov predelovalne dejavnosti mizerne..............ne vem kako so oni mislil da boš z manj cekina več trošil pri sorazm,erno malo ustvarjanja ....kmečka pamet očitno v Lj ne deluje...razen pripravljenost


Po moje se nisva razumela. Proračun je plačal 13 mio. € manj obresti v dveh mesecih pretežno tujim upnikom.

Prebivalstvu pa so prihodki (plače, pokonjnine) zrasli za nekaj več kot 2 odstotka. Torej je cekina za trošenje več, še posebej ker imamo v tem času okoli 0,8 % deflacijo, ki jo čutijo vsi, ker je ptretežno povzročena z energenti.
Niso to neki enormni zneski, se razume, na celem kupu cekina vseh prebivalcev pa pomenijo okoli 500 mio. €.

Za obresti smo plačali manj, ampak ne zato, ker bi se zmanjšal dolg, temveč zaradi SPLOŠNEGA znižanja obrestnih mer, kar pa ne bo trajalo večno. Ko se bo obrestna mera povečala, bo zazijala luknja in samo zgrmeli bomo vanjo. Dvojčka nista bila nič, kakor se bo sesul slovenski proračun.
V obdobju 2004-2008 so v kasnješih obdobjih vsi pametovali, kako bi morali privarčevati. sedaj je točno takšno obdobje na svetovnih trgih in mi imamo še vedno primakljaj, samo malo manjši.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2587322

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[maxmaxlj]
V obdobju 2004-2008 so v kasnješih obdobjih vsi pametovali, kako bi morali privarčevati. sedaj je točno takšno obdobje na svetovnih trgih in mi imamo še vedno primakljaj, samo malo manjši.
Ja, meni je to hecno, kako je Slovenija obsedena s tem Janšo. Ko so mislim da leta 2008 imeli minimalni presežek v proračunu, so ga potem leta 2009 napadali kako slabo so to upravljali državo, da bi morali imeti večji presežek.

In potem so ti zmešani levičarji spravili dolg iz 8 na preko 30 milijard EUR. S tem, da je BDP še danes manjši.

Države si danes praktično zastonj izposojajo denar. Slovenija pa še kar naprej kopiči dolg. In potem se malenkostno manjše zadolževanje že predstavlja kot ne vem kakšen uspeh.

Nemci na drugi strani imajo malenkosten presežek. Že prej so se poceni zadolževali, sedaj se pa praktično zastonj. In vem, da ko sem zadnjič gledal podatke, so lepo zmanjševali tudi dolg glede na BDP. Dvignili so minimalno plačo. Zaposlenost se povečuje.

Vem ko sem 2009 govoril, da je slabo če se dela take primanjkljaje. So se mi smejali. Pa mi dajali primere Avstrije in Nemčije. Kao, poglej jih, kako so šele oni zadolženi. No, v nekaj letih smo jih ujeli. In od tega dolga nimamo nič. Še vedno smo pod izhodiščnim letom 2008.

Strani: 1